Győzelem 34 dobott ponttal

Volt mérkőzés, amelyen 70 dobott pont sem volt elég a sikerhez, de akadt olyan találkozó is, amelyen a győztes gárdának elég volt csupán 34 pontot "összehozni" a diadalhoz. Volt tehát érdekesség bőven a közelmúltban a Budapest bajnokság C-csoportjában.

A félidőben még csupán 3 pont volt a Fodor Máté (9 pont), Sárosi Miklós (8/3) és  Domonkos Gábor (7/3) vezette Budai XI. Vasököl hátránya Szentendrén, de szünet után egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely végül 62-42-re nyert.

Dobólista ide kattintva elérhető!

Jó kezdésének, (24-13 az első negyedben) valamint Müller István (28/6), Vlajk Ádám (17) és Josepovits László (11) eredményességnek köszönhetően "gyűrte le" 73-65-re az Álló Farkasok a Mándoky Balázs (22), Victor Delgado (17/9), Hídvégi Kondor (12/6) és Hafner Gábor (12) vezette Józsefvárost.

Végig kiélezett, szoros meccsen verte Bakondi János (19), Rusz Mihály (11) és Bohár Dániel (10) vezérletével a vendéglátó Híd Unió a Szűts László (19), Hanti Gábor (12) és Kiss Róbert (9/6) vezette Párkány Street csapatát.

Fordulatos meccsen, az első negyed után 18-6-ra vezetve, ám a harmadik után már 2 pontos hátrányból fordítva verte 71-68-ra Helli Roland (20/6), Boga Áron (15) Boleman Zsolt (13/6) vezérletével a Szabadtéri SE A a Szentendrét.

Hiába került ki Stamler Ádám (17/6) személyében - legfőbb "szárnysegédje" Baricska Dániel volt 11/3-mal - a mezőny legeredményesebb játékosa a vendéglátó Hobbi SK csapatából, a vendég Piarista Öregfiúk egységes csapatjátékkal  Bódis László (11/9), Bognár Áron, Van Der Meer Ágoston (10/3-10/3) és Fentős Bence (9) vezetésével magabiztos 68-46-os rajt-cél győzelmet aratott.

A Ványolos András (20) vezette (a második legeredményesebb Jakab Adolf volt 8 ponttal ) Budai XI. Bikák a páratlan negyedekben voltak partiban a Cap City Crew együttesével, amely a páros negyedekben irányítva a játékot Zsigmond András (19/6), Csikós Attila (18/12), Sóstai Dániel (12) és Huszár Mátyás (9) vezérletével magabiztosan nyert 68-50-re.

Sárosi (14/3), Fodor (10/6), Sztrákay Péter (10), valamint Novák Tamás és Szujó Balázs (9-9) vezérletével az első félidő után 39-18-ra vezető Budai XI. Vasököl biztos, 60-44-es győzelmet aratott az Ottmár Tamás (13/12) és Réti Géza (9) vezette István Öregiúk ellen.

Az első félidőben mutatott remek dobóformájának, valamint Bódis (20/12), Bognár (19/3) és Varga László (15) eredményességének köszönhetően a szünetben 53-30-ra vezető Piarista Öregfiúk csapata 84-68-ra verte a Mándoky (24), Kanó Péter (14/12), Hídvégi (13/3) és Hafner (11) vezette Terézvárost.

Kemény, küzdelmes meccsen az első félidőt "uraló" vendég Híd Unió Bakondi (17/6), Máriás Bence (11), Rusz (10), valamint Orbán Krisztián (9/6) vezérletével 59-54-re nyert a Vlajk (17), Müller (11/3) és Harsányi Gábor (11) vezette Álló Farkasok otthonában.

Ellentétes félidők mérkőzésén egy félidő uán még 5 ponttal a vendéglátó, a Takács Attila (19/6) Pfneiszli Csongor (18/18), Csikós Attila (12/12) vezette Cap City Crew vezetett, de szünet után a Fodor (26/12), Sztrákay (16) és Sárosi (9/6) trió jóvoltából keményen "odacsapott", fordított, s végül biztosan, 75-58-ra nyert a Budai XI. Vasököl.

A Szabadtéri SE A minden negyedet megnyerve egységes csapatjátékának köszönhetően Boleman (16/12), Héczei András (11/9), Helli (11/3), Kovács Dávid (10/6) és Horváth Tamás (10/3) vezérletével simán győzött 66-39-re az Ottmár (13/12), Kovács Péter (10/6) és Réti (9) vezette István Öregfiúk otthonában.

Egy remek egyéni teljesítménynek (Theisz Attila 30/3 pontja) köszönhetően az első három negyedben dominálva győzött magabiztosan, 58-40-re a Párkány Street (a második legeredményesebb játékosa Theisz Gábor lett 8 ponttal) a Purman Ádám (9/3) és Ruska Norbert (7/6) vezette BLF Palota B ellen.

Hiába nyerte meg a záró szakaszt 17-7-re Jakab (14), Mérész Richárd (9) és Prelki János (8) vezetésével a vendéglátó Budai XI. Bikák, az első három negyedben fölényben játszó Hobbi SK Stamler (14/6), Kutasi Bálint (11/3) és Baricska (9/3) vezérletével 59-48-ra győzött.

34 dobott pont is elég volt a Vlajk (9, Müller (8), Kovács Péter (7/3)  trió vezette Álló Farkasoknak a Szentedre legyőzéséhez (34-32) egy igen kemény, küzdelmes, "védekezős" mérkőzésen.

A Bódis (21/9, Fentős (15), Réti Dániel (11), Bóné Gergely (9 kvartett által "húzott" Piarista Öregfiúk csapatának szünetben csupán 1 pont előnye volt a Bakondi (17), Rusz (15) és Orbán (10/3) vezette Híd Unió otthonában, ám a második félidőben domináló vendégek végül 76-63-ra nyertek.

Színvonalas, fordulatos meccsen hiába nyerte az első és az utolsó negyedet összevetve 40-30-ra Pfneiszli (23/21), Csikós (20/9), Zsigmond (10/6) és Huszár (10) vezérletével a vendég Cap City Crew, a két középső negyedben nagy fölényben játszott a Helli (33/9), Héczei (16/9), Horváth G. (11) és Boga (10) vezette Szabadtéri SE A, amely egy színvonalas, kosarakban gazdag meccsen 84-69-re győzött.

Remek, 23-11-re megnyert második negyede mellett elsősorban Ruska (19), Rónai Péter (13) és Szentpáli Gavallér Csaba (12) eredményességének köszönhette 77-70-es sikerét a BLF Palota B a tartalékos, Vlajk (25/3), Pribula Ádám (16) Kovács P. (13/3) és Harsányi (9) vezette Álló Farkasok ellen.

Szintén a második negyed (24-6) döntött a Hafner (16), Mándoky (14), Delgado (11/3), Kanó (10/6) vezette Terézváros javára, amely 67-47-re verte a látogató Hobbi SK-t. A vendégeknél senki nem jutott 10 pont fölé, Baricska Norbert 7/3, Baricska Dániel pedig 7 ponttal zárt.