Ceglédi papírforma győzelem Pasaréten

Remek első negyedet produkált a tartalékos Vasas a Cegléd ellen, de a vendégek a második negyedben, valamint a harmadik szakasz első felében nyomasztó fölényben játszva magabiztos győzelmet arattak.

Vasas Akadémia - Ceglédi EKK  58-85

Tartalékosan, szerb centere, Jefimija Karakasevics nélkül fogadta a Vasas a fárasztó, s fájóan nagy különbségű kudarccal végződő spanyol túráról hazatérő Ceglédet. Bár a nyitó etap közepén 14-8-ra vezettek a vendégek, Böröndy Vivien (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Josephine Kalu (9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Mérész Beatrix (7-7 pont és lepattanó) és az ezúttal a kezdő ötösben helyet kapó U16-os Eb All-star játékos, Dombai Réka (9/3 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével magára talált, s tudta tartani a lépést a Cegléddel a Vasas. A 12. perben 32-28-ra vezetett a Cegléd, a 25-ben pedig már 65-32-re, ekkor nem tudott érdemi ellenállást kifejteni a Vasas, a CEKK egy 33-4-es rohammal eldöntötte a meccset. A folytatásban már ceglédi oldalon inkább a kiegészítő játékosok szerepeltek, velük szemben kiegyenlítetté tette a játékot a Vasas, de szorossá tenni a meccset nem volt esélye.