Drámai végjáték várható

Az élen álló MAFC Martos és a második helyen álló Józsefváros is rangadót veszített, így nagyon összesűrűsödött az élmezőny.

Az élen álló MAFC Martos és a második helyen álló Józsefváros is rangadót veszített, így nagyon összesűrűsödött az élmezőny a kiemelt regionális Budapest-bajnokságban, amelyben igen kiélezett, izgalmas hajrá várható.

A 24-10-re megnyert 2. negyedre, valamint elsősorban Takács Máté (13/3), Arató Balázs (13), Takács Gergely (12/3) és Kiss János (12) eredményességére építve a Józsefváros simán, 89-67-re nyerte a ragadót a Bognár Márton (18/6)-Pálffy Máté (13/3)-Bognár Dániel (13) trió vezette Student SE otthonában.
A teljes dobólista itt érhető el!

Egyrészt, mert a második negyedet 38-9-re elveszítette, másrészt mert csupán Németh Zsolt (20/9) jutott 10 pont fölé, az Öreg Kaszások együttese simán 83-48-ra kikapott a Haraszti Sasok együttesétől.

Kosarakban gazdag, fordulatos, összesen 28 hárompontos kosarat hozó találkozón a Budafok A Kozma Gábor (35/15), Nitsch Gergely (26/9) és Major Ádám (18) vezérletével 95-90-re legyőzte a Cserniczky Zsolt (29/21), Mendzsák László (21/15) és Bódy Gábor (16/12) eredményességére építő KKS csapatát.

A 27-14-re megnyert 3. negyednek, továbbá elsősorban Szijj Norbert (28/21), Fejes Péter (13/6), Busai Levente és Wigand Tamás (10-10) ponterősségének köszönhetően a Budafok B 79-70-re nyert a Szondi Bence (16), Tóth Benjámin (14/3), Zsurek Lajos (13/3) és Szilágyi Mihály (12) vezette Budai XI. Öregfiúk otthonában.

A kiegyenlített első félidőt követően 24-7-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Bognár M. (12/6), Kondor Bence (12), Ambrusz Ákos (11) és Bognár Kristóf (10) eredményességére építve győzött 67-56-ra a Sudent a Fodor András (14/6)-Réger Tamás (13/6) kettős vezette Toldy Vízivárosi Hódok otthonában.

A KKS-Öreg Kaszások mérkőzést 20-0-s eredménnyel jegyzőkönyvezték.

Varga István (24/15), Fischer Bence (15/12), Brunner Brúnó (14/9) és Barna János (12) vezérletével az első félidőben pontosabban játszó, s jobban hajrázó Maccabi 71-62-re legyőzte az igazán jól csak a 3. negyedben játszó, Zsurek L. (21/12), Tóth B. (12), Vincze Z. (11/3) és Szondi B. (10) vezette Budai XI. Öregfiúk csapatát.

Hiába hajrázott hatalmasat a Takács G. (38/3), Reszeli Soós Gábor (14/3) és Kiss J. (10) vezette Józsefváros végül 72-70-re elveszítette a rangadót a Haraszti Sasok otthonában.

Kiegyenlített első félidőt követően a másodikban pontosabban játszó NKE SE Garai Gergő (20/12), Jánosi Soma (17/6) és Ribánszky Miklós (11) eredményes játékára alapozva nyerte meg 70-61-re a rangadót a tartalékos, Fekete-Nagy Ádám (15/9) és Hensch Norbert (13) vezette MAFC Martos otthonában.

A Budafok A a Glavatity Dénes (38/12)-Kozma G. (19/6)-Nitsch G. (15) trió vezérletével az első félidőben eldöntve a mérkőzést 93-76-ra győzött a Bakonyi Krisztián (21)-Péter Zsolt (16) kettős vezette Hidegkút otthonában.

Végig kiélezett, szoros találkozón a Budafok B elsősorban Fejes P. (16), Busai L. (13) és Szijj N. (12/3) eredményessége révén 68-65-re legyőzte a Lipták András (15/3), Kénesi Szabolcs (13/3), Ruska Norbert (12) és Bakondi János (10) vezette BLF Palota A csapatát.