Budapest-bajnokság, B-csoport: Oldboys verte Öregfiúk

Jó néhány olyan mérkőzést játszottak a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi B-csoportjában, amelyen a záró szakaszban történt döntő fordulat. A Malév például nagy hajrával őrizte meg veretlenségét az Albatrosz ellen. A Darazsak Oldboys biztosan verte a TFSE Öregfiúk együttesét.

Fordulatos mérkőzésén a Sztrakay Péter (20), Sárosi Miklós (12/3), Novák Tamás (10) trió vezette Budai Vasököl szünetig 13 pontos előnyt szerzett. A harmadik negyedben Fodor Márton (17/6), Oláh Dániel (15/3), Kiss Sándor (11) és Simon Péter (10) vezetésével 7 perc alatt egy 18-4-gyel fordított a vendéglátó Albatrosz, de ez sokat kivett játékosaiból, így végül 69-63-as vendégsiker született.

A teljes dobólista itt elérhető!

Három negyedet megnyerve, a negyediket - egészen pontosan a harmadikat - döntetlenre "adva", Börönte Bence (20), Maráz Ádám (19/9) és Gál Márkó (15/12) vezérletével a Honvéd Zrínyi SE A csapata simán, 76-53-ra verte a Piarista DSE együttesét, amelyből Fazekas Mihály 14, Kalmár Csanád pedig 9 pontig jutott.

Az első három negyedet egyértelműen "uralva" Horváth Dániel (27), Jurkiewicz Tibor (18/6), Dánffy Balázs (14) és Juhász András (11/3) vezérletével az Iparterv magabiztos, 78-52-es győzelmet aratott a Szatmári Mátyás (14), Valuska László (12), Hedry Zsolt (11/6) trió vezette BEAC-Kobak otthonában.

Bár csupán egyetlen - az utolsó - negyedet nyert meg a Tarnai Csaba (21/3), Hadházi Balázs (12) és Lengyel Dávid (10/3) vezette vendéglátó Ultimate Warriors, de ezzel fordított, s végül 58-57-re legyőzte a Törekvés csapatát, amelyből Latóczki Gábor 13, Zsoldos Károly 11/6, Timothée Ruet pedig 11/3 pontot szerzett.

Hatalmasat hajrázva, a záró szakaszt 14 ponttal megnyerve a Nagy Péter (32/15), Bársony Balázs (16), Tapodi László (10) trió vezérletével a 7+SC 69-61-re legyőzte az Albatrosz együttesét, amelynek a legjobb dobói Oláh D. (14), Gulyás Dávid (12/3), Kása Dániel (11/3) és Kiss S. (10/3) voltak.

Az első három negyedben irányítva a játékot Makay Dániel (21/3), Kecskés István (18/12), Bárdos Artúr (13), Orbán Richárd (12/6), valamint Feigl Dávid és File Lajos (10-10) eredményes játéka révén a Darazsak Oldboys simán, 89-70-re nyert a Kondor József (22), Borda Szabolcs (15) és Schulek Csaba (12) vezette TFSE Öregfiúk otthonában.

A harmadik negyed végére a Juhász A. (30/6), Jurkiewicz T. (14/3) duó vezette vendéglátó Iparterv 13 pontos előnyt szerzett, s bár a záró etapot megnyerte az elsősorban Sótonyi Péter (24/3) és Szaszovszky Gábor (12) ponterősségére építő Színyei KC, végül 71-60-as hazai siker született.

A 19-5-re megnyert első negyedre, továbbá főleg Tarnai Cs. (23/3), Hadházi B. (15), Stoller Balázs (14) és Szatmári Bendegúz (10/6) eredményes játékára építve az Ultimate Warriors 68-51-re győzött a Bognár Áron (16/6) és Fazekas I. (10) vezette Piarista DSE otthonában.

Horváth D. (22/6) és Juhász A. (16/6) vezérletével a félidőben 37-14-re vezető Iparterv 57-43-ra verte a Honvéd Zrínyi SE A csapatát, amelyből egyedül Börönte B. (15) jutott 10 pont fölé.

Hullámzó, fordulatos találkozón a záró szakasz előtt még 5 pontos hátrányban lévő Malév Sebestyén Zsolt (17) és Oláh István (16/3) vezérletével nagyot hajrázva fordított, s 58-54-re legyőzte a Gulyás D. (15/12), Kása D. (13/3) duó vezette Albatrosz csapatát.

Ellentétes félidők mérkőzésén a Pethő Zoltán (19/9), Schulek Csaba (13) duó jóvoltából a TFSE Öregfiúk félidőben még 6 ponttal vezetett, ám szünet után a vendéglátó Vice KSE átvette az irányítást, és Pintér Zsolt (17/3), Szöllős Szabolcs (14), továbbá Péter Zoltán és Szabó György (12/9-12/9) vezérletével fordított, és végül 71-57-re győzött.

Bár Török János (27/3) és Jantner László (23/3) vezérletével óriási hajrát vágott ki a Színyei KC, csak tisztesre, 85-78-asra tudta "kozmetikázni" vereségét a harmadik negyed után Makay D. (32/6) és Feigl D. (12) vezérletével még 20 ponttal vezető vendéglátó Darazsak Oldboys otthonában.

A szoros első félidőt követően Hegedűs Dániel (22/3), Latóczki G. (21/6), Zsoldos K. (13) és T. Ruet (10/6) eredményessége révén a Törekvés fokozatosan elhúzott, s a 33. percben már 19 ponttal vezetett a Bársony Balázs (24), Herczeg Barnabás (18/3), Nagy Péter (15/3) trió vezette 7+SC otthonában. A hajrában feljöttek a hazaiak, de a vendégek sikerét nem tudták kétságessé tenni, végül 78-71-re nyert a Törekvés.

A bajnokság állása ezen a linken található!