Budapest férfi D: rangadón növelte előnyét az Újpest MT

Csúcsrangadót rendeztek a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi D csoportjában.

Csúcsrangadót rendeztek a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest bajnokság férfi D csoportjában. Ezen a második negyedtől szinte végig vezetve őrizte meg veretlenségét az éllovas Újpest MT a jól küzdő Eötvös NGRK csapata ellen, s a rangadó megnyerésével növelve előnyét legnagyobb riválisával szemben a bajnoki cím első számú esélyesévé lépett elő

Kozma Dániel (28/15), Radics Ádám (17/9), Hebők Balázs (15/3) és Hebők Martin (10) ponterős játékára építve a KOKEC U23-as csapata magabiztos, 73-54-es győzelmet aratott a Kovács Miklós és Kováts Máté (12-12), valamint Szilas Gábor (10) vezette Budai Mind1 otthonában.
A teljes dobólista itt érhető el!

30 ponton tartva az érdi székhelyű Treff 07 SE csapatát a Fejes Milán (24/6)-Láncos Norbert (12) duó vezette Honvéd Zrínyi SE B simán, 57-30-ra győzött.

A páratlan negyedekben nagy fölényben játszva Kerényi Dániel (26), Budai Márton (9/9) és Erdélyi Dávid (9/3) vezérletével az Eötvös NGRK könnyed, 70-47-es győzelmet aratott a Kovács Ádám (12)-Zalai Gergely (10) kettős vezette Budai Tripladupla ellen.

A 25-9-re nyert első negyedére, továbbá főleg Mlinárcsik Izsák (18/9) és Szilágyi Áron (17) eredményességére alapozva az SZPA HSE 66-51-re győzött a pontszerzésben időnként magára hagyott Mogyorósy Gergely, valamint Villányi Gábor (9/3) vezette Nagytétény ellen.

Az első félidőben még Dávid Péter (11/6) és Láncos N. (10) vezérletével még jól tartotta magát a vendéglátó Honvéd Zrínyi SE B, de szünet után a Korompay Márk (21/3)-Mlinárcsik I. (12/6)- Szilágyi Á. (10/6) trió jóvoltából fölénybe kerülő SZPA-HSE végül simán nyert 67-40-re.

Csupán egyetlen - jelesül az utolsó - negyedet megnyerve fordította a maga javára a Balogh Róbert (21/6)-Podoba Tamás (13/3) duó vezette ASE Nemecsek a Budai Old Boys otthonában rendezett találkozót, s győzött végül 51-45-re. Hazai részről Bodnár Dániel 19/3, Bori István pedig 9/9 ponttal zárta az összecsapást.

Minden negyedet megnyerve egy kosarakban gazdag látványos mérkőzésen az elsősorban Bandúr Ádám (30/3), Polgári Bence (26/12), Braun Dániel (15/3) Gebauer Bence (11/6) és Adjudani Balázs (11/3) eredményes játékára építő Keresztúr 100-70-re verte a Mogyorósy G. (35/6)-Villányi G. (15) duó vezette Nagytétényt.

A Zalai G. (13/3) és Jasper Gábor (10) vezette Budai Tripladupla otthonában is elsősorban jó védekezésének, valamint egységes csapatjátékának, azon belül is Fejes M. (15/12), Láncos N. és Láncos Gergely (8-8) találatainak köszönhette győzelmét (50-32) a Honvéd Zrínyi SE B csapata.

Küzdelmes, fordulatos "budai belharcban" a jobban hajrázó, az utolsó percet 8-2-re nyerő Budai Old Boys a Bodnár D. (26/6)-Bódi Róbert (13/9)- Koncz József (12/6) trió vezérletével 56-53-ra legyőzte a Szilas G. (19), Tatai Ádám (14) és Ambrus Zsolt (10) vezette Budai Mind1 együttesét.

A csoport csúcsrangadóján az első negyed váltott vezetés mellett zajlott, majd a másodikat 10-2-vel kezdve 9 ponttal ellépett a vendéglátó éllovas Újpest MT U20-as együttese. Az Eötvös NGRK azonban érthető módon nem adta olcsón a bőrét. A 3. negyed elején ledolgozta hátrányát, de a hazaiak új erőre kaptak, 7 ponttal ismét megléptek. Az üldözőversenyben többször is feljött 3 pontra a Kerényi D. (17/3)- Koncsár Balázs (11/3)-Bognár Domokos (10/6)-Szánthó Lőrinc (10) kvartett vezette Eötvös, de a kritikus pillanatokban elsősorban Pajor Dávid (26/21) és Vígh Barnabás (17/6) révén rendre újítani tudott az éllovas Újpest Megyeri Tigrisek, s végül 72-65-re megnyerte a rangadót.

Minden negyedet megnyerve Kozma Dániel (27/6), Radics Á. (17/6) és Kozma Dániel (13/3) vezérletével a KOKEC U23-as csapata fölényesen, 75-47-re verte a Treff 07 SE gárdáját.