Idegenben nyert rangadót a MAFC-Martos

Tovább őrzi veretlenségét a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban a MAFC-Martos, amely egyik legnagyobb riválisa otthonában aratott közel 30 pontos győzelmet. A Budafok A játékosa, Mindler István 10 triplát "vágott" a Budaörsnek.

Bár egy negyed után még vezetett a Kondor Bence (11 pont), Gyönyörű Csaba (10/6), Pálfy Máté (10) trió által "húzott" Student SE a rangadón, a második negyedtől már egyértelműen a MAFC-Martos akarata érvényesült, amely Bartus Gergely (23/15), Molnár Attila (16/3), Szlatkovszky Ákos (16) és Vitályos Attila (11) vezérletével fordított és fölényes, 85-58-as győzelmet aratott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Elsősorban Petheő Gergely (17/6) és Jánosi Soma (15) jóvoltából a szünetben még egy ponttal vezetett az NKE SE az Öreg Kaszások otthonában. Szünet után azonban "robbantottak" a hazaiak, s főként a 23-8-ra megnyert harmadik negyedüknek, és Vadász Ákos (22), Németh Zsolt (18/6), valamint Norman Karp (11/6) eredményességének köszönhetően végül magabiztos, 78-59-es győzelmet arattak.

Egységes csapatmunkával, fokozatosan felőrölve a hozzá látogató, Brunner Brúnó (15/9) és Görbicz Győző (10) vezette, amúgy tartalékos Maccabi ellenállását, küzdelmes mérkőzésen, Fábri Bence (11/3), Szabó Bence (10/6) és Péter Zsolt (10) vezérletével biztosan győzött 59-43-ra a Hidegkút.

A káprázatos dobóformát kifogó Mindler István (40/30), valamint Glavatity Dénes (16/6) és Kozma Gábor (13) vezérletével az első félidőben 61 pontot dobva fölényesen, 92-66-ra verte a Budafok A a Budaörs csapatát.

Ellentétes félidők amúgy remek, színvonalas meccsén a félidőben még Péter Zs. (29) és Laczházi Róbert (20) eredményességének köszönhetően a vendég Hidegkút vezetett, ám a második félidő már a Zsurek Lajos (19/9), Pajor Dávid (14/6), Hankó Gergely (12) és Beszédes György (9/9) négyes vezette Budai XI. Öregfiúk csapatáé volt, amely nagy csatában, végül a meccsen egyébként 5/3 pontig jutó Menyhárt Miklós remekül időzített triplájával 78-75-re győzött.

Hihetetlen hullámzó volt az NKE SE-BLF Palota találkozó. Szünetben Bencze Louis (16), Bencze Kevin (15), Túróczi Róbert (12/3)  és Lipták András (11/3) eredményessége révén a remekül kezdő vendégek 9 pontos előnyre tettek szert. A harmadik negyed döntőnek bizonyult, az ekkor pazar dobóformát nyújtó hazaiak Garai Gergő (23/9), Jánosi (19/6) és Román Balázs (11/9) ponterősségére építve 30 pontot dobtak, s csak 9-et kaptak. A záró szakaszban ugyan a vendégek mindent megtettek a győzelemért, de csak szorossá tudták tenni a találkozót, fordítaniuk nem sikerült.

Küzdelmes, fordulatos meccsen tudott 51-49-re nyerni Szabó Tamás (13), Balogh András (11/9) és Illés Bence (11) vezérletével a BC Csepel a Graf András és Radnai Rudolf (11-11) vezette Budai Space Jam otthonában.

Sokkal inkább küzdelmes, mint látványos mérkőzésen a Ványi Ákos (10), Takács Péter (8/6) és Wigand Tamás (8) vezette vendég Budafok B annak köszönhette 44-35-ös sikerét a Maccabi VAC otthonában, hogy az első negyedet követően minden negyedben 10 pont alatt tudta tartani ellenfelét, amelynek két legeredményesebb játékosa, Horváth József és Kiss András egyaránt 8-8 pontig jutott.

Egy végig szoros, kiélezett meccsen Menyhárt (14) és Zsurek (13/9) eredményességére építve 60-55-re győzött a Budai XI. Öregfiúk a Petheő G. (19/6) és Thomas Mattens (16) vezette NKE ellen.

Bár csak egy negyedet nyert meg, a 22-10-re "elvitt" második 10 perc elég volt a Nitsch Gergely (25), Glavatity (24/9), Mindler (14/6) trió vezette Budafok A-nak, hogy nagy csatában, 79-75-re legyőzze a Budai Space Jam együttesét, amelyből Graf 17/3, Simon Kristóf 15/6, Buró Gergely 13, Héjja István pedig 10 pontot dobott.

Végig szoros volt a Budafok B-Budai XI. Öregfiúk (58-64) találkozó. A Takács Péter (25) és Szijj Norbert (19/3) duó "húzta" hazai gárda még 58-56-ra vezetett, ám a végjátékban játékosai sorra elhibázták a büntetőket, így a Beszédes György (21/9) és Szondi Bence (10) vezette vendégek a végén egy 8-0-s rohammal fordítani tudtak.

A 22-7-re nyert második negyedben megszerzett előnyét őrizve nyert Kakucska Kristóf (25/19), Illés B. (25/6) és Bercze Levente (15/3) vezérletével 76-60-ra a BC Csepel a Merza Domonkos (23/3), Horváth J. (14/3), Brunner (13/9) trió vezette Maccabi ellen.

Szinte végig irányítva a játékot aratott magabiztos, 81-63-as győzelmet Budaörsön a Garai G. (18/6), Bubcsó Kristóf (12/12), T. Mattens (12), Orran Ben-Ezra (11/6), Petheő (10) ötös vezette NKE SE.