Csoportgyőztes a TFSE, szoros csaták a fővárosi derbiken

Múlt hét végén befejeződtek a küzdelmek a női és a férfi másodosztályban. A hölgyeknél a Vasas fiataljai a keleti csoport elsőségéért léptek pályára Szegeden, de nem jártak sikerrel, az MTK fiataljai pedig fordulatos mérkőzésen verték a Kiss Lenke KS együttesét. A nyugati csoportot az Ajkát biztosan legyőző TFSE nyerte a BEAC második csapata előtt. A férfiaknál a Tehetséges Fiatalok hosszabbítás után nyert Budafokon, az Óbudai Kaszások pedig óriási hajrát kivágva győzött a Honvéd otthonában

Hullámzó, fordulatos mérkőzésen a Wéber Fruzsina (14 pont, 11 lepattanó), Tarnai Kata (13/3 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), Jankó Flóra  (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 9 eladott labda)  vezette, csapatként egységesebb hazaiak a záró szakasz közepén még 8 pontos hátrányban voltak. Ekkor Aradi Zsanett (9/3 pont) triplát dobott, s ez egy 10-0-s MTK-hajrá kezdetét jelentette, így fordítottak, s nyertek 57-55-re a hazaiak a végjátékban több labdát is eladó Kiss Lenke KS ellen. A vendégeknél egyedül Szabó Enikő (21/12 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) jutott 10 pont fölé, Nagy Zsófia 9 pontot és 3 lepattanót szerzett.

A DEAC-ot fogadó NKE csapatának a papírformának megfelelően nem termett babér, a debreceniek 24-7-re nyerték az első negyedet. A folytatásban Kulcsár Bianka (17/3 pont, 3 lepattanó) és Hercze Szandra (12 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) révén időnként kiegyenlítetté tette a játékot az NKE, de a DEAC simán nyert 77-51-re.

Szünetben elsősorban a Fülep Csilla (15/3 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Gorácz Eszter (14 pont - 18 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz), Tillmann Dóra (11/9 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz) trió jóvoltából még vezetett a MAFC a Kecskemét ellen, de szünet után a vendégek gyorsabban, pontosabban kosaraztak, fordítottak, s végül 75-65-re nyertek.

Izgalmas, fordulatos, színvonalas játékot hozott a záró forduló rangadója, a Szeged-Vasas találkozó, amelyen a csoportelsőség volt a tét keleten. A hazaiak 19-8-ra nyerték az első negyedet, de a folytatásban rendezte sorait a Vasas, amely Tóth Dorina (17/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Solymosi Noémi (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Bernáth Réka (13/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) és Farkas Fanni (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda) vezérletével szünetig 2 pontra feljött. A második félidő is fordulatos volt, 12-4-gyel a 3. negyed közepén 10 ponttal ellépett a Szeged, ám ezt követően a Vasas "futott" egy 18-5-öt, a záró negyed közepén pedig 5 ponttal vezettek, s győzteseknek látszottak a pasaréti lányok. A hajrá azonban a hazaiaké volt, akik egy 10-1-gyel visszaszerezték a vezetést, s végül remek találkozón 74-69-re győztek.

A nyugati csoportban az éllovas TFSE-nek egy negyed és két átlagon felüli egyéni teljesítmény, Németh Almáé (26 pont, 10 lepattanó 8 eladott labda, 3 gólpassz) és az extra dobóformát kifogó Karlócai Juliannáé (20/12 pont, 4/4 tripla, 10 lepattanó, 3 szerzett labda) elég volt ahhoz, hogy eldöntse a meccset. A 32-17-es nyitó szakaszt követően végül 73-51-es TF siker született.

Az első félidőt Nagykanizsán uralták a BEAC relatíve erős felállásban pályára lépő fiataljai, akik Pusztai Petra (22 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 6 gólpassz), Boros Dorka (16 pont, 4 lepattanó), Lelik Réka (14/6 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 7 szerzett labda) és László Boróka (10 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével 15 pontos előnyt szereztek. Térfélcsere után hullámvölgybe kerültek a fővárosiak, szorossá tette a meccset a Nagykanizsa. A záró szakasz elején újítani tudtak a vendégek, akik a szakasz első felét 12-4-re nyerve eldöntötték a maguk javára a találkozót, amelyet végül 79-71-re nyertek meg.

A férfi keleti csoportban a MAFC fiataljai az első csapattal Paksra utazó kulcsjátékosai nélkül az első negyed után 15 pontos hátrányba kerültek Salgótarjánban. A folytatásban azonban elsősorban Fehér Ákos (18/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Vígh Marcell (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) révén kiegyenlítetté tették a játékot, s ebben az összetételben tisztesnek mondható, 89-69-es vereséget szenvedtek.

A Honvéd-Óbudai Kaszások találkozó első három negyedét Pintér Dávid (19/15 pont, 8 lepattanó, 6 gólpassz), druszája Stefán (18 pont, 3 lepattanó) és Kiss Ádám (12 pont, 6 lepattanó) eredményességére építve megnyerő Honvéd a záró szakasz előtt 12 ponttal vezetve talán már "nyeregben" érezte magát, játékosai tudat alatt azt hihették, megnyerték a fővárosi derbit. A Kaszások együttese azonban egészen másként gondolta. A záró szakasz közepén is még 10-zel "ment" a Honvéd, ám a Nagy Szabolcs (19/12 pont), az e kritikus időszakban villogó Korona Zsolt (14/3 pont) és Lakosa Ákos (13/9 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz) vezette vendégek egy 12-0-s két és fél percet bemutatva átvették a vezetést. Az utolsó percben többször fordult a kocka, s végül Korona büntetőivel a vendégek örülhettek a végén, 81-80-ra győzött a Kaszások csapata.

A nyugati csoportban is volt egy izgalmas fővárosi derbi. A Fehér Csaba (20/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda), Steier Krisztián (16/12 pont, 5 lepattanó), Fekete József (7 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda) és Drevenka Dávid (5 pont - 10 mezőnykísérlet -, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) vezette Budafok egy végig szoros, kiélezett csatát vívott az ismét a Szobi Dániel (20/3 pont, 4 lepattanó), Beák Gábor (17/6 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda) kettős vezérlete Hepp-kupa győztes Tehetséges Fiatalok Budapest együttesével. Az izgalmas végjátékban Steier triplájával mentette hosszabbításra a meccset a Budafok. A ráadásban is végig fej-fej mellett haladt a két csapat, végül jó másfél perccel a ráadás letelte előtt Beák kosarával a vendég együttes diadalmaskodott. A budafokiak vereségében közrejátszott az igen gyenge, 50% alatti (12/27, 44,44%) büntetőzésük.