Budapest női A-csoport: veretlenül bajnok a TFSE, a Józsefvárosé az ezüst

Az már hetekkel korábban eldőlt, hogy a TFSE nyeri a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportját, a kérdés az volt, vajon makulátlan mérleggel lesz-e bajnok. Nos az együttes megőrizte veretlenségét. Az ezüstérem a szezon utolsó meccsén dőlt el, amelyen a Józsefváros legyőzve a Kék Rókák csapatát szerezte meg a 2. helyet.

Kék Rókák - BEAC BLSE 54-49

A páros negyedekben pontosabban, hatékonyabban játszva győzte le Tarnai K. (14/3) és Horváth Zs. (9/6) vezérletével a Kék Rókák a főként Tilkné Zám E. (16) és Kranjecz Zs. (13) pontjaiban bízó, igazán jól csak a 3. negyedben játszó BLSE csapatát.

A mérkőzés adatai:

Parthus SE - TFSE U23 72-56

Bár az 1. és a 3. negyedet elsősorban a vendégektől egyedüliként 10 pont fölé jutó Czivinger L. (17/3) jóvoltából "elvitték" a TF-fiatalok, de a páros negyedekben a Parthus Benyovszki P. és Szilassy M. (20-20), Papp Í. (13) és Hajna S. (10) kosaraira alapozva rákényszerítette akaratát ellenfelére biztosan győzött.

Törekvés SE - BEAC Muff 41-37

A 7-0 (!)-ra megnyert 2. negyednek, valamint leginkább Gulyás F. (18) és Vajai V. (10) eredményességének köszönhetően győzte le a Törekvés a BEAF Muff csapatát. A vendégektől egyedül Fekete K. (10) ért el kétszámjegyű pontot.

Külker SC - BEAC BLSE 45-49

A két középső negyedben mutatott jobb, hatékonyabb játékára, valamint Kranjecz Zs. (18). Ujváry J. (12/3) és Kiss D. (12) eredményességére építve győzte le a BLSE a Külker csapatát. Hazai részről egyedül Monoki-Bandi B. (13/6) jutott 10 pont fölé.

BEAC Muff - TFSE 25-68

A hazaiak - akiktől Soós E. bizonyult a legeredményesebbnek 7 ponttal - csak a 3. negyedben nőttek föl a már bajnok TF-hez, így a vendégek Raus V. (14/12) és Ruttner Zs. (13/6) vezérletével biztosan nyertek.

Józsefvárosi KC - Törekvés SE 57-36

Minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Brixel M. (13/9). Mahmoud S. (12/6) és Májusi E. (12) kosaraira alapozva biztosan a JKC a Törekvés csapatát. A vendégek legeredményesebb játékosa Szabó O. volt 8 ponttal.

BEAC Budafok - Parthus SE 75-72

A végig szoros, döntetlennel végződő első félidő után a hazaiak a 22-13-ra megnyert 2. negyednek, valamint Ozsváth-Hegedűs M. (32), Weisz-Tiba K. (15/9) és Hujberné Mile V. (14/12) ponterősségének köszönhetően győzték le a Benyovszki P. (26)-Papp Í. (19/9) kettős vezetésével nagyot hajrázó Parthus csapatát.

TFSE U23 - Kék Rókák 39-57

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen pontosabban játszva diadalmaskodott Szammer A. (13), Kokavecz A. (12), Herendi Zs. (11) és Kulcsár B. (10) jóvoltából a Kék Rókák együttese a nagyrészt Cziviger L. (16/6) és Csiszér K. (12/6) találataira támaszkodó TF-fiatalok ellen.

Kék Rókák - Józsefvárosi KC 51-69

A bajnokság záró mérkőzése döntött az ezüstéremről, s ezen a JKC Brixel M. (16/6). Májusi E. (13), Németh F. (11/3) és Sipos B. (10/3) eredményességére építve minden negyedet megnyerve győzte le az elsősorban Herendi Zs. (12/3) és Darnót A. (10/3) pontjaiban bízó Kék Rókák együttesét, s szerezte meg ezzel az ezüstérmet.

A 11-19. helyért:

Kiss Lenke KA - Treff 07 SE 66-48

Minden negyedet megnyerve aratott Tóth F. (14), Konda B. (13/9) és Nagy Zs. (13) vezérletével magabiztos győzelmet a KLKA a leginkább Hegyi T. (11/3) és Pásztor S. (10) pontjaiban bízó Treff ellen.

BKG Príma Szigetszentmiklós - Csepel-Bontó 48-63

Hiába adta a mezőny legeredményesebb játékosát Gyurász F. (16/12) személyében a hazai együttes, a BKG-ból más nem jutott 7 pont fölé, így az első 3 negyedben kézben tartva az irányítást győzött  elsősorban Rohodi J. (13), Rohodi A. (12/6) és Bencsó M. (10) jóvoltából a csepeli csapat.

BEAC-Bics - Regi Waldorf U23 153-2

Nagyon egyoldalú mérkőzést nyert meg Hajdu D. (39), Lanczkor N. (35), Veres O. (26) és Váits P. (20) ponterős játékával a BEAC Bics, a vendégek egyetlen kosarát Baráth M. szerezte.

Regi Waldorf U23 - Treff 07 SE 41-138

A Waldorf - amelyből csak Baráth M. (22) jutott 10 pont fölé, ezúttal nagyobb ellenállást tanúsított, mint előző mérkőzésén, de a Pásztos S. (46)-Hegyi T. (41/3) kettős vezette Treff fölényes győzelmét nem tudta megakadályozni.

BEAC Senior - Csepel Bontó 23-36

Nem hozott kosáresőt a szezonzáró találkozó, amelyet a páros negyedekben nyújtott valamivel pontosabb játékénak, továbbá elsősorban Kaltenecker Eszter (10/6) és Makovei-Rajna A. (8/6) kosarainak köszönhetően nyert meg a csepeli együttes. Hazai részről Nagyné Fogas I. volt a legeredményesebb 8 ponttal.