Idegenben nyert rangadót a Budafok

Két fővárosi csapat lépett pályára pénteken a férfi NBI/B-ben, mindkettő idegenben. A piros csoportban a Tehetséges Fiatalok együttese kikapott Bonyhádon, a zöldben viszont csúcsrangadót nyert a Budafok Salgótarjánban.

Bonyhádi KSE - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 76-65

A Tehetséges Fiatalok együttese a második negyedben nagyon "elengedte" a vendéglátó Bonyhádot, a hazaiak 29-11-re nyerték a második 10 percet, a híresen jó védekező csapat hírében álló kamaraerdei alakulat van, hogy egy félidőben nem kap ennyi pontot. Hiába nyerte meg a második félidőt Beák Gábor (14/9 pont - 18 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó), Szobi Dániel (14/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), valamint Buzás Bence (12/6 pont, 7 lepattanó) vezérletével - szünet után is pont 29 pontot kapva - a TFBP, nem tudta igazán szorossá tenni a meccset, 76-65-re győzött a Bonyhád.

Salgótarjáni KSE - Ford Ivanics-Budafok 60-76

Salgótarjánban mind a hazaiak, mind pedig a Ford Ivanics-Budafok veretlenül várta a rangadót. Az első félidő a várakozásoknak megfelelően küzdelmes, kiegyenlített játékot hozott, szünetben 36-35-re vezetett a Budafok. Szünet után "robbantottak" a vendégek, akik Wehner Zoltán (16/3 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Lados Erik (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Tursics Krisztián (15/9 pont, 7 gólpassz), Fehér Csaba (12/6 pont) és Varga Dániel (10 pont, 4 lepattanó) vezérletével - azaz igazi csapatmunkával -, 17-5-re nyerve a harmadik 10 percet eldöntötték a rangadót a maguk javára, s végül 76-60-as győzelmet arattak.