Először győzött a Vasas, tovább menetel a Budafok

A férfi másodosztály piros csoportjában az előző évadban még az élvonalban szereplő játékosokkal felálló Vasas három vereség után megszerezte első győzelmét. Hétközi veresége után a Tehetséges Fiatalok együttese is javított. A zöld csoportban a MAFC fiataljai nem játszottak a héten, az Óbuda és a Budafok egyaránt nyert a hét végén.

Piros csoport

Vasas - Vásárhelyi KS 82-79

A Vasas egy végig szoros, kiegyenlített összecsapáson múlta felül a Vásárhelyi Kosársuli alakulatát. A fővárosi piros-kékek az előző három meccsükön rendre "elfogytak" a záró etapra, s bizony ennek a rémképe ezúttal is felsejlett. A 28. percben még 56-51-re vezető Vasassal szemben az alföldiek a 28. és a 32. perc között egy  13-0-t "repesztettek". Andrássy Géza 2+1-es játéka azonban lökést adott a hazaiaknak, s a végén éppen ő "vágta be" a nyerő triplát. A tapasztaltabb játékosok ezúttal egyértelműen vezérei voltak a Vasasnak, Katona Róbert 17/9 ponttal, 4-4 lepattanóval és gólpasszal, a nagy mezőnymunkát végző Moravcsik Áron 15/3 ponttal, 7 lepattanóval, 6 gólpasszal, Andrássy 15/3 ponttal és 7 pattanóval zárt. Peringer Balázs (14 pont, 9 lepattanó) centerjátéka ezúttal meghatározó volt.

MEAFC-Tehetséges Fiatalok BP 75-82

Bár egy negyed után még 4, s a szünetben 2 pontos hátrányban volt, a hétközi, törökbálinti veresége után hét végén, Miskolcon javítani tudott a Tehetséges Fiatalok csapata. A siker a hétközi "gyengélkedése" után extrát nyújtó Beák Gábor (35/15 pont, 5/8 tripla) remeklésének, a Buzás Bence (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Kerkai Ákos (13/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda), Szobi Dániel (13 pont, 5-5 lepattanó, és gólpassz) trió stabil, hasznos játékának és a jelentős fordulatot hozó 3. negyednek volt köszönhető. Azt követően 6 ponttal vezetett a TFBP csapata, s bár a záró első felét 12-4-re nyerő hazaiak visszavették a vezetést, 67-65 után a fővárosiak a hajrában egy 14-2-vel "döntő csapást" mértek a miskolci gárdára.

Zöld csoport

Óbudai Kaszások - Falco KC U23 91-81

A hét közben Székesfehérváron diadalmaskodó óbudaiak ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még 7 pontos hátrányban voltak a szombathelyi fiatalokkal szemben. A 3. negyed elején hamar ledolgozta hátárnyát a Kaszások, ám utána egy 9-0-lal ismét megugrottak a vendégek. A negyed utolsó 3 percét 13-0-ra nyerve fordítottak a hazaiak, akik lendületben is maradtak, s a záró etapban már nem is adták ki kezükből a vezetést. Vámos László (22/15 pont, 5/9 tripla) és Kollár Zsombor (19/12 pont, 4/6 tripla) igen jó dobóformát fogott ki, előbbi ráadásul még 6 gólpasszt is kézbesített társainak, s Pintér Máté (15 pont, 5/6 mezőnyből, 5/7 büntető, 4 gólpassz) is sokat tett az újabb óbudai diadalért.

SKC-Sportiskola - Ford Ivanics Budafok 77-96

A meccset 7-0-lal, a második negyedet 12-2-vel, a második félidőt pedig 13-0-lal kezdte a 25 percig távolról káprázatosan dobó Budafok. A soproni fiataloknak az első negyedben még sikerült feljönni, sőt fordítani, de a folytatásban fokozatosan elhúzott a korábbi élvonalbeli játékosok alkotta vendég együttes. A 3. negyed közepén elsősorban Tursics Krisztián (20/9 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) és Fehér Csaba (23/15 pont, 5/7 tripla, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) jóvoltából 10/13 (77%) volt a vendég együttes triplamutatója. A fölényes budafoki sikerhez kellett még Wehner Zoltán (22/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) sokoldalú, valamint Varga Dániel hasznos játéka.