Budapest-bajnokság, női A-csoport: Nincs már veretlen!

A címvédő ICO rövid időn belül kétszer is játszott az éllovas MAFC-BME-vel és a hazai meccsén megfosztotta veretlenségétől a listavezetőt

A címvédő ICO rövid időn belül kétszer is összecsapott az éllovas MAFC-BME együttesével, és a hazai meccsén megfosztotta veretlenségétől a listavezetőt a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjában

Bő 2 perccel a rendes játékidő letelte előtt, 52-52-nél elképzelhető, hogy mind az ELTE-NKE, mind pedig a Törekvés szakvezetőjének eszébe jutott a két csapat őszi, háromszoros hosszabbítás után befejeződő maratoni csatája...ezúttal azonban a Hizsnyik Dóra (21/9)-Varga Zsófia (12) duó vezette ELTE-NKE pontosabban játszott a végjátékéban, és végül 63-57-re legyőzte a Törekvés csapatát, amelyből Kléner Kata 23/12, Széky Anna pedig 10 pontot dobott.
A mérkőzés teljes dobólistája itt érhető el!

Remek hajrájára, a 25-9-re megnyert záró negyedére, továbbá Berényi Luca (13/6), Opitz Kitti (13/3), Mészáros Anna (12/6) és Nagy Zsófia (12) eredményes játékára építve a Kiss Lenke KS 66-48-ra győzött a szigetszentmiklósi székhelyű BKG DSE otthonban.

Az első 3 negyedben nyomasztó fölényben játszva a Munteán Lili (25/3)-Dénes Enikő (14) duó vezérletével a vendéglátó BLSE-Csata simán, 96-57-re nyert az MTK ellen.  A vendégektől egyedül Serfőző Viktória (14) jutott 10 pont fölé.

Izgalmas házirangadón a rutinosabb játékosok alkotta BEAC-Budafok az egyedüliként Turnár Ildikó (18), valamint Szilágyi Gabriella és Kalmár-Nagy Otília (8-8) vezérletével 56-55-re legyőzte a "vendég" BEAC-Bics csapatát, amelyből Varga Fanni 16/3, Veres Orsolya 12, Deák Dóra pedig 11/3 pontig jutott.

Csupán egy - jelesül a második - negyedet nyert meg a Hercze Szandra (17/12)-Horváth Enikő (13/9)-Tarnai Kata (12/6)-Fülep Csilla (12/3) kvartett vezette MAFC-BME, de azt 26-12-re, és ez elég volt a színvonalas találkozó 80-69-es megnyeréséhez az elsősorban Nagy Viktória (21), Dőry Viktória (19/9), Hetényi Viktória (15/3) és Béres Eszter (14) ponterősségére alapozó címvédő ICO ellen.

Minden negyedet megnyerve elsősorban Zelenák Sára (22) és Varga Anna (12/6) eredményessége révén az ELTE-NKE 73-33-ra verte a BEAC-Bics csapatát, amelyből egyedül Lanczkor Nikolett (11) jutott 10 pont fölé.

A szoros első félidőt követően nagy fölénybe kerülő BEAC-Budafok Németh Krisztina (22), Turnár I. (16), Szilágyi G. (15) és Budánovics Noémi (11/3) vezérletével simán, 91-58-ra nyert a Szolnoki Sportcentrum ellen.

Fordulatos, színvonalas találkozón a 35. és a 39. perc között egy 7-0-lal fordító, Kiss Lenke KS Nagy Zs. (17), Orosz Anett (15), és Mészáros A. (13/6) vezérletével 78-76-ra nyert a Lutche Klaudia (18/9), Gróf Tímea (18), Kiss Dalma és Serfőző V. (13-13) vezette MTK otthonában.

Egy a két csapat az egy héttel korábbi találkozójához képest kosarakban jóval szegényebb mérkőzésen az elsősorban Nagy V. (19) és Béres E. (16) ponterősségére építő ICO 55-48-as győzelmével visszavágott az éllovas MAFC-BME együttesének, amelynek ez volt az első veresége, és amelyből ezúttal egyedül Horváth E. (14/12) jutott 10 pont fölé.

20 ponton tartva a Szolnoki Sportcentrum együttesét a BEAC-Bics Veres O. (18), valamint Árvay Júlia és Rátkai Zsófia (10-10) vezérletével magabiztos, 62-20-as győzelmet aratott.

Ellentétes félidőket hozó, küzdelmes mérkőzésen a félidőben még 6 pontos hátrányban lévő Törekvés szünet után elsősorban Széky A. (12/3) és Széplaki Márta (11) eredményessége révén fordított és végül 46-41-re legyőzte a BKG DSE csapatát.

Hullámzó, fordulatos, színvonalas mérkőzésen a Varga Zs. (20/9-Hizsnyik D. (17/3) kettős vezette ELTE NKE remek hajrával 70-63-ra győzött a Kiss Lenke KS ellen, amelyből Soós Alexandra (12/6) és Nagy Andrea (11) jutott 10 pont fölé.

A jó dobóformát kifogó Soós A. (22/18),Nagy Zs. (18/3), Orosz A. (13) és Opitz P. (11) ponterős játéka révén a Kiss Lenke KS simán, 78-52-re győzött a BEAC-Bics otthonában. Hazai részről egyedül Árvay J. (12) jutott 10 pont fölé.

Az éllovas MAFC-BME csapatát "elkapó" ICO nem tudta a bajnokaspiráns legyőzésekor bemutatott jó játékát megismételni. Játékosai közül ezúttal egyedül Hagara Zsuzsa (10/3) érte el a 10 pontot, így az együttes 64-48-ra kikapott a Kosjár Katalin (13), Kranjecz Zsuzsa és Sütő Brigitta (12-12) vezette BLSE Csata együttesétől egy olyan mérkőzésen, amelynek rangját az adta, hogy több neves, korábbi válogatott játékos is pályára lépett.

A bajnokság teljes állása itt érhető el!