Hátrányból fordítva őrizte meg veretlenségét az ICO SE

Továbbra is veretlen az ICO SE a női Budapest-bajnokság A-csoportjában, bár a BKG DSE ellen egy félidő után még hátrányban volt az éllovas. Izgalmas volt a BEAC-Muff - ELTE-BEAC házi rangadó. Lássuk a részleteket!

A 23-9-re megnyert első negyedre építette a BKG DSE Szlávik Petra (18/3 pont) és Surán Andrea (12) vezérletével a Sipos Petra (14/3), Tápai Andrea (12/6) és Fabók Fanni (12) vezette MAFC otthonában, izgalmas végjátékban kivívott 65-61-es diadalát.

A teljes dobólista ezen a linken megtekinthető!

A két középső negyedet összeadva, a Nagy Vitkória (22), Mansaré Finda (14), Gaál Dorottya (12) trió tagjainak ponterősségére építve 40-16-re nyerve aratott magabiztos, 62-44-es győzelmet a veretlen éllovas ICO SE a Böröcz Anita (10) és Deák Dóra (8/6) vezette ELTE-BEAC ellen.

Félidőben Szlávik (18/3), Izsák Judit (13/3) és Tóth Emese (12) vezérletével még 2 pont előnye volt a BKG DSE csapatának, a második negyed azonban egyértelműen a Nagy V. (29), Hetényi Viktória (19/9) és Mansaré (14) vezette veretlen listavezető ICO SE csapatáé volt, amely végül 78-58-as győzelmet aratott.

A Papp Judit (16), Padányi Réka (12/6), Antal Andrea és Vörös Zsanett (11-11) kvartett vezette BEAC-Budafok az első félidőben 13 ponton tartotta a vendég MAFC csapatát, amelyből csupán Fabók (12) jutott 10 pont fölé, így nem meglepő, hogy fölényes, 67-35-ös hazai sikerrel zárult a találkozó.

A szoros, kiélezett házi rangadón végig fej-fej mellett haladt a Nyitrai Katalin (19) és Prohászka Dóra (18/9) vezette BEAC-Muff, valamint az ELTE-BEAC, amelynek két legeredményesebb játékosa Böröcz (16) és Árvay Júlia (15) voltak. A találkozó a végén úgy dőlt el az 56-54-re diadalmaskodó BEAC-Muff javára, hogy játékosai az utolsó percben hatból 5 büntetőt értékesítettek.