Érik az X-Debrecen bajnoki címe

Az éllovas X-Debrecen számára kézzelfogható közelségbe került a bajnoki cím megszerzése a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

Miközben üldözői "meg-megbotlottak" az éllovas X-Debrecen - bár nemegyszer került nehéz helyzetbe - nem hibázott, így számára néhány fordulóval a befejezés előtt kézzelfogható közelségbe került a bajnoki cím megszerzése a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi D-csoportjában.

Budai Old Boys - 2. NFB SE 71-64
A 22-11-re megnyert 3. negyedre, továbbá Bodnár Dániel (27/3) és Rigó Zoltán (20/6) eredményességére építve győzte le a Budai Old Boys a Sipos Nándor (24)-Szentpéteri Károly (22/9) kettős vezette NFB-t.

Honvéd Zrínyi SE B - Nagytétényi KE 55-50
A két a mezőny első felében tanyázó együttes küzdelmes összecsapásán a 22-12-re megnyert 3. negyedének, valamint a Bereczki Zoltán (15)-Láncos Gergely (14)-Dávid Péter (13/9) trió ponterősségének köszönhetően verte a Zrínyi a leginkább Mogyorósi Gergely (20) és Villáni Gábor (11) találataira alapozó Nagytétényt.

Budai Mind1 - Kölcsey Hősei 96-70
Az 5 játékossal hősiesen küzdő "hősök" csapata Banna Marcell (36/6), Losonczi András (16) és Bordács Bálint (10) kosarai révén egy félidőn át tudta tartani a lépést a Kováts Máté és Turán Krisztián (18-18), továbbá Ambrus Zsolt (16), Szilas Gábor (14), valamint Horváth Ádám (13/3) vezette hazai együttessel. Szünet után jóval pontosabban játszott és végül biztosan nyert a Budai Mind1 a fáradó vendégek ellen.

Superheroes - SzPA HSE Talents 37-35
Végig szoros, küzdelmes mérkőzésen győzte le a nyerő duplát bedobó Bata Boldizsár (15), valamint Herjeczki Tamás (11) vezérletével a Superheroes az SzPA főként Nagy Kristóf (14/6) és Szűcs Levente (10/6) találataira építő együttesét.

2. NFB SE - Budai Old Boys 70-47
A 2. negyedet leszámítva irányítva a játékot, és sikerét a záró etapban fölényessé téve vágott vissza Sipos N. (26), Szentpéteri K. (10) és Kató Barna (9/3) vezérletével az NFB a nagyrészt Rigó Z. (23) és Kovács Gábor (11/3) eredményességére építő Budai Old Boys csapatának a pár nappal korábbi idegenbeli vereségért.

X Debrecen - Szentendrei KSE U23 59-49
Mogyorósi Hunor (27) Könczöl Dávid (11/3) és Török Boldizsár (9) vezérletével 34 percig remekül tartották magukat a szentendrei fiatalok a veretlen éllovassal szemben, ám ekkor  a Papp Mátyás (22)-Baranyi Kristóf (16)-Sveda Tamás (9/9) trió vezette X-Debrecen egy 15-3-as bő 3 perccel eldöntötte a mérkőzést a maga javára.

Nagytétényi KE - Treff 07 SE 53-38
Veres Ádám (16/6) ponterős játéka révén szünetben 4 ponttal még a vendég Treff vezetett, ám a második félidőben egyértelműen a Villányi G. (21)-Csáky Dániel (13/3) kettős vezette hazai gárda akarata érvényesült, amely végül 15 ponttal nyert.

Ziccer KS - Honvéd Zrínyi SE B 64-53
Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben még a Bereczki Z. (22) és Dávid P. (10/6) kosaraira építő vendég katonacsapat vezetett 7 ponttal. Térfélcsere után a csapatként egységesebb Ziccer Blahó Tamás és Budinszki Gábor (12-12), valamint Farkas Péter (11) vezérletével úgy fordította a maga javára az összecsapást, hogy a záró etapban nem engedte pontot dobni ellenfelét.

Budai Mind1 - Superheroes 77-44
Minden negyedet megnyerve aratott Kováts M. (17), Turán K. (15), Horváth Á. (14) Kovács Miklós (11) és Szilas G. (10) vezérletével magabiztos győzelmet a Mind1. A Superheroes csapatából senki nem érte el a 10 pontot, Kardos Márk, Pálóczi Péter és Tonk Gábor is 8-8 ponttal zárt.

Treff 07 SE - Kölcsey Hősei 49-48
Hiába bizonyult Banna M. (34/3) messze a mezőny legeredményesebb játékosának, a kosarakban gazdag első és a fölöttébb küzdelmes második félidő után végül a Károlyi Kristóf (21)- Takács Levente (11) kettős vezette hazaiak az utolsó percben a maguk javára fordították a találkozót.

SzPA HSE Talents - Budai Old Boys 59-76
A páratlan negyedekben fölényben játszva győzött Bodnár D. (16), Rigó Z. (15/3), Schwarcz Balázs (13/3) és Bori István (10/6) vezérletével a Budai Old Boys a Mlinárcsik Izsák (20/6)-Flachner Kornél (16/6)-Lengyel Kristóf (13/3) trió vezette SzPA otthonában.

X-Debrecen - 2. NFB SE 84-46
Az első három negyedben, különösen a 3. szakaszban nagy fölényben játszva Hegedűs Gergő (32), Papp M. (21) és Vámosi Márton (10) vezérletével az éllovas simán verte az NFB együttesét, amelyből ezúttal egyedül Szentpéteri K. (19/3) jutott 10 pont fölé.

Superheroes - Kölcsey Hősei 53-55
Fordulatos mérkőzésen a jobban hajrázó a Zala Bence (23/9)-Banna M. (17) duó vezette Kölcsey nyerte a "hős csapatok" csatáját a tudott a Pálóczi P. (14/6), Herjeczki T. (13/3), valamint Bata B. és Kardos M. (10-10) eredményességére alapozó Superheroes otthonában.

SzPA HSE Talents - Kölcsey Hősei 55-56
Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetig a Banna M. (26)-Bordács B. (10)-Losonczi A. (9/3) trió jóvoltából 9 pontos előnyt szerző  Kölcsey ellen a hajrában Szűcs L. (17/9), Uhlik Bálint (16) és Mlinárcsik I. (10/3) vezérletével fordított a vendéglátó SzPA, de Losonczi révén az utolsó szó a vendégeké volt.

Szentendrei KSE U23 - Nagytétényi KE 53-69
Minden negyedet - volt, amelyet csak 1, de akadt, melyet 7 ponttal - megnyerve győzött Mogyorósi G. (34/6) és Csáki D. (10) vezérletével a Nagytétény a Mogyorósi H. (18)-Török Boldizsár (16)-Könczöl D. (13/9) trió vezette Szentendre otthonában. Ha számszakilag nézzük, akár azt is mondhatnánk: a két Mogyorósi közti különbség döntött.

Honvéd Zrínyi SE B - SzPA HSE Talents 74-51
A kiegyenlített első félidő után az Uhlik B. (18/9)-Nagy Kristóf (14/3)-Lengyel K. (12/3) trió vezette vendégek álltak 2 ponttal jobban, ám a második félidő egyértelmű "katonai erőfölényt" hozott, így végül főként Bereczki Z. (22), Szlávik Barnabás (15/9) és Láncos G. (13) ponterős játéka révén végül biztos hazai győzelem született.

Ziccer KS - Keresztúri SE 67-87
A dobogósok rangadóján a nyitó és a záró negyedben fölényben játszott a Bandúr Ádám (39/3), Polgári Bence (14/3) és Gebauer Bence (11) ponterősségére építő Keresztúr, így biztosan nyert a Budniszki G. (27/3)-Blahó T. (13)-Pilbauer Gergő (11) trió vezette Ziccer otthonában.

Budai Old Boys - X Debrecen 57-62
A 4. negyed közepéig a levegőben lógott a meglepetés, akkor ugyanis még 7 ponttal "mentek" a Kovács G. (20/9)-Bodnár D. (20) kettős vezette hazaiak. A veretlen éllovas X-Debrecen azonban Hegedűs G. (27/3), Sveda T. (14/12) és Baranyi K. (12/3) vezérletével z utolsó 5 percet 12-0-ra nyerve a maga javára fordította a találkozót, s megőrizte veretlenségét.

Kölcsey Hősei - Honvéd Zrínyi SE B 55-66
A 18-9-re megnyert első negyednek, no meg Láncos G. (34) és Bereczki Z. (19/3) ponterős játékának köszönhetően győzött a Zrínyi B a Banna M. (25/6)-Losonczi A. (16/6) kettős vezette Kölcsey otthonában.

Superheroes - Treff 07 SE 48-30
Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve, az első félidőben 12 ponton tartva a Treff csapatát - amelyből csak Miklós Tihamér (12/6) jutott 10 pont fölé - aratott biztosnak mondható győzelmet Kardos M. (15), Medgyesi Bálint (14/9) és Pálóczi P. (11/3) vezérletével a Superheroes együttese.

SzPA HSE Talents - Budai Mind1 60-67
A 21-12-re megnyert 2. negyedre, továbbá Turán K. (16), Kovács M. (12/6), Szilas G. (12) és Tatai Ádám (10) találataira építve győzött a Mind1 a Lengyel K. (16/3), Uhlik B. (14), Horváth Simon (12/12) és Nagy K. (12/9) vezette SzPA otthonában.

Nagytétényi KE - Keresztúri SE 74-72
3 perccel a befejezés előtt még 6 ponttal vezetett a Bandúr Á. (30)-Polgári B. 21/6)-Gebauer B. (12/6) trió eredményességére alapozó vendég Keresztúr, ám az utolsó percre ezt a hátrányát egy 7-1-es rohammal ledolgozta az elsősorban Mogyorósi G. (25/6). Csáky D. (21/6) és Villányi G. (18) vezette Nagytétény. sőt az utolsó percben Villányi révén meg is nyerte ezt a színvonalas, fordulatos rangadót.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!