Budapest, női A: Közel volt a bravúrhoz a Törekvés

Minimális különbséggel tudott nyerni a veretlen BME-MAFC a Törekvés otthonában a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság A-csoportjában

Minimális különbséggel, egyetlen ponttal tudott nyerni a veretlen éllovas BME-MAFC a Törekvés otthonában a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság A-csoportjában. A BLSE-Csata csapata egy anya-lánya koprodukcióval győzte le az ELTE-NKE együttesét

Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos, 60-37-es győzelmet a Deák Dóra (18/12)-Rátkai Zsófia (15) kettős vezette BEAC-Bics a szigetszentmiklósi központú BKG DSE otthonában.
A teljes dobólista itt elérhető!

Hasonló forgatókönyv alapján győzött az elsősorban Kléner Kata (17/6), Széky Krisztina (13/9) és Kratochvill Dóra (11) eredményességére építő Törekvés a Grófi Tímea (12) és Michalik Janka (10) vezette MTK ellen.

A BEAC-os házirangadón Prohászka Dóra (22/3), Nyitrai Katalin (16) és Soós Edit (11/3) vezérletével a BEAC-Muff magabiztos, 64-43-as győzelmet aratott a Papp Judit (14/3)-Fazakas Ágnes (13/3) kettős vezette BEAC-Budafok ellen.

Három negyedet megnyerve, egyet pedig döntetlenre adva Kranjecz Zsuzsa és Munteán Lili (18-18) vezérletével, azaz egy anya-lánya kooprodukcióval  a BLSE -Csata simán, 65-50-re verte a Galli-Hirling Borbála és Varga Zsófia (8-8) vezette ELTE NKE együttesét.

Az első negyedet simán, 19-8-ra megnyerte a Hagara Zsuzsanna és Béres Eszter (14-14), valamint Dőry Viktória (11/6) és Hetényi Viktória (11/3) vezette vendéglátó ICO, de a folytatásban a Kiss Lenke KS csapata átvette az irányítást és Szabó Enikő (17/9), Mészáros Anna (11/3) és Orosz Anett (10) vezérletével fokozatosan felőrölve a hazaiak ellenállását végül 71-58-ra győzött.

Végig szoros, kiélezett találkozón a vendéglátó Törekvés Kléner K. (16/6) és Széky K. (13/9) vezérletével kis híján "elkapta" a veretlen listavezető, a Fülep Csilla (18) és Hercze Szandra (9/9) vezette MAFC-BME csapatát, amely végül Fülep duplájával fordította a maga javára a küzdelmes összecsapást, és nyert 58-57-re.

A 19-10-re megnyert első negyedre, valamint elsősorban Hizsnyik Dóra (16/3) és Varga Zs. (11) eredményességére építve az ELTE-NKE 55-48-ra győzött a BKG DSE otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben pontosabban játszó, Kléner K. (22/18), Széky Anna (13/3) és Boksay Katalin (12) ponterősségére alapozva a Törekvés 8 pontos előnyt szerzett az ICO otthonában. Szünet után erősítettek a hazaiak, akik Nagy Viktória (20), Hetényi V. (15/9) és  Béres E. (12) vezérletével a hajrában 2 pontra feljöttek, de fordítani nem tudtak, így 60-56-os vendégsiker született.

Rövid időn belül a második "házi rangadóját" is megnyerte a BEAC-Muff, amely elsősorban Prohászka D. (16), Nyitrai K. (12) és Balogh Júlia (11/6) eredményes játéka révén simán, 65-33-ra verte a BEAC-Bics csapatát, amelyből egyedül Varga Fanni (12/3) jutott 10 pont fölé.