Budapest, női A-csoport: már csak a MAFC-BME veretlen

Több rangadót is játszottak az év utolsó hónapjában a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság A-csoportjában. A MAFC-BME remek meccsen legyőzte a Kiss Lenke KS együttesét, ez utóbbi pedig remek első negyedének köszönhetően a BLSE-Csata csapatának vette el veretlenségét.

Egy negyed után még a szigetszentmiklósi székhelyű BKG DSE vezetett, de a második negyedtől az MTK fiataljai Lutche Klaudia (21/3), Gróf Tímea (15), Szalay Kinga (12) és Lánczos Emese (11/3) eredményes játékára építve átvették az irányítást, s végül magabiztos, 76-55-ös győzelmet arattak.

A teljes dobólista itt elérhető!

Turnár Ildikó (25/3) és druszája, Konrády Ildikó (11) vezérletével három negyeden át jól tartotta magát az erősen tartalékos BEAC-Budafok a Kléner Kata (20/9), Széky Krisztina (15/9), Kratochvill Dóra (14/12) trió vezette Törekvés otthonában. A záró etapra "elfogyott" a vendég együttes, s a negyedik negyedet 23-4-re nyerő vendéglátók végül 82-53-ra győztek.

Színvonalas, fordulatos mérkőzésen a MAFC-BME Abaházy Anna (18), Fülep Csilla (14/3) és Tarnai Kata (11/9) ponterős játékára építve 82-80-ra legyőzte a remek dobófotmát kifogó, Soós Alexandra (25/21), Szabó Enikő (11/9), Opitz Kitti és Tuica Zsófia (10-10) vezette KLKS csapatát. A 37. percben még 78-70-re vezetett a MAFC, ám egy Soós vezette 10-0-lal fordított a KLKS, ám Tarnai hármasával visszaszerezte a vezetést a MAFC, majd egy büntetőt bedobva 2 pontos lett a műegyetemi előny. Még a KLKS is büntetőkhöz jutott, de azok kimaradtak, így 82-80-as MAFC-siker született.

Minden negyedet megnyerve az ELTE-NKE Hizsnyik Dóra (24/6), Kulcsár Bianka (22/6), Varga Anna (12/9) és Tarnai Klára (12) vezérletével fölényes, 104-44-es győzelmet aratott a szigetszentmiklósi székhelyű BKG DSE ellen.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a Balogh Ramóna (20/6), Soós Edit (12/3), Nyitrai Katalin (12) trió vezette, jobban hajrázó BEAC-Muff 52-48-ra győzött az MTK fiataljainak otthonában. Hazai részről Serfőző Viktória volt a legeredményesebb a maga 12 pontjával, Láczos E. és Szalay K. 10-10 pontig jutott.

Nagy Viktória (25), Szabó Béres Eszter (18) és Szabó Anna (15) vezérletével a címvédő ICO minden negyedet megnyerve fölényes, 76-42-es győzelmet aratott a szigetszentmiklósi BKG DSE ellen.

Az ELTE-NKE csapata a "házirangadón" minden negyedet - volt amelyet 2, akadt, amelyet 8 ponttal - megnyerve, Varga Zsófia (17), Kulcsár B. (13) és Varga A. (11) eredményességére építve magabiztos, 67-44-es győzelmet aratott a Deák Dóra (18/12), Böröcz Anita (10) duó vezette BEAC-Bics otthonában.

Kosarakban gazdag, színvonalas mérkőzésen a Kiss Lenke KS a 24-8-ra megnyert első negyedére, valamint elsősorban Orosz Anett (22/12), Sárpátki Eszter (15/3), Nagy Andrea (14) és Tóth Tímea (10/3) ponterős játékára építve 86-71-re legyőzte a Munteán Lili (20/3), Sütő Brigitta (14), Dénes Enikő (11), Kranjecz Zsuzsa (10/6) kvartett vezette BLSE-Csata együttesét, elvéve annak veretlenségét.

Hiába "adta" Turnár I. (15) és Németh Krisztina (14) személyében a mezőny két legeredményesebb játékosát a vendég BEAC-Budafok, a MAFC-BME az egységes csapatmunkára, valamint leginkább Jéhn Mónika (11/3), Horváth Enikő (9/6), Fülep Csilla és Rozsics Lilla (9/3-9/3), továbbá Katja Bondarcsuk (9) eredményességére építve 64-56-ra nyert.

A BLSE-Csata Dénes E. (18), Munteán L. (15/3), Ujváry Judit (15) és Kranjecz Zsuzsa (12) ponterős játákára alapozva, minden negyedet megnyerve magabiztos győzelmet aratott a Kléner K. (17/6), Kratochvill D. (12/3) duó vezette Törekvés ellen.

A bajnokság állása ezen a linken látható!