Budapest, férfi C-csoport: Molnár Róbert 10 triplája

Érdekes, izgalmas időszakon van túl a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi C-csoportjának mezőnye.

Az alsóházban található együttesek közül a sereghajtó Álló Farkasok, valamint a Terézváros is "fogott" egy-egy meccset, ráadásul ez utóbbi ellen a 2. helyen álló Szabadtéri SE B is megizzadt. A Cap City Crew játékosa, Molnár Róbert 10 hárompontossal terhelte meg a Párkány Street kosarát. Az élen a még mindig veretlen BLF Palota C áll

A 28-8-ra megnyert első negyedére, valamint a Révész Marcell (22/3)-Kopcsik Dávid (12/3)-Szecsei Gergő (11/3) trió tagjainak eredményességére építve az éllovas BLF Palota C 83-66-ra verte a Vlajk Ádám (24/3), Harsányi Gábor (16) és Kovács Tamás (11/3) vezette sereghajtó Álló Farkasok csapatát.
A mérkőzés teljes dobólistája itt érhető el!

Egy negyed után még 7 pontos hátrányban volt a Helli Roland (19/6) vezette Szabadtéri SE A csapatával szemben a vendéglátó Hobbi SK, de a két középső negyedben nagy fölényben játszva, a jó dobóformát kifogó Kutasi Bálint (25/21),  valamint Tóth Gyula (15/3) és Monos Norbert (15) vezérletével a hazaiak fordítottak és végül simán nyertek 67-44-re.

Az első negyedet még 7 ponttal megnyerte a Theisz Attila (26/3)-Szűts László (18) kettős vezette Párkány Street a Cap City Crew otthonában, ám a folytatásban Molnár Róbert (32/30) remek dobóformájára, továbbá Takács Attila (21) és Pfneiszli Csongor (17/15) ponterős játéka révén a hazaiak fordítottak és végül 81-71-re megnyerték a színvonalas találkozót.

Egy negyed után még a Báder Vilmos (22/3)-Gecse Zoltán (12)-Kovács Gábor (10) trió vezette Budafok C 4 pontos előnyben volt, ám a folytatásban Mándoky Balázs (27), Hafner Gábor (19/3), Hídvégi Kondor (14) és Kanó Péter (13/6) vezérletével átvette az irányítást a vendéglátó Terézváros és 75-54-re nyert.

Főként Theisz A. (24/3) és Theisz Gábor (15/12) eredményes játékának köszönhetően a vendéglátó Párkány Street végig nagy csatára késztette az éllovas BLF Palota C együttest, ám a listavezető végül csapatként talán jobban működve Konyi Benjámin (16/3), Tatár Zsolt (14/3), Ferenczy Gergő (11/3) és Szigeti Balázs (10) vezérletével végül 76-68-ra győzött.

A sereghajtó Álló Farkasok a 17-6-os második negyednek, valamint főként Harsányi G. (21), Bohács Péter (17/6)  és Kovács T. (14/3) eredményességének köszönhetően 66-50-re legyőzte a Kovács Péter (11/9)-Réti Géza (11) kettős vezette István Öregfiúk gárdáját.

A 28-8-ra megnyert első negyedre, továbbá jórészt Bárány Csaba (24/6), Sándor Balázs (10/6), Forrai Miklós és Karkosák Balázs (10-10) ponterős játékára alapozva a Budai Bikák 74-62-re győzött a Báder V. (24)-Gecse Z. (14) duó vezette Budafok C otthonában.

Minden negyedet megnyerve Takács A. (32/21), Pfneiszli Cs. (21/15), Zsigmond András (1666) és Varga Dániel (10)  vezérletével a Cap City Crew fölényes, 91-64-es győzelmet aratott a Boga Áron (21/3)-Héczei András (19/6)-Kovács Dávid (12/6) hármas vezette Szabadtéri SE A otthonában.

Az előző összecsapáséhoz hasonló forgatókönyv alapján aratott sima, 73-37-es győzelmet Szentpáli-Gavallér Csaba (21) és Révész M. (16/3) vezérletével az éllovas BLF Palota C a Monos N. (11)-Kutasi B. (10/3) kettős vezette Hobbi SK otthonában.

Bár két szakaszt is csak szorosan veszített el, egyet pedig döntetlenre játszott, mivel nem tudott negyedet nyerni a Szentendre ellen a Theisz A. (25/3)-Theisz G. (12/3) duó vezette Párkány Street, így 65-54-re kikapott.

Végig kiélezett, nagy küzdelemben a Szabadtéri SE B Földi Attila (19) és Kovács Bence (14) vezérletével 61-59-re győzött a Mándoky B. (31) és Kanó P. (18/12) eredményességére építő Terézváros ellen.