Kétszer is kikapott az éllovas

Izgalmasan alakul a férfi Budapest-bajnokság C-csoportjának hajrája. Az éllovas Piarista Öregfiúk a közelmúltban két mérkőzését is elveszítette, így az egy alkalommal kétszeri hosszabbítás után alulmaradó Budai XI. Vasököl ugyanúgy 5 vereséggel áll, mint a listavezető...

Az első negyedet még megnyerte a Vlajk Ádám (22 pont), Müller István (19/9), Kovács Péter (16/6) trió vezette Álló Farkasok Szentendrén, de a folytatásban a helyi Kinizsi akarata érvényesült, amely végül 84-66-ra győzött.

A teljes dobólista itt elérhető!

Bár a 3. negyedet 17-8-ra "elvitte", s ezzel fordított a Mándoky Balázs (25), Hídvégi Kondor (14/6) duó vezérletével a Terézváros, a másik három szakaszt "precízen" 4-4 ponttal nyerve a jó dobóformát kifogó Fodor Máté (26/18), továbbá Sárosi Miklós (11) és Szujó Balázs (11) vezette vendéglátó Budai XI. Vasököl 63-60-ra győzött ezen a küzdelmes, fordulatos találkozón.

Az első negyedben Sárosi Miklós (22) és Hegyi Kristóf (19) ponterős játékára alapozva 11 pontos előnyt szerzett a Budai XI. Vasököl. A folytatásban a vendéglátó BLF Palota B Szentpáli-Gavallér Csaba (14/3), Ruska Norbert (14) és Ferenczy Csaba (13) vezérletével fokozatosan faragta le hátrányát, s a rendes játékidő végén behozta ellenfelét. A hosszabbításban váltva vezettek a csapatok, s a végén nem született döntés. A második ráadást a hazaiak bírták jobban, akik végül 76-72-re nyertek.

Küzdelmes, fordulatos rangadón egy negyed után 8 pontos hátrányba került a vendéglátó éllovas Piarista Öregfiúk csapata, de a záró etap előtt Bódis László (20/9) vezetésével 2 ponttal vezetett a szentendreiek ellen, a végét azonban a vendégek bírták jobban, akik végül 47-44-re győztek.

Három negyed után döntetlenre állt a Kovács Tamás (20/18), Vlajk Á., Kovács P. (14-14) trió vezette Álló Farkasok és a vendég Párkány Street, amely Bányai István (21/6), Theisz Gábor (17/3) és Horváth Zoltán (15) eredményességének köszönhetően tartotta a lépést a hazaiakkal. A záró szakaszt ugyan a Párkány Street kezdte ponterősebben, de a végét a vendéglátó alakulat bírta jobban, amely végül 64-61-re győzött.

A 9-4-es első negyed után sejthető volt, hogy nem lesz kosáreső az István Öregfiúk-Álló Farkasok találkozón. Ellentétes félidők mérkőzésén Gombkötő Nimród (12/3), Deniz Yörükoglu (10) és Ottmár Tamás (9/9) vezérletével a hazaiak 50-47-re nyertek, a vendégektől Kovács P. 14/6, Vlajk Á. 13/3, Müller I. pedig 12 ponttal zárta az összecsapást.

Egy negyed után még Szabó Lajos (12) és Rusz Mihály (10) eredményessége révén 3 ponttal vezetett a Híd Unió a Terézváros otthonában, ám a folytatásban a Hídvégi K. (17/9), Mándoky B. (14), Heisig András (12/12) trió vezette hazaiaknak érvényesült az akaratuk, akik fölényes, 62-36-os győzelmet arattak.

Kosarakban gazdag összecsapáson Jakab Adolf (23/12), Mérész Richárd (18/6), Ványolos András (14) és John Wilson (12) vezérletével gyakorlatilag végig vezetve győzött 89-77-re a vendéglátó Budai XI. Bikák együttese a Szabadtéri SE A csapata ellen, amelyből Helli Roland 19/6, Boleman Zsolt 17/9, Várkonyi Csaba 12, Héczei András pedig 11 pontig jutott.

A Budai XI. Vasököl - Híd Unió mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

Minden negyedet megnyerve, Molnár Róbert (18/6), Csikós Attila (17/3) és Huszár Mátyás (12) vezérletével a Cap City Crew biztos, 65-40-es győzelmet aratott a Párkány Street ellen, amelyből egyedül Horváth Z. (12) jutott 10 pont fölé.

A Cap City Crew a káprázatos dobóformát kifogó Molnár R. (38/30), valamint Huszár M. (17),  Pfneiszli Csongor (17/9) és Csikós A. (14/9) eredményes játékára alapozva az előző összecsapáshoz hasonló forgatókönyv szerint nyert simán, 97-67-re a Vlajk Á. (17), Harsányi Gábor (16), Kovács P. (12) trió vezette Álló Farkasok otthonában.

Végig szoros, kiélezett találkozón a Terézváros a Mándoky B. (30), Hídvégi K. (15/3) duó ponterősségére építve 73-71-re nyert a Papp Dávid (16/6), Kürti Balázs (11/3) és Szentpáli-Gavallér Cs. (10) vezette BLF Palota B otthonában.

"Elkapta" az öregfiúk csapatok csatájában a vendéglátó István Öregfiúk az éllovas Piarista Öregfiúk együttesét, s küzdelmes találkozón Ottmár T. (18/12), Keiszuke Jamadzsi (16) és Réti Géza (11) vezérletével 58-48-ra legyőzte a Bódis László (17/3) és Fazekas Mihály (9) vezette listavezetőt.

Az első félidőben még jól tartotta magát Bányai I. és Hanti Gábor (13-13), valamint Theisz G. (10/6) eredményes játéka révén a vendéglátó Párkány Street, de a szünet után nagy fölényben játszó Budai XI. Vasököl Szujó B. (14), Fodor M. (13/9), Novák Tamás (13) és Malkowski Áron (12) vezérletével végül simán, 79-46-ra győzött.

A bajnokság állása ezen a linken található!