Budapest női B-csoport: a nagy fordítások időszaka

Az utóbbi hetekben jónéhány fordulatos, változatos, kiélezett mérkőzésre került sor a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. Több mérkőzés is csak a hajrában dőlt el, nem egy esetben sikerült fordítania a félidőben vagy a harmadik negyed után még hátrányban lévő együttesnek.

Az első félidő még szoros volt, ám szünet után már nagy fölényben játszva a Híd Unió Szitár Zsófia (21/9), Szokai Eszter (17/3), Garai Eszter és Zsarnai Fanni (16-16), továbbá Oswald Réka (11/3) vezérletével magabiztos, 93-58-as győzelmet aratott az érdi székhelyű Treff 07 SE ellen.

A teljes dobólista itt elérhető!

Remek hajrájnak, valamint elsősorban Kardos Kata (22/6), Fabini Anna (12/3) és Ferentzi Noémi (11) eredményességének köszönhetően az SZPA HSE 75-70-re legyőzte a Steiner Andrea (22), Gőgös Krisztina (17), Gaszner Andrea (12) és Szilágyi Judit (10) vezette Viharos Szenyórák csapatát.

A BLSE végig nagy fölényben játszva Dely Szilvia (32), Kiss Diána (24) és Gyenes Anikó (22) vezérletével kiütéses, 117-24-es győzelmet aratott a Kölcsey Amazonok otthonában. A hazaiaktól Petrovszki Zsanett 12, Szöllősi Dóra pedig 8 pontig jutott.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még a Herjeczki Patrícia (16/3), Jambrik Barbara (10/6), Morvai Zsuzsanna (9/3) trió "húzta" vendéglátó Pénzügyőr vezetett 9 ponttal. Térfélcsere után  magára talált a vendég BEAC Senior, amely elsősorban Fogas Ildikó (17), Éliásné Iliás Eszter (15) és Sebő Júlia (9/3) ponterőssége révén fordított, s végül 51-45-re győzött.

Küzdelmes találkozón főként Magdalena Teidelt (16), valamint Májusi Eszter (10) jóvoltából gyakorlatilag végig vezetve győzött 51-43-ra a vendéglátó Józsefváros a jól küzdő, s szinte végig a hazaiak sarkában "loholó", Brauner Gyöngyi (12), Zsarnai F. (10) duó vezette Híd Unió ellen.

Fordulatos találkozón a jól kezdő és jól is hajrázó Külker Erdődi Márta (18), valamint Herczeg Mónika és Kárpáti Csilla (12-12) vezérletével 61-56-ra győzött a Treff 07 SE otthonában.

Szünetben csupán egyetlen ponttal vezetett, ám térfélcsere után fölényben játszva, Nagy Beatrix (29/18), Horváth Sára (18) és Farkas Gabriella (10) vezérletével a Kinizsi NKK 65-50-re győzött a Kovács Laura (22), Ozsvárt Kata (14/6), Horváth Adrienn (12) trió vezette KLKS Junior csapata ellen.

A bajnokság állása ezen a linken látható!