Élesedik a harc a budapesti kiemelt bajnokságban

Négy csapat, a MAFC-Martos, a Józsefváros, a Student és az NKE meglépett a mezőnytől a kiemelt regionális Budapest-bajnokságban

Minden negyedet megnyerve aratott Takács Gergely (20/3), Tápai Attila (19/9), Kiss Máté (12/9) és Takács Máté (10/6) vezérletével fölényes, 97-50-es győzelmet a Józsefváros a Varga István (13)-Jusztin Ádám (12/9)-Barna János (10/3) trió vezette Maccabi VAC ellen.
A teljes dobólista itt érhető el!

Bár Péter Zsolt (28) személyében a vendéglátó Hidegkút csapatából került ki a mezőny messze legeredményesebb játékosa és Hegyi András is eljutott 15/3 pontig, a "több lábon álló" vendég Student Ambrusz Ákos (18), Selmeczi János (14/3), Bognár Dániel (13/3), Gyetvi Péter (12), valamint Bognár Márton és Szilágyi Gábor (10/3-10/3) eredményessége révén 81-74-re győzött.

A 29-10-re megnyert második negyednek, továbbá elsősorban Kwame Robert (26), Bartus Gergely (23/12), Csernák Ádám (15) és Fekete-Nagy Ádám (14) ponterős játékának köszönhetően a MAFC Martos 96-77-re nyert a Réger Tamás (16/3)-Esőssy Mátyás (13/9)-Várkonyi Tamás (13/3)-Hernádi Ambrus (13)-Kiss Dániel (11/6) ötösfogat "húzta" Toldy Vízivárosi Hódok csapatának otthonában.

A nyitó és a záró negyedet ugyan megnyerte a Turóczi Róbert (19/6) vezette BLF Palota A, ám a két középső negyedben fölényben játszó vendéglátó NKE SE Jánosi Soma (23/9), Ribánszky Miklós (17), Garai Gergő (10/6) és Kozma László (10) vezérletével 75-64-re győzött.

A befejező szakasz előtt még 6 pontos hátrányban lévő KKS nagy hajrával Somogyi Zsolt (26/12), az igen jó dobóformát kifogó Cserniczky Zsolt (21/21) és Benk András (10) vezérletével fordított és 79-78-ra legyőzte a DMTK Haraszti Sasok csapatát.

Hiába hajrázott nagyot a Fischer Bence (20/3)-Brunner Brúnó (11/6) kettős vezette vendéglátó Maccabi, az első három negyedben fölényben játszó Öreg Kaszások a Németh Zsolt (21/12), Pajor Richárd (21/9)-Mészáros Gergő (10/6) trió vezérletével 64-57-re nyert.

Az első három negyedet megnyerve, a negyediket pedig döntetlenre "adva" a Takács G. (23/3), Arató Balázs (21) és Kiss János (12) eredményességére építő Józsefváros magabiztos, 73-51-es győzelmet aratott a Szenteleki László (13/6)-Szijj Norbert (13)-Ványi Ákos (12) trió vezette Budafok B otthonában.

Az első három negyedben irányítva a játékot a vendéglátó Budafok A Kozma Gábor (21/9), Nitsch Gergely (18) és Glavatity Dénes (16/9) ponterős játékára alapozva 75-60-ra verte a Turóczi R. (23/9) és Ruska Norbert (12) vezette BLF Palota A együttesét.

Minden negyedet megnyerve - volt amelyet 1, akadt, amelyet 7 ponttal - a Zsurek Lajos (24/9)-Banykó Pál (20/6)-Szondi Bence (18) trió vezette Budai XI. Öregfiúk 79-62-re győzött a Mészáros G. (15/3), Vámosi Lóránt (15), Andics Gergely (14/9) és Pajor R. (11/3) eredményességére építő Öreg Kaszások ellen.

A hatalmas hajrának, a 27-7-re megnyert záró szakasznak, valamint elsősorban Várkonyi T. (28), Réger T. (22/12), Furján Ferenc (12) és Fodor András (11/3) eredményes játékának köszönhetően a Toldy Víziváros Hódok 73-64-re legyőzte a Szenteleki L. (18/12)-Szijj N. (14/3)-Gaál Péter (10/6)-Kárpáti Zsolt (10) kvartett vezette Budafok B együttesét.

Hullámzó, fordulatos, színvonalas játékot hozott a rangadó, amelyet Bartus G. (24/15), Fekete-Nagy Á. (15/3), Ágoston László (14/3), Vitályos Attila (10/3) és Jasper Wielling (10) vezérletével a vendéglátó MAFC-Martos nyert 81-76-ra a Cserniczky Zs. (23/18)-Bódy Gábor (18/99-Bencze Kevin (13/3) trió vezette KKS ellen.

Hiába nyerte meg szűken az első 3 negyedet, s volt 6 pontos előnye a Péter Zs. (23)-Hegyi A. (16)-Bakonyi Krisztián (13) trió vezette Hidegkútnak, a záró etapban a nagyot hajrázó vendéglátó DMTK Haraszti Sasok fordított, és végül 75-73-ra győzött.

Küzdelmes rangadón a nagy hajrájára, a 23-11-re megnyert záró negyedre, továbbá elsősorban Szilágyi G. (15/6) és Bognár Kristóf (13/6) eredményességére építve a vendéglátó Student 59-53-ra legyőzte az NKE csapatát, amelyben Garai G. (20/12) eléggé magára maradt a pontszerzésben.

Németh Zsolt (33/18), Andics G. (17/12) és Pajor R. (15/6) vezérletével az Öreg Kaszások izgalmas, fordulatos találkozón 77-76-re diadalmaskodva visszavágtak a Zsurek L. (35/15)-Beszédes György-Szondi B. (12-12) trió vezette Budai XI. Öregfiúknak a pár nappal korábban elszenvedett vereségért.

A Nitsch G. (21/9)-Glavatity D. (17/9) kettős vezette Budafok A otthonában is a nagy hajrájának, az ezúttal 20-4-re megnyert 4. negyedének, továbbá főként Ambrusz Á. (19/3), Selmeczi J. (11/3) és Szilágyi G. (11) eredményességének köszönhetően győzött a Student, a végeredmény 70-56 lett.

A találkozó nagy részében irányítva a játékot a Hidegkút Péter Zs. (22) és Kanta Gyula (13/3) ponterősségére építve 71-60-ra nyert a Fodor A. (18/6) és Hernádi A. (15) vezette Toldy Vízivárosi Hódok otthonában.

Minden negyedet megnyerve aratott a Garai G. (25/15)-Ribánszky M. (22/9-Jánosi S. (17/3) trió vezérletével fölényes, 80-47-es győzelmet az NKE a DMTK Haraszti Sasok ellen.

Végig kiélezett, szoros fordulatos mérkőzésen Réger T. (20/9) és Fodor A. (12/6) vezérletével a záró etapban 3 ponton tartva a Varga I. (17/9)- Fischer B. (11/3)-Barna J. (11) trió vezette vendéglátó Maccabit a Toldy Vízivárosi Hódok együttese 64-61-re győzött.

Az első három negyedben irányítva a játékot a BLF Palota A Kénesi Szabolcs (14), Turóczi R. (13) és Lipták András (12) vezérletével 71-60-ra verte az Andics G. (16/9), Vámosi L. (16) és Madar Márton (10) vezette Öreg Kaszások együttesét.