Érik a rangadót nyerő Ziccer KS aranya

Egyik fő üldözője, a KOKEC otthonában aratott fölényes győzelmével szilárdította meg a helyét a férfi Budapest bajnokság D-csoportjának élén a továbbra is veretlen Ziccer KS. A legyőzött KOKEC, valamint a KKS otthonában "botló" Szabadtéri SE B 3-3 vereséggel követik az éllovast a bajnoki tabellán.

A 31-9-re megnyert harmadik negyeddel, no meg a Köntös Gergő (26/9), Budinszki Gábor (22/3), Reményi Ádám (20) trió tagjainak eredményességével alapozta meg fölényes, 92-61-es sikerét a Ziccer KS a Barsi Zoltán (24/18), valamint Vlasits Tamás és Balczer Gábor (9/3-9/3) vezette ASE Nemecsek otthonában.

A teljes dobólista itt elérhető!

Félidőben csupán egypontos előnye volt, de szünet után már nagy fölényben játszott a vendég KKS, amely elsősorban Kóti Milán (22/6), Nagy Ákos (16/3), Ferenczi László (12) és Csejtei Norbert (10/6) eredményességére építve biztosan, 88-66-ra verte a Gecse Zoltán (29), Németh András (15), Kovács Gábor (12/6) trió vezette Budai XI. Old Boys csapatát.

Az első félidőben szerzett közel 20 pontos előnyéből az 5 játékossal felálló Szabadtéri SE B csapata 11-et megtartva győzött 85-74-re Treiber Marcell (31/3), Cseri Márk (21/3), Fenyődi Szabolcs (14) és Berberovics Márk (13) ponterőssége révén az Oláh Krisztián (27/15) és Szilágyi Áron (21/3) vezette SZPA HSE otthonában.

Kevés pontot hozó, küzdelmes mérkőzésen döntetlenről vágott neki a záró szakasznak a Tamási Dénes (9/6) és Madarász Gábor (8) duó vezette vendéglátó Superheroes és a Budai XI. Mind1. A záró szakaszt 7-4-re, a mérkőzést pedig végül 43-40-re Kovács Miklós (16), Tatai Ádám (13/3) és Juhász István (10) vezérletével a vendégek nyerték.

Három negyedet "egálra" hozott ki összesítésben a Kerényi Dániel (17), valamint Kégl Marcell és Varga Zsombor (10-10) vezette vendéglátó E5vös NGRK, illetve az elsősorban Kóti M. (11/3) és Nagy Andor (10) eredményességére építő KKS. A második negyedet azonban 25-13-ra, ennek köszönhetően a mérkőzést pedig 60-48-ra a hazai gárda nyerte.

A papírformának megfelelően fölényesen, 107-23-ra győzött a Szündér István (44), Mogyorósi Gergely (18), Erdélyi László (15/3), Csáky Dániel (14) kvartett vezette vendéglátó Nagytétény a Kölcsey Hősei ellen. A vendégektől Lupcsa Zoltán 9 pontig jutott.

Kosarakban gazdag találkozón a 26-8-ra nyert 3. negyed és persze elsősorban Berta Dániel (26/6) és Szeiberling Máté (25) eredményessége révén verte 93-74-re a Semi Pro a  Gecse Z. (20), Kovács G. (17/15) és Németh A. (16) trió vezette vendég Budai XI. Old Boys együttesét.

A két középső negyedet összeadva 52-19-re, az Oláh K. (18/9), Remény Á. duó vezette SZPA-HSE elleni mérkőzést pedig egységes csapatmunkával, Bazsik Bence (17), Molnár Bence (14/6), Czipczer Dávid, Hebők Martin (12/6-12/6), Béli Márton(12/3) és Vartik Gyula (12) vezérletével fölényesen, 97-50-re nyerte a KOKEC.

A első félidő után már 16 pontos hátrányban volt a Kovács G. (17/6) és Gecse Z. (14) vezette Budai XI. Old Boys, s szünet után tovább nőtt a különbség, s végül a vendég Nagytétény Szündér I. (24/3), Mogyorósi G. (23/9) és Csáky D. (18) vezérletével magabiztos 72-47-es győzelmet aratott.

Balogh Róbert (48/21) jó dobóformájára, valamint Hardi Balázs (13) és Vlasits T. (12) eredményes játéka révén könnyedén, 89-39-re verte az ASE Nemecsek csapata a vendéglátó Kölcsey Hősei együttesét, amelyből Miszlai Hunor 16. Lupcsa Z. pedig 10 ponttal zárta a találkozót.

A kiegyenlített, szoros első három negyed után Kerényi D. (15), Koncsár Balázs (12) és Szánthó Lőrinc (10) vezérletével a vendég E5vös NGRK bírta jobban a hajrát, s győzött végül 69-60-ra a Tatai Ádám (12), Kovács M. (11/9) és Szilas Gábor (11/6) trió vezette Budai XI. Mind1 otthonában.

Egálról vágott neki a záró szakasznak a Ferenczi L. (16/6), Nagy Dániel (14), Kóti M. (13/3) hármas fogat "húzta" vendéglátó KKS és a Tóth Bertalan (17/9), Cseri M. (16/3), Treiber M. (14) trió vezette Szabadtéri SE B. A hajrá a hazaiaknak sikerült jobban, akik végül 74-67-re nyerték a rangadót.

Az első félidőben 14 ponton tartva a Kardos Márk (11), valamint Beöthy Zsolt és Tonk Dávid (10-10) vezette vendég Superheroes gárdáját aratott Gál Tibor (21/12), Szeiberling (15) és Tarjáni Gábor (12) ponterősségére alapozva magabiztos, 76-47-es győzelmet a Semi Pro.

Barsi Z. (21/12), Hardi B. (12) és Balogh Róbert (11) vezérletével minden negyedet megnyerve verte biztosan, 75-56-ra verte a vendéglátó ASE Nemecsek a Gecse Z. (25), Kovács G. (16/3) és Bori István (13/9) vezette Budai XI. Old Boys együttesét.

Hiába nyerte meg a záró szakaszt 29-15-re, s "adta" a mezőny legeredményesebb játékosát az Oláh K. (31/15), Szilágyi Á. (15) és Győrffy Dávid (11) vezette SZPA HSE, az első három negyedben fölényben játszó vendég KKS Kóti (23/3), Nagy D. (16/3) és Nagy A. (15/6) ponterősségére építve 79-70-re győzött

Hasonló volt a forgatókönyv a KOKEC-Ziccer KS (63-89) csúcsrangadón, amelyen a 3 negyed után 34 pontos hátrányban lévő,  Béli M. (19/6), Molnár B. (14), Bazsik B. (13/3) és Holik Zoltán (12/3) vezette hazaiak ugyan megnyerték a záró szakaszt, ám az első 3 negyedet "uraló", Köntös G. (30/12), Reményi Á (20/6). Budnszki G. (16/6) és Nepp László (14/6) ponterősségére alapozó listavezető vendégek így is fölényes győzelmet arattak.

Fordulatos, színvonalas mérkőzésen a vendéglátó E5vös NGRK a Kerényi D. (21), Koncsár B. (20/6), Szánthó L. (11/3) trió vezérletével 75-65-re verte a Kovács Ádám (19/12), Berta D. (19/3), Szeiberling (12/3) és Magyar Dávid (10) vezette Semi Pro együttesét.

A Nagytétény Mogyorósi G. (23/6), Csáky D. (20) és Szündér I. (14) vezérletével sima, 79-47-es "rajt-cél" győzelmet aratott a Superheroes együttese ellen, amelyből Tonk D. 10, Tonk Gábor 8/6, Pálóczi Péter pedig 8/3 ponttal zárt.

Bár szünet után kisebb hullámvölgybe került, Fenyődi Sz. (16/6), Cseri M. (15/3), Tóth B. (13) és Lukácsi Marcell (11) eredményessége jóvoltából simán, 75-48-ra verte a Szabadtéri SE B csapata a Juhász I. (12), Szilas G. (10/3) és Kovács M. (10) vezette Budai XI. Mind1 együttesét.

A vendéglátó Ziccer KS elsősorban Köntös G. (31/12), Budinszki G. (21), Reményi (18) és Babik Barnabás eredményessége révén alaposan "megszórta" a Szilágyi Á. (22/9) és Oláh K. (13/3) vezette SZPA HSE csapatát, és 111-57-es győzelmet aratott.

Küzdelmes mérkőzésen a záró szakaszban (17-4) "állva hagyva" a Szabó Richárd (15/3) és Nagy D. (12/6) vezette KKS csapatát Szilas G. (17/15), Tatai Á. (14) és Kováts Máté (11) vezérletével a vendéglátó Budai XI. Mind1, amely 57-47-re győzött.

Antoni Balázs (20/9) nagyon magára maradt, így nem tudta megakadályozni, hogy csapata, a Kölcsey Hősei 122-30-ra alulmaradjon a Bazsik B. (42/6), Molnár B. (29/3), Hebők M. (21/3) trió vezette KOKEC ellen.

Végig irányítva a játékot győzött Barsi Z. (18/9) és Vlasits T. (14) vezérletével 57-40-re az ASE Nemecsek a Superheroes otthonában. Haza részről egyedül Kardos M. (14) jutott 10 pont fölé.

Kemény, küzdelmes meccsen Mogyorósi G. (23/15), Erdélyi L. (17/9) és Tiba Gábor (15/9) vezérletével a vendéglátó Nagytétény 66-58-ra legyőzte a Kerényi D. (16), Baroch Csaba (10/6) és Szánthó L. (10) vezette E5vös NGRK együttesét.