Kis híján "elszórakozta" a bajnok

Tovább őrzi veretlenségét a címvédő Külker SC és a Bontó a senior Budapest-bajnokságban, bár a Külker 19 ponttal megnyert első negyede után kis híján "elszórakozta" az Unitef Céh elleni meccsét.

A nyeretlenek találkozóján a Szántó Péter (21 pont)-Igaz Bálint (18 ) duó a vendéglátó BLS csapatát magabiztos, 57-32-es győzelemre vezette, a Chemol csapatából  Vámosi Albert (14/3) jutott egyedül 10 pont fölé, Tóth Sándor és Dévényi Tamás 6-6 pontot szerzett.

Dobólista itt tekinthető meg!

A remekül kezdő BKD DSE Senior Kurucz Miklós (20/9), Boldog Zsolt (13) és Tasnádi Dávid (10/6) vezérletével izgalmas meccsen "gyűrte le" 68-63-ra a jól küzdő, Mészáros Nándor (17/9), Papp Péter és Szabó Gábor (11-11), valamint Szappanos Gábor (10) eredményessége révén közel 20 pontos hátrányból a 39. percben két pontra felzárkózó Kisbojtár csapatát.

A parádésan kezdő címvédő Külker SC Tóth Sándor (18/6), Sándor Gábor (16), Sebestyén Tibor (12/3) és Szatmári Ákos (12) jó és eredményes játékára építve közel 20 pontos előnyt szerzett az első negyedben. Ezt azonban kis híján "elszórakozta" a hazai együttes, a szívósan küzdő, s vérszemet kapó Unitef-Céh a Torma Péter (29/6)-Csuka Attila (17/9) duó vezérletével a 4. negyed elején 4 pontra felzárkózott. A címvédő újított, ismét ellépett, de a végén újra feljött a vendégcsapat, amely végül 67-62-re kapott ki.

Dobólista ide kattintva tekinthető meg!

A félidőben csupán 4 ponttal vezető veretlen Bontó Erős Csaba (14), Gerhel Oszkár (11/3), Kovács Attila (11) és Török Béla (10/3) eredményes játéka révén a 26-9-re megnyert záró szakasszal tette fölényessé (80-53) az ezúttal mindössze 5 játékossal felálló, Szappanos Gábor (16) és  Szabó Gábor (13/3) duó vezette Kisbojtár elleni győzelmét.

A BEAC-öregfiúk Zilahy Zoltán (17/3), Felházi Lóránd (14/3. Kovács László (13/9) és Dercze Zoltán (12) vezérletével 10-2-vel indított, de a szigetszentmiklósiak a nyitó negyed végére utolérték vendéglátóikat. A folytatásban nagy dobópárbaj alakult ki, amelyben Tasnádi (20/9), Kurucz (17/12), Kupai László (17/3) és Boldog (11) ponterőssége révén a vendégek bizonyultak jobbnak, s végül 75-66-ra győztek.

A BLSE ellen már jobban "vigyázott" előnyére az első negyedet 12 ponttal megnyerő és a Sebestyén (17/15), Sándor, Szatmár (13/3-13/3), Gáll Csaba (12) "négyesfogat" által húzott Külker, amely a második 10 percben erre rátett még 11 pontot. A befejező negyedet 17-6-ra nyerve ugyan a BLSE a  Szántó Péter (26), Kirschner Zoltán (13/9), Igaz Bálint (12/3), Tóth Csaba (10/6) kvartett jóvoltából "kozmetikázott" valamit az eredményen, de a bajnokcsapat biztos győzelmét nem tudta kétségessé tenni.

Fotó: Botár László