Budapest-válogatott: magabiztos tornagyőzelem

Magabiztosan nyerte a Konta Gyula vezette Budapest-válogatott a Basketgirls Superchallenge elnevezésű nemzetközi sorozat második viadalát.

A szombattól hétfőig tartó tornán a Budapest-válogatott mindhárom csoportmérkőzését nagyon simán nyerte. A nyitó meccsükön a Kassai Ifjú Angyalok alakulatát Várszegi Réka (16 pont, 7 lepattanó), Dénes Anna (15 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Pánczél Ilona (14/3 pont, 5 szerzett labda) és Dénes Diána (13 pont, 5 lepattanó) vezérletével 96-25-re verték. Következett az olasz Stellazzura Basketball Academy elleni 98-16-os győzelem, amelyből Várszegi 22 ponttal és 6 lepattanóval, Dénes A. 17 ponttal, 6-6 lepattanóval és gólpasszal, valamint 5 szerzett labdával, Dénes D. 15 ponttal és 8 lepattanóval, Dúl Terka pedig 11/3 ponttal, 7 lepattanóval, valamint 3-3 szerzett labdával és gólpasszal vette ki részét.

A legnehezebb dolguk a lányoknak a csoportmeccsek során a Dávid Kornél Kosárlabda Akadémia együttese ellen volt, de a szoros, 12-8-as első negyed után végül a fehérváriakat is simán, 76-25-re győzték le a fővárosiak. Ezen a találkozón Várszegi (13 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda), Vígh Bernadett (10 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda) és Krasovec Lili (10 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda) voltak a legeredményesebbek. Konta Gyula tanítványai a csoportot veretlenül megnyerve jutottak a fináléba, ahol a másik csoportot megnyerő alakulat, a horvát főváros, Zágráb válogatottja várt a budapesti társulatra.

Basketgirls Superchallenge, 2. forduló, Pasarét, döntő
Budapest-válogatott - Zágráb válogatott 66-47 (22-8, 14-8, 17-17, 13-14)

Budapest-válogatott: Hudra 4. PÁNCZÉL I. 9/3, DÉNES A. 14/3, VÁRSZEGI 13, DÉNES D. 10. Cs.: Dúl, Keszy-Harmath 2, Vígh 2, Orosz 3/3, KRASOVEC 9.

A finálét is magabiztos, jó játékkal kezdték a lányok, s hamar elléptek 11-2-re, a negyed végére megnyugtató, 14 pontos előnyt szereztek. A második negyed első fele kiegyenlített játékot hozott, majd a félidőt a lányok egy 10-1-es rohammal befejezve 20 pontos előnyre tettek szert szünetig. Talán emiatt egy kicsit lezserebben kezelte a második félidő elején a társaság a védekezést, s egy 12-4-es 3 perccel a 10 pontos lélektani határ közelébe küzdötték föl magukat a szívós horvátok. Várszegi és a két Dénes vezetésével azonban újítani tudott a Budapest-válogatott, ismét ellépett 20 ponttal. A zágrábi csapat azonban nem adta olcsón a bőrét, a záró szakaszban ismét feljött 12 pontra, de a végjátékban Krasovec Lili gyors 7 pontja után eldőlt a talákozó.