Elhúzott a BLSE, "botladozik" a MAFC, kapaszkodik az ELTE-BEAC

Mozgalmas időszakon van túl a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság A-csoportjának mezőnye.

Mozgalmas időszakon van túl a Cziffra Mihály női Budapest-bajnokság A-csoportjának mezőnye. Az éllovas BLSE eddigi egyetlen legyőzője, s elsőszámú üldözője, a BME-MAFC két váratlan vereséget is szenvedett a közelmúltban: az alsóházban tanyázó ICO, valamint a középmezőnyben található BKG is "elkapta" a műegyetemieket. Jön viszont föl az ELTE-BEAC az utóbbi időszakban sikert sikerre halmozó együttese, amelynek ugyanúgy 3 veresége van, mint a MAFC-nak.

Szolnoki Sportcentrum - BLSE A 44-67
Az első félidőben 20 pontos előnyt szerezve győzte le biztosan Kosjár Katalin (22) és Ujváry Judit (15) vezérletével a BLSE a szünet után feljavuló szolnoki együttest.

BEAC-Bics - MAFC-BME 40-71
A Horváth Enikő (12/6)-Fülep Csilla (12/3)-Lutche Klaudia (9/3) trió vezérletével minden negyedet megnyerve aratott magabiztos győzelmet a MAFC a Rátkai Zsófia (10) vezette BEAC-Bics otthonában.

Kiss Lenke KA - ICO 99-43
Egységes, jó csapatjátékkal, minden negyedet megnyerve győzte le fölényesen az elsősorban Nagy Andrea (17), Opitz Petra (16), Soós Alexandra (14/12), Mészáros Anna (13/3) és Fogarasi Krauss Flóra (10) eredményességére építő KLKA a Nagy Viktória (17)-Hetényi Viktória (15/3) kettős vezette ICO együttesét.

BEAC-Muff - BEAC Budafok 62-80
Remekül kezdett, s 10 perc után még 9 ponttal vezetett a jórészt Prohászka Dóra (26) és Balogh Júlia (14/12) ponterős játékára alapozó, ám a "házi rangadóra" mindössze 5 játékossal felálló BEAC-Muff. A folytatásban fokozatosan került egyre nagyobb fölénybe a "vendég" BEAC-Budafok, amely végül a remek harmadik negyedének és a Hegedűs Mónika (25)-Szilágyi Gabriella (15)-Turnár Ildikó (14/3) trió hatékony játékának köszönhetően végül biztosan győzött.

BLSE A - BEAC-Bics 45-41
A tartalékos hazaiak csupán egyetlen - a harmadik - negyedet nyertek meg, igaz azt 17-8-ra, és ez elég volt ahhoz, hogy Ujváry J., valamint Kiss Diána (11) vezérletével egy küzdelmes találkozón a vártnál jóval nehezebben "legyűrjék" a Varga Fanni (10/3)-Halász Melinda (9) kettős vezette, jól küzdő vendégeket.

BEAC Muff - MTK Budapest 56-72
A 24-12-re megnyert 3. negyedre, valamint a Munkácsi Éva (23/3)-Ozsvárt Kata (13/9)-Földi Anna (13)-Kelemen Barbara (10) kvartett eredményességére építve győzött az MTK a Prohászka D. (21/3) és Balogh Ramóna (13) vezette BEAC-Muff otthonában.

BEAC-Budafok - ELTE-BEAC 43-60
Szünetben még a jórészt Hegedűs M. (14), Szilágyi G. (10) és Deme Orsolya (9/3) találataira alapozó BEAC Budafok vezetett 1 ponttal, de a második félidőt egyértelműen jobban bírták az ELTE-BEAC ifjú  kosarasai, akik végül Varga Anna (12/3), Stekler Kamilla (9), valamint Darnót Anna és Tarnai Klára (8-8) vezérletével végül biztosnak mondható 17 pont különbségű győzelmet arattak.

BKG DSE - Kiss Lenke KA 58-71
Ha szűken is, de minden negyedet megnyerve diadalmaskodott az Opitz Petra (16)-Opitz Kitti (12/3)-Szabó Enikő (10/6) trió vezette KLKA a Tánczos Tímea (16), Hegyi Hanna (15) és Vándor Szilvia (12)  találataira építő BKG otthonában.

Szolnoki Sportcentrum - BEAC Muff 45-68
A 3. negyedet leszámítva kézben tartotta a játék irányítását, és Balogh R. (27/6), Soós Edit (14), valamint Foyta Dorottya (13) vezérletével biztosan verte a BEAC-Muff a szolnoki lányokat.

MTK-Budapest - BEAC Budafok 61-49
Hiába bizonyult a vendégek játékosa, Hegedűs M. (27) messze a mezőny legeredményesebb játékosának, társai időnként eléggé magára hagyták a pontszerzésben, így a főleg a két középső negyedben pontosabban játszó, csapatként jobban működő hazaiak  Kelemen B. (16) és Serfőző Viktőria (11) vezérletével ellenfelük fölé kerekedtek.

ICO - MAFC BME 56-53
Bár az ICO győzött, az első negyed után még 24-9-re vezető, s elsősorban Fülep Csilla (14/6), valamint Tarnai Kata (12/6) pontjaira támaszkodó MAFC önmagát verte meg. A két középső negyedben feljavuló hazaiak Nagy V. (23), Hetényi V. 14/6) és Béres Eszter (10) vezérletével, a 3. etapban 2 ponton tartva a MAFC-ot, a záró szakasz előtt átvették a vezetést, a hajrában volt már 10 pontos előnyük is, s bár a végén szorossá tette a meccset a MAFC, a hazaiak örülhettek.

Kiss Lenke KA - BEAC Budafok 93-86
Ezen a nem igazán a védekezésről szótól összecsapáson a 3. negyed végére 13 pontos előnyt szerzett az elsősorban az Opitz P. (22)-Mészáros A. (21/3)-Nagy A (15) trió eredményességére építő KLKA. A vendégeket dicséret illeti, mert egy pillanatra sem adták föl, a BEAC-Budafok egy óriási hajrával Hegedűs M. (29), Mile Veronika (18/18) és Turnár I. (14) vezetésével egy 12-0-lal 4 pontra feljött, de fordítani nem tudott.

ELTE-BEAC - MTK Bp. 67-46
Minden negyedet - volt, amelyet 2, akadt, amelyet 8 ponttal - megnyerve győzte le Stekler Kamilla (17), Vágvölgyi Fanni (11/6) és Kenyeres Anett (11/6) vezérletével az ELTE-BEAC azt az MTK-t, amelyből senki nem érte el a 10 pontot, legeredményesebb játékosának Kelemen B. bizonyult 8 ponttal.

MTK Bp. - Kiss Lenke K 68-40
A páros negyedekben fölényben játszva tudott Halmosi Anna (14), valamint Kelemen B. és Dénes Diána (10-10) ponterős játékára építve javítani a pár nappal korábban az ELTE-BEAC-tól elszenvedett veresége után az MTK. A vendégektől ezúttal egyedül Opitz K. (11) jutott túl a 10 ponton.

MAFC-BME - BKG DSE 69-71
A végig szoros, kiélezett összecsapás 3. negyed után 4 ponttal még a Tarnai K- (16/12)-Aradi Zsanett (16)-Fülep Cs. (13/9) trió vezette, esélyesebbnek számító MAFC vezetett. A záró etap közepén azonban a jórészt Hegyi H. (25/3), Baliga Barbara (17), Vándor Sz. (14) és Müller Melinda (11/3) ponterősségére alapozó vendégek egy 10-0-lal fordítottak, 8 ponttal elléptek, s hiába hajrázott nagyot a MAFC, fordítani már nem tudott.

Szolnoki Sportcentrum - BEAC-Bics 35-48
Az alsóházi rangadót az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását nyerte meg az újfent a Varga F. (15/9)-Halász M. (14) kettős vezette BEAC-Bics

BEAC-Muff - ELTE-BEAC 53-62
A 19-8-ra megnyert elő negyednek, valamint főként Kenyeres A. (16), Stekler K. és Szabó Zsanett (10-10) eredményességének köszönhetően nyerte meg az ELTE-BEAC a házirangadót a legjobbja, Prohászka Dóra távollétében Soós E. (17)-Deli Ágnes (12) kettős vezette BEAC-Muff ellen.

MAFC-BME - BEAC Budafok 73-61
Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben még 10 ponttal a Mile V. (22/18)-Hegedűs M. (12) kettős ponterősségére alapozó vendégek vezettek, ám fordulás után a MAFC-BME átvette az irányítást, s Fülep Cs. (19/9), valamint Tarnai K. (14/3) vezérletével remek, 28-13-as záró etapot produkálva megnyerte a találkozót.

A bajnokság állása ide kattintva tekinhető meg!