Kétszeri hosszabbításban verte a BEAC Senior a Pénzügyőrt

Több elég egyoldalú, nagy különbséggel végződő összecsapást rendeztek a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában.

Több elég egyoldalú, nagy különbséggel befejeződő összecsapást rendeztek a közelmúltban a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női B-csoportjában. A BEAC-Senior-Pénzügyőr találkozó viszont hihetetlen izgalmas volt, a hazaiak kétszeri hosszabbítás után kerekedtek ellenfelük fölé.

BLSE - BEAC Senior 81-37
A vendégek - akiktől egyedül Éliásné Iliás Eszter (12) jutott 10 pont fölé csupán - a második negyedben tudtak egyenrangú ellenfelei lenni a Kiss Diána (20)-Dely Szilvia (13/3)-Ujváry Judit (10) trió vezette vendéglátó BLSE együttesének, amely könnyedén, fölényesen nyert.

Törekvés SE - Treff 07 SE 43-54
A 3. negyedben volt egy fellángolása a Harangi Barbara (11/6) Szűcs Anna (9) és Vajai Virág (8/6) pontjaira építő hazai együttesnek, ám az összecsapás többi időszakában az érdi székhelyű, Pásztor Sára (13), Bartucz Dorottya (9), valamint Glacz Ágnes és Hegyi Tekla (8-8) vezette Treff 07 akarata érvényesült, így vendégsiker született.

Pénzügyőr SE - Józsefvárosi KC 47-87
A páratlan negyedekben nyomasztó fölényben játszva a Májusi Eszter (27/3)-László Szilvia (15/3)-Schneider Flóra (13)-Sipos Boglárka (12) kvartett vezette józsefvárosi hölgyek fölényes győzelmet arattak az elsősorban Herjeczki Patrícia (15/3), Morvai Zsuzsanna (11) és Jambrik Barbara (9) találataira alapozó Pénzügyőr otthonában.

Kölcsey Amazonok - Viharos Szenyórák 25-82
Az első három negyedben nagy fölényben játszva Nádasi Katalin (20), Sztanev Andrea és Tüttő Ágnes (14-14), valamint Steiner Andrea és Szerencsés Ildikó (12-12) vezette Szenyórák könnyedén nyertek. Hazai oldalon Petrovszki Zsanettet (14) eléggé magára hagyták társai.

BEAC Senior - Pénzügyőr SE 82-78
Kétszeri hosszabbítás után dőlt el a végig szoros, kiélezett csata. Az Éliásné, EIilás E. (24)-Fogas Andrea (20)-Hidas Ildikó (19)-Sebő Júlia (11/3) kvartett vezette vendéglátó BEAC Senior a második hosszabbítás elején 3 pontos hátrányba került a Zemlényi Dóra (25/15), Herjeczki P. (20/3), Jambrik B. (13/3) és Morvai Zs. (11/3) ponterős játékára építő vendég Pénzügyőrrel szemben, ám 73-76 után a hazaiak szinte utolsó erőtartalékaikat mozgósítva egy 7-0-s rohammal a maguk javára fordították a drámai összecsapást.

Viharos Szenyórák - Törekvés SE B 40-73
A nyitó és a záró negyedben nagy fölényben játszó vendégek elsősorban Vajai V. (13/3), Szűcs A. (12), Herczeg Enikő (11/3) és Kása Tímea (10) eredményességének köszönhetően magabiztos győzelmet aratott a Tüttő Á. (10)-Steiner A. (9) kettős vezette Viharos Szenyórák otthonában.