Budapest női B: Húsz tripla a Józsefváros-Csepel meccsen

Két győzelemmel kezdte az évet az éllovas Külker a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság B-csoportjában, amelyben ellépni látszik a mezőnytől a Külker, Csepel, BLSE, Pénzügyőr négyes. A Csepel egy remek, 20 hárompontos kosarat hozó mérkőzésen győzött a Józsefváros otthonában.

Listavezetőhöz méltó játékkal, minden negyedet nyerve, főként Erdődi Márta (28), Máté-Szentkirályi Réka (23), Herczeg Mónika (21) és Kárpáti Csilla (11) ponterős játékára építve a Külker fölényesen, 103-38-ra győzött az SZPA HSE otthonában. Hazai részről egyedül Abaházi Hanna (12) jutott 10 pont fölé.

A teljes dobólista elérhető itt!

A 25-5-re megnyert első negyedének, továbbá elsősorban Dely Szilvia (28), Kiss Diána (16), Kranjecz Zsuzsa (13/3) és Ujváry Judit (13) eredményességének köszönhetően a BLSE sima, 89-53-as győzelmet aratott a Kinizsi NKK otthonában, amelyben Nagy Beatrix (23/15) gyakran magára maradt a pontszerzésben.

Minden negyedet megnyerve aratott Nyikes Klára (39), Steiner Andrea (20), Kupcsik Szilvia (16) és Szilágyi Judit (12) vezérletével fölényes, 103-31-es győzelmet a vendéglátó Viharos Szenyórák csapata a Kölcsey Amazonok ellen, amelyből egyedül Szöllősi Dóra (14) jutott 10 pont fölé.

Az első negyed után még a Brauner Gyöngyi (14), Szokai Eszter (9) duó vezette vendéglátó Híd Unió csapatánál volt az előny, ám később Sebő Júlia (16/6) és Hidas Andrea (12) vezérletével átvette az irányítást a BEAC-Senior, amely végül 52-45-re megnyerte a küzdelmes találkozót.

Minden negyedet megnyert, így a Herjeczki Patrícia (25/6), Jambrik Barbara (22/6), Kovács Réka (12) trió vezérletével a Pénzügyőr magabiztos, 82-53-as győzelmet aratott a Mecséri Alexandra (19/6), Köves Adél (12612) kettős vezette BEAC-Dzsoni Angyalai otthonában.

Kosarakban gazdag, látványos, színvonalas mérkőzésen Gebri Orsolya (24/9), Kovács Borbála (17/6), Czakó Renáta (13/6), Rohodi Anna (11/9) és Rajna Zsuzsanna (11/3) eredményes játékára építve a Bp. Csepel összesen 11 hárompontos kosarat szerezve 84-78-ra győzött a Horváth Rebeka (18/12), Májusi Eszter (16/6), Magdalena Tiedelt (16) és Majoros Dóra vezette, összesen 9 tripláig jutó Józsefváros otthonában.

Bár az első és az utolsó negyedet a Kovács Laura (20/3), Ignácz Bernadett (11) kettős vezérletével megnyerte a KLKS Junior együttese, elsősorban a 25-12-re elveszített második negyed miatt végül 71-62-re kikapott az érdi székhelyű Treff 07 SE csapatától.

Az első negyed után még 8 ponttal vezetett a Ferentzi Noémi (17), Kardos Kata (15/6), Fabini Anna (13/3) trió eredményességére építő SZPA HSE a BLSE otthonában, de a második negyedtől átvette az irányítást a hazai csapat, amely végül Zám Eszter (31), Dely Sz. (29) és Turiné Megyeri Nóra (13) vezérletével simán, 87-62-re nyert.

Félidőben még csupán 2 pont volt a Sebő J. (12) és Éliásné Iliás Eszter (10) kettős veztette BEAC Senior otthonában az éllovas Külker előnye, a második félidőben már egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, akik Erdődi M. (22) és Herczeg M. (14) vezérletével végül 62-47-re győztek.

Bóna Szabina, Brauner Gy. (22-22), Szitár Zsófia (18/3) és Oswald Réka (14) ponterős játéka révén a Híd Unió fölényes, 104-14-es győzelmet aratott a Kölcsey Amazonok csapatának otthonában. Hazai részről Borius Anna (8) bizonyult a legeredményesebbnek.

A bajnokság állása ezen a linken látható!