Budapest, férfi D: Képtelen hibázni az Újpest

Nem botlott, így továbbra is veretlenül vezeti a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportját az Újpest Megyeri Tigrisek U20

Nem botlott, így továbbra is veretlenül vezeti a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportját az Újpest Megyeri Tigrisek U20-as csapata. A másik két dobogós helyért nagy a harc az E5vös NGRK, a Semi Pro és az SZPA HSE között

A fordulatos első és a végig szoros második félidő után a Zalai Gergely (15/3)-Mayer Márk (11/3)-Jasper Gábor-Kovács Ádám (10-10) kvartett vezette Budai Tripladupla Mayer kosarával 51-50-re nyert a főleg Láncos Gergely (12/3), Dunavölgyi Dávid (11/9) és Fejes Milán (11/6) eredményességére építő Honvéd Zrínyi SE otthonában.
A teljes dobólista itt érhető el!

Minden negyedet megnyerve, összesen 14 triplát szerezve az ASE Nemecsek Balogh Róbert (22/15), Barsi Zoltán (21/15), Balczer Gábor (15) és Kis Balázs (14/12) ponterős játéka révén fölényes, 99-40-es győzelmet aratott az érdi székhelyű Treff 07 SE ellen.

A 23-5-re megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Zalai G. (13/3) és Mayer M. (11/3) eredményes játékának köszönhetően a Budai Tripladupla 70-54-re nyert a Kozma Dániel (27/12)-Radics Ádám (19/9) kettős vezette KOKEC U23-as csapata ellen.

Kosarakban gazdag összecsapáson az éllovas Újpest MT U20-as együttese Morauvszki Gergely (38), a jó dobóformát kifogó Pajor Dávid (21/21), Borsodi Bálint (18/12) és Herczog András (12) ponterősségére építve 103-71-re verte a Bandúr Ádám (25/3)-Brun Dániel (14)-Polgári Bence (11/3) trió vezette Keresztúrt.

Minden negyedet megnyerve Mlinárcsik Izsák (22/6), Korompay Márk (21), Szilágyi Áron (15/6), Somkuti Gergő (12) és Uzoni Simon Péter (10) vezérletével az SZPA HSE 102-64-re győzött a Kovács Ádám (18/3), Tarjáni Gábor (14), Borostyán Balázs (12) és Szeiberling Máté (11) vezette Semi Pro csapatát.

A szoros első félidő után a másodikban elsősorban Kerényi Zoltán (20), Budai Márton (10/6) és Kégl Marcell jóvoltából fölénybe került az E5vös NGRK és magabiztos, 77-45-ös győzelmet aratott a Honvéd Zrínyi SE B csapata ellen, amelyben Fejes M. (21/9) magára maradt a pontszerzés tekintetében.

Az első három negyedben eléggé alárendelt szerepet játszva a Bori István (16/6), Bódi Róbert (15/3) és Németh András (12) vezette Budai Old Boys simán, 77-54-re kikapott a Treff 07 SE otthonában.

Nagyon egyoldalú mérkőzésen elsősorban Markó Péter (23/9), Kovács Á. (22/6) és Molnár Márk (18/3) ponterős játéka révén a Semi Pro 90-43-ra verte a Balogh Z. (17/12) és Barsi R. (17/3) vezette ASE Nemecsek csapatát.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Juhász István (20/3)-Kováts Máté (17/6) duó vezette Budai Mind1 3 pontot megtartva szünetbeli 18 pontos előnyéből 61-58-ra győzött a Láncos G. (16/3), Dávid Péter (11) és Hamzi Balázs (10/6) eredményességére építő Honvéd Zrínyi SE B otthonában.

Minden negyedet megnyerve Jasper G. (20), Mayer M. (15), Rohonczi Balázs (14/6), Dorkó Balázs és Zalai G. (10-10) vezérletével a Budai Tripladupla fölényesen, 86-42-re nyerte a budai rangadót a Németh András (13/3), Bódi Róbert (11/9) és Koncz József (10/6) vezette Budai Old Boys otthonában.

A 22-9-re megnyert 3. negyedre, valamint a remek dobóformát kifogó Kozma D. (46/15) és Radics Ádám (15/9) ponterősségére építő vendéglátó KOKEC U23-as együttese 84-70-re verte a Fejes M. (25), Láncos Norbert (22), Szlávik Barnabás (12/6) és Dunavölgyi D. (11/3) vezette Honvéd Zrínyi SE B együttesét.

Az első negyedet 10 ponttal nyerte a Bandúr Á. (27/3) és Polgári B. (11/6) vezette Keresztúr, de a folytatásban nagy fölénybe került a vendéglátó E5vös NGRK, amely a Szánthó Lőrinc (29/12)-Kerényi D. (18)-Koncsár Balázs (15/3) trió vezérletével végül 87-55-re győzött.

A parádés, 30-14-re megnyert 3. negyed kevésnek bizonyult a Korompay M. (27), Mlinárcsik I. (16/6) és Reményi László (10/6) vezette SZPA HSE csapatának a veretlen éllovas Újpest MT ellen, amely Morauvszki G. (23), Pajor D. (22/18) és Vígh Barnabás (19/9) vezérletével szünetig 24 pontos előnyt szerezve végül 87-77-re nyerte a színvonalas találkozót.

Végig szoros, kiélezett összecsapáson a Markó P. (29/9)-Magyar Dávid (14)-Szeiberling Máté (11/3) trió vezette Semi Pro 74-69-re legyőzte az elsősorban Adujani Balázs (20/12), Bandúr Á. (19/3) és Polgári B. (13/3) eredményességére építő Keresztúrt.