Két fővárosi gárda bejutott a Hepp-kupa négyes döntőjébe

Az NBII-es Vasas II, valamint az NBI/B-s TF-Budapest mellett az Újpest MT van még versenyben, január közepén az OSE Lions-szal találkoznak

TFSE - TF-Budapest 70-89 (14-30, 23-20, 17-17, 16-22)

Az első negyed közepén még 9-9-re álltak a felek, ám a negyed második felében eldöntötte a "TF-TF" párharcot az NBI/B-s Tehetséges Fiatalok. Szobi Dániel (28/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda, 8 gólpassz), Beák Gábor (19/9 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) és Somogyfoki Szabolcs (13 pont, 6 lepattanó) vezérletével a nyitó etap második felét 21-5-re nyerték a vendégek.

A folytatásban ugyan Petrucsik Bence (15/6 pont, 6 kiharcolt fault), Sinkovits Dániel (12/12 pont, 4 gólpassz), Bocsárdi Gábor (12 pont, 5 lepattanó) és Katona Péter (12 pont) révén felvette a kesztyűt a TFSE, sőt egyes periódusokban jobban is játszott ellenfelénél, de igazán szorossá tenni nem tudta már a meccset. Ami döntő volt, hogy a "vendég TF" 24 labdaeladásba hajszolta bele a hazait 13-mal szemben, és lepattanózásban is felülmúlta az NBI/B-s gárda az NBII-est (33-24).

Vasas II - SMAFC-NYME 98-67 (20-23, 34-16, 20-16, 24-13)

A második negyed közepén 37-36-os Vasas-vezetést mutatott a pasaréti csarnok eredményjelzője, a félidő hajrájában aztán az NBII-es  hazaiak "döntő csapást" mértek fiatal, egyetlen vérbeli centerét, Kovács Benedeket nélkülöző soproni riválisukra. A félidő utolsó 5 percében 17-2-t "repesztett" a Vasas, amelyben Peringer Balázs 20 ponttal és 14 lepattanóval, Kiss Lajos 15 ponttal és 11 pattanóval zárt. Andrássy Géza 12/6 pontot tett a közösbe, a két Surmann fivér pedig eredményes játékkal és nagy mezőnymunkával vette ki részét a sikerből: Gábor 13/3 ponttal, 4 lepattanóval, 2 szerzett labdával és 3 gólpasszal, Péter pedig 11/3 ponttal, 7 lepattanóval és  8 gólpasszal fejezte be a mérkőzést. Mellettük Kozma Norbert is 7 pontig és 6 gólpasszig jutott. Ami kulcsfontosságú tényező volt a Vasas végül fölényessé váló sikerében: a lepattanóharc 62-35-ös megnyerése.