Jó védekezésével tartja első helyét a Saskacsák

Több, kosarakban igen gazdag mérkőzést játszottak a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Az éllovas Saskacsák csapatának meccsei azonban nem ilyenek, hanem inkább küzdelmesek voltak, kevés pontot hoztak. A listavezető jó hatékony védekezésének köszönhetően nyerte meccseit, s őrzi vezető helyét -  a Sberbank Rockers Kerék meglepő, Centi Eötvöstől elszenvedett vereségének is köszönhetően.

Malév SC - Sberbank Rockers Kerék 82-100
30 percig kézben tartva a mérkőzést győzött a Filotás Gergely (20/15)-Varga István (17/6)-Kovács Dávid (14)-Dani Zoltán (13/9)-Dani Lajos (11/9) ötösfogat által "húzott", összesen 15 triplát szerző Kerék a veresége mértékén a záró etapban elsősorban Oláh István (24/9), Sebestyén Zsolt (23) és Bibity Norbert (11/9) révén "kozmetikázó" légiközlekedésiek otthonában.

Ultimate Warriors - Diósdi Sasok 69-35
Minden negyedet megnyerve aratott Bihari Levente (23/9), Tarnai Csaba (16/3), Lengyel Dávid (11/3) és Hadházi Balázs (10) vezérletével magabiztos győzelmet a Warriors csapata, a vendég diósdiaktól egyedül Merl Ferenc (12/6) jutott 10 pont fölé.

Kőbánya Oldboys - Old Flash 64-85
Az előző összecsapáshoz hasonló módon, minden negyedet megnyerve győzött a Jász Levente (22/3)-Pintér Zoltán (20/18)-Antal Dávid (15)-Bogár Balázs (14/9) kvartett vezette Old Flash az elsősorban Jankovics Viktor (22/3), Kecskés István (15/15) és Bárodos Artúr (15) találataira építő Kőbánya otthonában.

Vasas Old Boys - Budai XI. Öregfiúk 75-48
A döntetlennel végződő első negyed után Szabó Domokos (17/9), Angyal Tamás (16), Bazsik Bence (14/3) és Kozma Dániel (10/6) vezérletével magához ragadta a játék irányítását a Vasas Old Boys és simán verte a Menyhárt Miklós-Zsurek Lajos (13/3-13/3) kettős vezette vendég együttest.

Centi Eötvös - Saskacsák MF 52-56
Hiába bizonyult a hazaiak játékosa, Herdinánd Balázs (21/12) messze a mezőny legeredményesebb játékosának, s volt egy hatékony segítője a pontszerzésben Horváth Dávid (10) személyében, az első perceket leszámítva szinte végig vezető, a pontszerzés terheit szépen elosztó éllovas Saskacsák Jobbágy Balázs (12/3), valamint Széles István (8) vezérletével a 37. percben 48-48 után egy 6-0-s "rohammal" tudtak nyerni.

Eldorádó - Hajós Alfréd DSE 60-81
A Décsi András (19/9)-Rósa László (15/9) kettős vezette hazai együttes egy félidőn át tudta tartani a lépést a Hajós DSE csapatával. A második félidőben egyértelműen a vendégcsapat akarata érvényesült, amely végül Vághy Balázs (22/12), Erős Dániel (18), Pénzes Norbert (16/3) és Harangozó Gábor (13/3) vezérletével végül simán, 21 ponttal győzött.

Old Flash - Malév SC 71-57
Az újfent a Bogár B. (17/9)-Jász L. (17/3)-Pintér Z. (15/15)-Antal D. (15/3) kvartett vezette Old Flash a második negyedet leszámítva végig kézben tartotta a játék irányítását, s így legyőzte az elsősorban Viczián István (14) és Oláh I. (12/6) eredményességére építő Malév csapatát.

Kőbánya Oldboys - Vasas Old Boys 71-99
Szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve győzött simán Angyal T. (30), Bazsik B. (19/9), Kozma Dániel (16/6), Róth Norbert (16) és Kozma Dávid (10/6) vezérletével a Vasas Old Boys a Jankovics V. (14)-Makay Dániel (13)-Orbán Richárd (12/12) trió vezette kőbányai együttes otthonában.

Budai XI. Öregfiúk - Eldorádó 49-41
Három negyed után még az elsősorban Rósa L. (15/9) és Bakondi János (9) eredményességére építő vendég Eldorádó vezetett, ám a hazaiak Beszédes György (16/9) és Menyhárt M. (9) vezérletével a 33. és a 36. perc között egy 10-0-s "száguldást" bemutatva a maguk javára fordították a mérkőzést.

Saskacsák MF - Közgáz 44-38
Küzdelmes mérkőzésen a szünetben még 1 ponttal a Kránicz András (7/3)-Füzesi Zoltán (7) kettős vezette vendég Közgáz állt jobban, ám térfélcsere után a védekezésen szigorító, s ellenfelét a második félidőben 16 ponton tartó Saskacsák Karsai B. (11/3) és May Gábor (9) vezérletével fordítani tudtak.

Sberbank Rockers Kerék - Centi Eötvös 79-88
Ellentétes félidők mérkőzésén a Herdinánd B. (26/15)-Árva Mátyás (16/12)-Fenyvesi Árpád (18/3)-Bohanek Balázs (10) kvartett vezette vendégek 19 pontos előnyt szereztek szünetre. Térfélcsere után a hazaiak elsősorban a remek dobóformát kifogó Dani Z. (35/24), valamint Varga I. (15/6). Kovács D. (15) és Dani L. (10/6) jóvoltából átvette az irányítást, felzárkózott, ám nem tudott 5 pontnál közelebb kerülni a vendégekhez, így végül a Centi Eötvös nyerte az összesen 23 hárompontos kosarat hozó találkozót.

Vasas Old Boys - Old Flash 61-50
A 21-7-re megnyert első negyednek, továbbá jórészt Kozma Dávid (22/15), Frankovits György (11) és Hebők Balázs (10) eredményességének köszönhetően győzte le a Vasas a Jász L. (22/9), Pintér Z. (9/9) és Bogár B. (9/3) vezette, jól küzdő Old Flash csapatát.

A bajnokság állása ide kattintva tekinthető meg!