Hosszabbításban verte a MAFC Martos a Budafok B-t

Több szoros, kiélezett mérkőzést játszottak a közelmúltban a kiemelt regionális Budapest-bajnokságban. Két összecsapás is 65-63-as végeredménnyel zárult, a MAFC-Martos - Budafok B találkozó pedig csak hosszabbítás után dőlt el.

Bár az első negyed után még hátrányban volt, Garai Gergő (26/15), Bubcsó Norbert (24/6), Ribánszky Miklós (16), Kozma László (14/6) és Jánosi Soma (14/3) jóvoltából a vendéglátó NKE alaposan megszórta, és 103-78-ra legyőzte a Selmeczi János (16/12), Ambrusz Ákos (16) és Kondor Bence (12) vezette Student SE csapatát.

A teljes dobólista itt elérhető!

Remek hajrájának, valamint elsősorban Szenteleki László (19/9), Marossy Gergely (15/6), Ványi Ákos (9/3) és Szijj Norbert (9) eredményességének köszönhetően a záró etap előtt még 6 pontos hátrányban lévő Budafok B lehajrázta, s 63-58-ra legyőzte a Várkonyi Tamás (20), Kiss Dániel (11/9), Fodor András (11/3), Réger Tamás (10/6) kvartett vezette Toldy Vízivárosi Hódok csapatát.

Bartus Gergely (12/6), Jasper Wielling (9) és Horváth Géza (8) voltak a legeredményesebb játékosai a MAFC Martosnak, amely egységes csapatmunkája mellett parádés hajrájának köszönhetően fordított, s 65-63-ra nyert a Somogyi Zsolt (24/6), Bencze Kevin (14), Tóth András (8/3) trió vezette KKS otthonában.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen Jusztin Ádám (19/6) és Brunner Brúnó (9/3) vezérletével a vendéglátó Maccabi VAC a harmadik negyed után döntetlenre állt a Józsefváros ellen. A hajrát a Takács Gergely (19/9), Kiss Máté (9/9) és Gyenes András (9) vezette vendégek bírták jobban, s végül 53-48-ra győztek.

Bár minden negyedet megnyert a Kénesi Szabolcs (19), Bohár Dániel (12), Ruska Norbert, Tamaskovics Dániel (10-10) kvartett vezette BLF Palota A csapata, de csak a záró szakaszban tudta fölényessé (85-56) tenni sikerét a Budafok A ellen, amelyből Glavatity Dénes 15/3, Nitsch Gergely 14, Kozma Gábor pedig 10/6 pontig jutott.

Esőssy Mátyás (25/21), Várkonyi T. (15/3), Fodor A. 14/6) és Réger T. (14/3) ponterősségére építve, fokozatosan elhúzva 77-62-re győzött a Toldy Vízivárosi Hódok a Németh Zsolt (14/6), Vadász Ákos (14) és Andics Gergely (10/3) vezette Öreg Kaszások otthonában.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen Kénesi Szabolcs (18/6) és Bohár Dániel (17) vezérletével a vendéglátó BLF Palota 65-63-ra legyőztes a Jánosi S. (23/9) és Rácz Tibor (10) vezette NKE SE csapatát.

Nagyot hajrázva, egy 11-3-es 5 perccel a Marossy G. (18/3), Gaál Péter (15/3), Szenteleki L. (10) trió vezette Budafok B fordított a MAFC-Martos otthonában rendezett összecsapáson, ám egy büntetővel a hazaiak hosszabbításra mentették a találkozót, a ráadásban pedig kihasználva lélektani előnyüket J. Wielling (17), Bartus G. (14/6), Hensch Norbert (9) és Jászay Miklós (8) vezérletével végül 67-60-ra győztek.