Budapest női B-csoport: A Külker zárta élen az óévet

Mozgalmas volt az "évvégi hajrá" a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. Az egyetlen vereséggel álló Külker várhatja az élről a folytatást, de hogy mennyire szoros az élmezőny, azt jól jelzi, hogy még a hetedik helyen álló BEAC Seniornak is csupán 3 veresége van, érdekes folytatásra van tehát kilátás.

Minden negyedet megnyerve aratott a Zsarnai Fanni (17), Brauner Gyöngyi (12), Oswald Réka (11), Kósa Zsuzsanna (10) kvartett vezette Híd Unió magabiztos, 58-28-as győzelmet a Viharos Szenyórák ellen, amelyből egyedül Gaszner Andrea (14) jutott 10 pont fölé.

A teljes dobólista itt található!

A harmadik negyedet leszámítva Kováts Réka (16), Köves Mira (14) és Jakobszen Orsolya (12) vezérletével nagy fölényben játszva a BEAC Dzsoni Angyalai elnevezésű alakulat 76-33-ra verte az SZPA HSE csapatát, amelynek legeredményesebb játékosa Kiács Dorina volt 7 ponttal.

Végig igen egyoldalú találkozón a Herjeczki Patrícia (32), Jambrik Barbara (29), Morvai Zsuzsanna (26) trió vezette Pénzügyőr 123-9-re verte a Kölcsey Amazonok együttesét, amelyből Petrovszki Zsanett 5 pontot szerzett.

Küzdelmes, fordulatos, színvonalas mérkőzésen a záró etap előtt még 2 pontos hátrányban lévő, a Herczeg Mónika (21) és Cseh Karolina (10) vezette Külker végül 66-59-re "legyűrte" a Józsefváros csapatát, amelyben Májusi Eszter (21/6) időnként magára maradt a kosárszerzásben, Majoros Dóra pedig 9/9 pontig jutott.

A félidőben 60-30-ra vezető BLSE Zám Eszter (40/3), Karlócai Daniella (18), Ujváry Judit (17), Kiss Diána (16) és Gábor Dóra (12) ponterős játékára építve egy kosarakban igen gazdag összecsapáson 107-78-ra győzött a Kovács Laura (26/3), Ozsvárt Kata (16/6), Ignácz Bernadett (12) trió vezette KLKS Junior együttese otthonában.

A Brauner Gy. (28), Szitár Zsófia (16), Oswald R. (11), Kósa Zs. (10) kvartett vezérletével a Híd Unió az első félidőben eldöntve a találkozót 77-37-re győzött az SZPA HSE otthonában. A hazaiak legeredményesebb játékosa Szokody Blanka lett, aki 8/3 ponttal zárta a találkozót.

A viharos kezdés, az 5 ponttal megnyert első negyed után "elhalkult" a Steiner Andrea (10) vezette Viharos Szenyórák csapata, az irányítást átvevő Külker Erdődi Márta (16) és Herczeg M. (13) vezérletével magabiztos, 49-26-os győzelmet aratott.

Minden negyedet megnyerve a BEAC-Dzsoni Angyalai csapata Köves Adél (22/15), Kováts R. (18/3), Jakobszen O. 812) és Hartai Krisztina (10) vezérletével 78-55-re legyőzte a Nagy Beatrix (20/9), Horváth Sára (15) duó vezette Kinizsi NKK együttesét.

A 21-2-re megnyert második negyedre, valamint egységes csapatmunkára, azon belül Orbán Ildikó (14/3), Fogas Ildikó (12), Éliásné Iliás Eszter és Sebő Júlia (11-11), továbbá Varga Anna (10/6) eredményességére építve a BEAC Senior 65-44-es győzelmet aratott a gyakorlatilag "magára hagyott" Májusi E. (24/3) vezette Józsefváros otthonában.

Bár Petrovzski Zsanett (14) vezérletével 28 pontot azért dobott, de szoros meccset játszani nem tudott a Kölcsey Amazonok csapata az érdi székhelyű Treff 07 SE ellen, nagy különbségű, 149-28-as vereséget szenvedett.

Három negyed után döntetlenre állt a Kovács L. (17/3), Tüske Annamária (10) duó vezette vendéglátó KLKS Junior és a Köves A. (15/6), Kováts Réka (12) duó eredményességére építő BEAC Dzsoni Angyalai. A záró szakasz közepén, 52-48-as vendég vezetést követően a hazaiak egy 9-0-lal megfordították a mérkőzést, s végül 62-56-ra nyertek.

Minden negyedet megnyerve Éles Zita (14), Fogas I. (11), valamint Hidas Andrea és Sebő J. (10-10) vezérletével a BEAC Senior simán, 62-29-re verte a Viharos Szenyórák együttesét, amelyben Szilágyi Judit bizonyult a legeredményesebbnek 8 ponttal.

Végig nagy fölényben játszva, a Horváth Rebeka (29/9), Májusi E., Magdalena Tiedelt (25-25) trió vezette Józsefváros fölényes, 112-12-es győzelmet aratott a Kölcsey Amazonok otthonában. A hazaiak legeredményesebb játékosa Pertovszki Zs. volt 8 ponttal.

Az első három negyedben a Jambrik Barbara (25/12), Herjeczki Patrícia (22/6), Ungi Boglárka (15) trió jóvoltából egyértelműen irányítva a játékot a Pénzügyőr biztosan, 81-57-re verte az Ozsvárt K. (13/3), Horváth Adrienn (13) és Kovács L. (12) vezette KLKS Junior csapatát.

Egy végig szoros, a végletekig kiélezett összecsapásal zárult a 2017-es év a bajnokságban. A Zám E. (18/3), Kiss D. (12) és Dely Szilvia (10) vezette BLSE jórészt büntetőket értékesítve, az utolsó percekben egy 5-1-gyel fordítva győzte le 49-48-ra a BEAC Dzsoni Angyalai együttesét, amelyben Köves A. 10/6, Kováts R. pedig 10 pontig jutott.

A bajnokság állása ezen a linken látható!