Három csapat ellépett

Őrzi veretlenségét a BLSE és a BC Csepel, nem botlott az egy vereséggel álló Törekvés csapata sem az utóbbi fordulókban a női Budapest-bajnokság B-csoportjában. E három együttes ellépett a mezőnytől, várhatóan e csapatok végeznek majd a dobogós helyeken.

Az első negyedben szerzett 8 pontos előnyét lényegében végig tartva győzött 59-52-re a Kovács Borbála (15/3 pont), Czakó Renáta (13/6) Gebri Orsolya (11) trió vezette BC Csepel a BEAC Senior ellen, amelyet elsősorban Fogas Ildikó (16), valamint Éliásné Iliás Eszter és Hidas Andrea (12-12) tartott versenyben.

A teljes dobólista itt elérhető!

A Diósd könnyed, fölényes, 138-12-es győzelmet a Kölcsey Amazonok együttese ellen.

Fogas I. (28),  Varga Anna (20), Márta Bettina és Hidas Andrea (16-16) ponterősségére építve a BEAC Senior együttese is simán, 98-28-ra győzte le a Kölcsey Amazonok együttesét, amelyből Franzony Szintia 14 ponttal zárt.

Küzdelmes mérkőzésen Kárpáti Csilla (14), Steiner Andrea (13) és Gaszner Andrea (12) vezérletével a Viharos Szenyórák együttese 47-37-re győzte le a Herczeg Mónika (14) és Cseh Karolina (9/3) vezette Külker csapatát.

Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos, 72-46-os győzelmet Czakó (18/3), Gebri (12/3) és Kovács B. (11/3) vezérletével a BC Csepel a Híd Unió otthonában, amelyből Oswald Réka 16, Kósa Zsuzsanna pedig 10 ponttal zár.

Izgalmas "üldözőversenyben" kerekedett felül és győzött 63-60-ra Májusi Eszter (23), Katja Bondarcsuk (12) és Horváth Rebeka (9/3) vezérletével az "üldözött" Józsefváros az őt szinte az egész mérkőzésen üldöző Megyeri Tigrisek ellen, amely elsősorban Herjeczki Patrícia (21/6), Kovács Réka (16) és Morvai Zsuzsanna (15/9) eredményessége révén tette szorossá, izgalmassá a találkozót.

A nyitó és a záró szakaszban egyértelműen rákényszerítve akaratát a vendég Diósdra a Törekvés Sváb Auguszta (20/6), Kléner Kata (16/9) és Harangi Barbara (13) vezérletével magabiztos, 77-57-es győzelmet aratott.

A vendéglátó Kiss Lenke KS csapatából csupán Kis Alexandra (13/3) nőtt fel a feladathoz, így a vendég BC Csepel Czakó (20/9), Gebri (19/3), Rohodi Anna (16), Bencsó Mária (14) és Kovács B. (12/3) eredményessége révén fölényesen, 96-39-re nyert.

A Híd Unió ellen sem tudott igazán nagy ellenállást kifejteni az ismét Franzony (11) vezette vendéglátó Kölcsey Amazonok. A látogatók Wirnhardt Júlia (20), Hekkel Viktória (16), Kósa Zsuzsanna (15) és Brauner Gyöngyi (14) ponterősségére építve biztos, 75-19-es győzelmet arattak.

Fordulatos mérkőzésen a félidőben még 3 pontos hátrányban lévő Megyeri Tigrisek a 27-11-re megnyert harmadik negyednek és elsősorban Herjeczki (19/6), Zemlényi Dóra (19/3), valamint Katona Nikolett (10) eredményes játékának köszönhetően 63-52-re győzte le a Szilágyi Judit (19), Kárpáti Cs. (14), Gőgös Krisztina (11) trió vezette Viharos Szenyórák csapatát.

A Cseh K. (11/3), Herczeg M. (8) duó vezette Külker a páratlan negyedekben volt partiban a Józsefváros csapatával. A páros negyedekben fölényben játszó vendégek Majoros Dóra (22/12), Horváth R. (16/6) és Májusi E. (14/3) vezérletével biztosan győztek 71-41-re.

Az előző összecsapásához képest jóval erősebb összetételben pályára lépő Kiss Lenke KS Opitz Petra (23/3), Opitz Kitti (16), Kis A. (14) és Ozsvárt Kata (12/9) vezérletével simán verte 83-59-re a Herjeczki (17/3) és Katona (14) vezette Megyeri Tigrisek csapatát.

Újabb magabiztos győzelmet aratott a veretlen éllovas BLSE, amely Kiss Diána (27), Dely Szilvia (14) és Fekete Katalin (10) vezérletével 74-34-re verte a BEAC Senior együttesét, amelyből egyedül Éliásné Iliás Eszter (11) jutott 10 pont fölé.

Végig szoros, kiélezett találkozón Wirnhardt J. (15) és Brauner Gy. (8) vezetésével a vendéglátó Híd Unió 46-42-re győzött a BEAC Senior ellen, amelynek két legeredményesebb játékosa Sebő Júlia (14) és Éliásné (13) volt.

Az első negyed után még 5 pontos hátrányban volt a Horváth R. (14/6) és Májusi E. (14) vezette Józsefváros otthonában a listavezető BLSE, amely a folytatásban átvette az irányítást, és Kiss D. (30), valamint Fekete K. (12) vezérletével 66-52-re győzött.

Az első három negyedben egyértelműen irányítva a játékot elsősorban Czakó (25/15), Kovács B. (20/12), Gebri (19/3) és Rohodi (12) eredményes játékára építve a BC Csepel fölényes, 88-49-es győzelmet aratott az Endrődi Márta (21), Herczeg M. (18) kettős vezette Külker SC otthonában.

A Megyeri Tigrisek-Diósd összecsapást 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

A Törekvés SE könnyedén hozta a kötelezőnek mondható győzelmet, s Széky Krisztina (22/12), Kléner K. (15/3) és Széplaki Mária (13) vezérletével 89-24-re nyert a Kölcsey Amazonok otthonában, amelynek ezúttal is Franzony (14) volt messze a legeredményesebb játékosa.