Budapest, Női B-csoport: BEAC-BLSE, Józsefváros "kéz a kézben"

Továbbra is veretlenül vezeti a Czoffra Mihály Budapeat-bajnokság női B-csoportját a BEAC-BLSE, valamint a Józsefváros együttese - mindkét hölgykoszorú magabiztos győzelmeket aratva őrizte meg makulátlan mérlegét, s erősítette meg pozícióját a bajnoki tabella első két helyén.

Kinizsi NKK - Ferencvárosi KE 75-51

A páros negyedekben jóval pontosabban játszva győzte le Perei Vivien (25), Brixel Mónika (21/9), valamint Hárosi Nikoletta (12) ponterősségére építve a Kinizsi a Kertész Luca (17/6) és Kovács Tünde (10/3) vezette Ferencvárost.

Regi Waldorf U23 - BEAC-BLSE 42-107

Minden negyedet megnyerve aratott Ujváry Judit (38), Tilkné Zám Eszter (25), Kiss Diána (20) és dr. Tarkovács Andrea (12) vezérletével fölényes győzelmet a BLSE a nagyrészt Nándori Nóra (16) és Svantner Kira (10) találataira támaszkodó Waldorf-fiatalok otthonában.

PSK Csepel - Regi Waldorf U23 138-8

Rohodi Anna (42/3), Rajna Zsuzsanna (31/6), valamint Bencsó Mária és Bak Edina (24-24) ponterős játékával végig nyomasztó fölényben játszva győzött a Csepel, a vendégek pontjain "testvériesen", 2-2 pontot szerezve osztozott 4 játékos.

Kinizsi NKK - Józsefvárosi KC 51-68

Bár Seres Katalin (22) és Farkas Gabriella (14) vezérletével a hazaiak a nyitó és a záró szakaszban egyenrangú ellenfelei voltak a veretlen józsefvárosiaknak, a két középső negyedben a vendég együttes akarata érvényesült, akik Horváth Rebeka (20/12), Török Kata (14), Sipos Boglárka (12), Májusi Eszter (11/6) Dávid Dóra (11/3) vezérletével összességében biztosnak mondható győzelmet aratva őrizték meg veretlenségüket.

BEAC Dzsoni Angyalai - Kinizsi NKK 51-62

"Álomrajtot" vett a Köves Adél (14/9)-Lőrincz Erzsébet (13) kettős vezette  "angyali alakulat", amely 15-5-re nyerte első negyedet. A folytatásban magára talált, s szünetig ledolgozta hátrányát a Kinizsi csapata, de a 3. negyedet követően ha csak 2 ponttal is, de újfent az "angyaloknál" volt az előny. A záró szakaszt sokkal jobban bírták a vendégek, akik Brixel M. (22), Perei V. (18/6) és Hárosi N. (11/3) ponterősségére építve végül ellenfelük fölé kerekedtek.

Ferencvárosi KE - Józsefvárosi KC 38-87

Kertész Luca (10) és Kovács Szilvia (9) vezérletével a hazaiak az első negyedben még tartották a lépést ellenfelükkel, de a 2. negyedtől nagy fölénybe került a Józsefváros, amely Dávid D. (20/9), Sipos B. (19), Török K. (15/3), Horváth R. (13/6) és Májusi E. (10) találataira támaszkodva sima, nagy különbségű győzelmet aratott.

Kinizsi NKK - BEAC-BLSE 49-77

A szünetig megszerzett 22 pontos előnyének, valamint jórészt Dely Szilvia és Ujvári J. (16-16), Tilkné Zám E. (15), Kiss D. (12) és Brauner Gyöngyi (10) kosarainak köszönhetően a BLSE biztosan verte a Brixel M. (23/15)-Perei V. (11/3) kettős vezette Kinizsi csapatát.