Budapest férfi B: Sereghajtó verte éllovas

A sereghajtó Albatrosz csapata "elkapta" és legyőzte a listavezető Honvéd Zrínyi SE A csapatát.

Óriási meglepetés született a tavalyi év végén a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában: a sereghajtó Albatrosz csapata "elkapta" és legyőzte a listavezető Honvéd Zrínyi SE A csapatát.

Szentendrei Kinizsi - Színyei KC 61-50
Ígéretesen kezdett, s Velimir Jivanovics (12), valamint Tőrös Balázs (11/3) pontjaira építve egy negyed után 6 ponttal vezetett is a vendég Színyei, ám a két középső negyedben egyértelmű fölényben játszva a Horváth Viktor (18/3)-Dzsida Tamás (13/3)-Horváth Gergely (12) trió vezetésével fordított és győzött a szentendrei együttes.

Budai Vasököl - 7+ SC 62-81
Nagy Péter (28/18), Herczeg Barnabás (23) és Laposa Dávid (16) ponterős játékára építve a vendégek minden negyedet megnyerve biztosan verték a Novák Tamás (14)-Barna János (13/9)-Sárosi Miklós (12/6)-Nagy Olivér (11/3) kvartett vezette "vasöklűeket".

Honvéd Zrínyi SE A - BEAC Kobak 80-51
A katonacsapat minden negyedet megnyerve Börönte Bence (17), Gál Márkó (16), Maráz Ádám (13/3) és Fejes Milán (12/6) vezérletével fölényes győzelmet aratott a BEAC Kobak ellen, amelyből Hedry Zsolt (12) és Búzás Bálint (11/3) jutott 10 pont fölé.

Törekvés SE - MVSE KSE 57-63
Az első félidőben pontosabban játszva elsősorban Cseh István (22), Gruiz Ádám (14), Koncsag Csaba (12/6) és Horváth Barnabás (11) eredményessége révén a vendég MVSE győzni tudott a Zsoldos Károly (19/9)-Zsoldos Márton (10) trió vezette Törekvés otthonában.

MVSE KSE - VÍCE KSE 87-62
Két nappal a Törekvés legyőzése s egy kiegyenlített első félidő után a parádés, 29-8-ra megnyert harmadik negyednek, továbbá főként Cseh I. (24), Horváth B. (21/3) és Koncsag Cs. (20/9) ponterősségének köszönhetően a VÍCE csapatát is legyőzte az MVSE. A vendégektől csak Péter Zsolt (12) jutott 10 pont fölé, Szabó Mihály és Szabó György 9/3-9/3, Vargha Zoltán pedig 9 pontot szerzett.

BLF KK B - Szentendrei Kinizsi 80-45
Talán az önmagában, hogy a BLF B Borsodi Bálint (25/6), Végh Barnabás (13) és Zeve Krisztián (10) ponterősségére alapozva, a nyitó és a záró negyedben jelentős fölényben játszva legyőzte a Laczkó Bálint (13/3)-Horváth G. (10) kettős vezette szentendreieket nem akkora meglepetés, mint az, hogy fölényes, kiütésesnek is mondható 35 pont különbségű győzelmet aratott.

BEAC Kobak - Iparterv 48-65
A Piltmann Ákos (26)-Juhász András (18/6)-Pongrácz András (11/3) trió hatékonyságéra, eredményességére építve az Iparterv szünetig kerek 20 pontos előnyt szerezve győzött biztosan a Hedry Zs. (19/9)-Búzás B. (13/6) kettős vezette BEAC Kobak otthonában.

Albatrosz - Honvéd Zrínyi SE A 61-55
Hatalmas meglepetés! A 17-10-re megnyert első negyedre, valamint Kása Dániel (19/9) és Gulyás Dávid (18/15) ponterősségére építve a sereghajtó Albatrosz bravúros győzelmet aratva elvette a Börönte B. (18), Gál Márkó (15) és Tóth Bertalan (10) vezette éllovas Honvéd Zrínyi SE veretlenségét.

Budai Vasököl - Törekvés SE 59-53
Jól kezdett és és Zsoldos K. (20), valamint Zsoldos M. (18) találataira építve egy negyed után még 5 ponttal vezetett a vendég Törekvés. A második szakaszban azonban fordított a Barna J. (20/12)-Sárosi M. (13/3) duó vezette Budai Vasököl. A második félidő amolyan üldözőversenyt hozott, többször is elléptek 6-8 ponttal a hazaiak, de a szívósan küzdő Törekvés rendre felzárkózott - fordítani azonban nem tudott.

Színyei KC - BEAC Kobak 58-67
Ellentétes félidőket hozó találkozón a szünetig Hedry Zs. (19/6), Kereszty Ádám (12/6) és Valuska László (8/3) vezérletével 19 pontos előnyt szerző vendégekkel szemben a szünet után magára találó Színyei együttese Jantner László (20), V. Jovanovics (14) és Tőrös Balázs (10) eredményességé építve 3 perccel a befejezés előtt 5 pontra felzárkózott, de nem tudott ennél közelebb kerülni a BEAC Kobak együtteséhez.

VICE KSE - Budai Vasököl 59-46
Ha szűken is, de Pintér Zs. (14), Szőllős Szabolcs (12) és Szabó M. (10/6) ponterős játéka révén a hazaiak minden negyedet megnyerve győzték le a Budai Vasököl együttesét, amelyből egyedül Sárosi M. (11/9) jutott 10 pont fölé.

Albatrosz - Iparterv 59-72
A páratlan negyedekben pontosabban játszó Iparterv Horváth Dániel (21) és Piltmann Á. (13) vezérletével tudott nyerni az előző meccsén az éllovas Honvéd Zrínyi SE csapatát "elkapó", az ezúttal főleg Gulyás D. (19/15) és Simon Péter (10/3) találataira építő Albatrosz otthonában.

TFSE - BLF KK B 63-67
Három negyed után abszolút fifty-fifty volt a találkozó, hiszen a záró etap előtt 50-50-re állt a Bánfalvi István (18/15), Pethő Zoltán (15/6) és Nagy Roland (14) vezette TF, valamint a Vígh B. (15/12)-Kovács Zsombor (11/3)-Zeve K. (11) trió tagjainak találataira építő BLF B. A záró etap közepén aztán 7 ponttal elléptek a vendégek, de a hajrára 2 pontra feljött a TF. Az izgalmakat fokozta a vendégek gyenge büntetőzése (6/18, 33,3%), de végül Zeve két büntetőjével bebiztosította győzelmét a vendégcsapat.

Szentendrei Kinizsi - MVSE KSE 74-69
Csupán egyetlen - jelesül a 2. - negyedet nyert meg a Horváth G. (19)-Horváth V. (17/3)-Benzinger Péter (12/3) trió vezette hazai gárda, ám a 27-11-re megnyert etap elég volt a győzelemhez az elsősorban Cseh (26), Horváth B. (17/3) és Koncsag Cs. (12/3) eredményességére építő MVSE ellen.

Budai Vasököl - BLF KK B 50-73
A vendégek Vígh B. (18/9) és Zeve K. (13) vezérletével a két középső etapban több, mint 30 pontot verve a Budai Vasököl csapatára - amelyből egyedül Novák T. (12) jutott 10 pont fölé - arattak magabiztos győzelmet.

Honvéd Zrínyi SE A - Piarista Öregfiúk 80-69
Három negyedet szorosan megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva Gál M. (17/3), Börönte B. (15), Maráz Á. (12/3) és Maráz András (10) ponterősségére alapozva az éllovas katonacsapat legyőzte a szívósan küzdő, Bódis László (30/12)-Réti Dániel (10) kettős vezette Piarista Öregfiúk együttesét.

Színyei KC - TFSE 62-79
A 25-7-re megnyert első negyednek, valamint elsősorban Borda Szabolcs (26), Pethő Z. (24/18) és Nagy R. (11) ponterősségének köszönhetően a TF simán győzött a V. Jovanovics (19/6) és Sótonyi Péter (15) találataira alapozó Színyei otthonában.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!