Budapest férfi C: Elvesztette veretlenségét a BLF C

Hazai pályán veszítette el a Szentendre elleni rangadót és azzal együtt bajnoki veretlenségét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjában a BLF Palota C

A kiegyenlített első félidő után a Báder Vilmos (26/3)-Vígh Gábor (15/15)-Papp Balázs (12/3) trió tagjainak eredményességére építve fölénybe került a vendéglátó Budafok C és 67-48-ra legyőzte a Kovács Tamás (15/6) és Harsányi Gábor (13) vezette Álló Farkasok együttesét.
A teljes dobólista itt érhető el!

Csupán a 3. negyedben tudott Boleman Zsolt (15/6) és Helli Roland (14/3) vezérletével felnőni a feladathoz a Szabadtéri SE B csapata, amely simán, 68-44-re kikapott Szentendrén.

Egy negyed után még 4 pontos előnye volt az ismét Kovács T. (21/15) és Harsányi G. (15) ponterősségére építő Álló Farkasok csapatának, de a folytatásban már egyértelműen a vendéglátó Párkány Street akarata érvényesült, amely Szűts László (26), Theisz Gábor (20/3) és Theisz Attila (16/6) vezérletével fölényes 77-47-es győzelmet aratott.

Az első negyed után még 2 ponttal az Ottmár Tamás (13/3)-Molnár László (12/6) duó vezette vendéglátó István Öregfiúk állt jobban, de a folytatásban elsősorban Tóth Gyula (14/3), Kutasi Bálint (11/9) és Monos Norbert (11/6) révén magához ragadta a játék irányítását a Hobbi SK, amely így végül 68-52-re nyert.

Csupán egyetlen negyed - igaz annak, a harmadiknak a 25-6-os - megnyerése elegendő volt a Tatár Zsolt (19/9)-Szentpáli-Gavallér Csaba  (19)-Ferenczy Gergő (10/9) trió vezette BLF Palota C-nek a 77-70-es győzelemhez a leginkább Takács Attila (18/3), Pfneiszli Csongor (14/9), Mentes Máté (14/3) és Tamás Bence (10/3) eredményességére építő Cap City Crew otthonában.

Kovács Bence (28), Fenyődi Szabolcs (21/15), Farkas Szabó Márk (18) és Lukácsi Marcell (10) vezérletével minden negyedet megnyerve aratott fölényes, 94-48-as győzelmet a vendéglátó Szabadtéri SE B a Budai Bikák csapata ellen, amelyből Forrai Miklós (10/3) és Ványolos András (10) érte el a 10 pontot.

Szünetben még 7 pontos előnye volt a rangadón a Szentpáli-Gavallér Cs. (17) és Kőnyi Benjámin (11) vezette vendéglátó BLF Palota C csapatának, de térfélcsere után nagy fölénybe került a Szentendre, amely a 3. negyedet 24-1-re, a meccset pedig végül 81-65-re nyerte.

Kutasi B. (22/6), Viczina Balázs (20), Tóth Gy. (19/3) és Monos N. (15/3) ponterős játékára alapozva a Hobbi SK minden negyedet megnyerve fölényesen, 85-50-re győzött a Báder V. (20)-Gecse Zoltán (13)kettős vezette Budafok C ellen.

Az első negyedben Theisz A. és Theisz G. (17/3-17/3), valamint Szűtds L (12/3) és Hanti Gábor (10) vezérletével a vendéglátó Párkány Street szinte "állva hagyva" a Szabadtéri SE B csapatát 11 pontos előnyt szerzett. A folytatásban rendezték sorukat a vendégek, s a 3. negyed végére elsősorban Földi Attila (25), Kovács B. (21/12), Treiber Marcell (13/9) és Fenyődi Sz. (9/9) jóvoltából 1 pontra feljöttek, s az izgalmas végjátékban 69-67-e hazai vezetés után egy 5-0-lal fordítottak, s végül minimális különbséggel 72-71-re nyertek.

Végig nagy fölényben játszva, minden negyedet megnyerve, s összesen 16 hárompontos kosarat szerezve a vendéglátó Cap City Crew Takács A. (21/15), Molnár R. (19/15), Csikós Attila (17/15) és Mentes M. (12) vezérletével kerek 40 pontos (83-43) verést mért a Réti Géza (19)-Ottmár T. (10/3)-Danóczy Richárd (9/9) trió vezette István Öregfiúk együttesére.

A 24-17-re megnyert első negyedre, valamint főként a jó dobóformát kifogó Jakab Adolf (24/18), továbbá Ványolos A. (17), Karkosák Balázs (12) és Varsányi Valter (10) eredményességére építve a Budai Bikák 79-69-re verte a Mándoky Balázs (30), Hafner Gábor (13) és Hídvégi Kondor (10/3) vezette Terézváros együttesét.