Budapest-bajnokság, regionális kiemelt: A QPAC és követői

Bár akadnak csapatok, amelyek még nem kezdték el szereplésüket a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban, kezdenek kialakulni az erőviszonyok a ligában. Az újonc QPAC "repülőrajtot" vett, s ugyan van még két veretlen gárda a mezőnyben, de eddig csak 1-1 mérkőzést játszottak. Közvetlen üldözőként próbál tapadni a QPAC csapatára a Kőbánya, a Dunaharaszti és a Student.

MAFC Martos - WSK Bikák 79-66

A páros szakaszokban nyújtott jobb, pontosabb játékának, valamint jórészt Graf András (19), Ágoston László (18/12), Csernák Ádám (17/3) és Bartus Gergely (12/6) ponterős játékának köszönhetően győzte le a Martos a Honti Olivér (29/9), Móczár Domonkos (11) és Vadász Ákos (10) vezette Bikák együttesét.

A mérkőzés adatai:

Student SE - Budafok U20 73-58

A 24-11-re megnyert 3. negyedre, valamint főként Bognár Márton (19), Bognár Kristóf (12) és Pálfy Máté (11) eredményességére építve győzte le a Student a Balogh Márton (10/6)-Németh Roland (10) kettős vezette budafoki fiatalokat.

QPAC - WSK Bikák 84-80

Ellentétes félidőket hozó találkozón szünetig Kovács Balázs (26/6), Hyross László (19), Kállay Albert (16/3) és Kiss Dömötör (10/3) vezérletével 10 pontos előnyt szerzett a hazai együttes. Szünet után feljavult a WSK Bikák alakulata, amely elsősorban Honti O. (23/9), Szabó Balázs (18/12), Kosztricz Levente (16/3) és Móczár D. (14) jóvoltából a hajrában 2 pontra feljött - de fordítani nem tudott.

NKE SE - Student SE 43-56

Bár az NKE Vígh Barnabás és Petheő Gergely (9/3-9/3) vezérletével a páratlan negyedekben egyenrangú ellenfele volt a Student csapatának, sőt a záró etap elején 1 pontra feljöttek, a vendégek a páros negyedekben nyújtott jobb, pontosabb játékukra, s 4. negyedben bemutatott 16-2-es rohamukra, valamint a Pálfy M. (16/12)-Bognár M.  (15/6) kettős eredményességére alapozva vendéglátóik fölé kerekedtek.

SOTE - Budafok U20 79-84

A végig szoros, kiélezett találkozó hajrájában egy 7-2-vel fordítottak a Balogh M. (15/6), Schinogl Márton (13/6), Németh R. (13) és Fekete Béla (11/9) találataira támaszkodó budafoki fiatalok, ám a Jankó Árpád (22/6), Molnár Dániel (14), Hunka Zsombor (13) és Talesnik Dávid (10) vezette hazaiak Jankó triplájával hosszabbításra mentették a találkozót. Bár a ráadásban a SOTE volt lélektani előnyben, a hosszabbítást az azt 5-0-lal indító budafoki fiatalok bírták jobban, s végül 5 ponttal győztek.

Budafok U20 - Kőbánya Oldboys 93-107

Az összesen kerek 200 pontot hozó összecsapás első félidejében 14 pontos előnyt szerzett a Makay Dániel (36/3)-Szemán Gábor (30)-Tápai Zsolt (13/6) trió vezette vendégek. Szünet után a hazaiak elsősorban Amati Kevin (17), Schinogl M. (14/6), Meizl Domonkos (12/3) és Németh R. (12) jóvoltából ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a kőbányai győzelmet nem tudták kétségessé tenni.

DMTK Haraszti Sasok - SOTE 64-45

A nyitó és a záró etap jó védekezésére, egységes csapatjátékára, azon belül pedig Major Előd (12), Törőcsik Marcell (8/6), valamint Bege Máté és Mohay György (8-8) találataira építve győzte le a Dunaharaszti a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Jankó Árpád (20/9) és Podt Mátyás (10/3) vezette SOTE csapatát.

QPAC - Toldy Vízivárosi Hódok 75-55

A szünetig megszerzett 19 pontos előnyének, valamint a Kállay Albert (17/3)-Tóth Máté (13/3)-Kiss Dömötör (12) trió eredményességének köszönhetően győzte le a QPAC a nagyrészt Cristian Govor (19/9), Ugis Balmaks (11) és Luka Durkovics (10/6) kosaraira alapozó vízivárosi együttest.