Kosáreső a MAFC-Budafok derbin

A felsőházba nem került budapesti csapat a férfi NBI/B-ben, a nőiben pedig még nem kezdték el a keresztjátékot, a középmezőnyben és az alsóházban viszont "nagyüzem" volt - a MAFC és a Budafok látványos, sok pontot hozó meccset játszott egymással. A női alsóházban hazai vereséggel kezdett az NKE csapata.

A férfi középmezőnyben az első 3 negyedet uralva a vártnál talán biztosabban verte a Stefán Dávid (21 pont, 8 lepattanó), Tóth Bence (13/6 pont, 4 lepattanó), Kiss Ádám (9 pont. 3 gólpassz) hármasfogat "húzta" Honvéd 76-56-ra a többek között a korábbi sokszoros válogatott Kálmán Lászlóval felálló Pápát.

Bár a félidőben 12 pontos hátrányban volt, szünetben rendezte sorait a Nagykőröst fogadó Tehetséges Fiatalok Budapest csapata, amely elsősorban Beák Gábor (25/6 pont, 5 lepattanó), Szobi Dániel (20/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Buzás Bence (13/3 pont, 6 eladott labda) és Franczva Ádám (11 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából szigorított védekezésén, átvette az irányítást, feljött, majd fordított, s végül ellenfele fölé kerekedve 71-62-re győzött.

Az alsóházban nagy dobópárbajt hozott a fővárosi derbi, Fehér Csaba (26/12 pont, 4 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Drevenka Dávid (25/15 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Lados Erik (14 pont, 4-4 gólpassz és eladott labda) vezérletével félidőben még 5 ponttal vezetett, s végig partiban volt a MAFC fiataljaival a Budafok. Olyannyira, hogy a 33. percben még  8 pontos előnye volt (77-69). A záró negyed közepén a Molnár Marcell (26/3 pont, 3 gólpassz), Kucsora Csaba (22 pont, 12/12 büntető, 10 kiharcolt fault, 4 gólpassz), Pápai Máté (19 pont, 16 lepattanó, 4 gólpassz, 5 eladott labda) és Siklós Olivér (11/3 pont, 10 lepattanó) kvartett vezette MAFC egy 14-2-vel fordított. s az izgalmas végjátékban végül 93-92-re győzött.

A Női Amatőr Nemzeti Bajnokság alsóházában félidőben, s a 3. negyed után is 9 pontos hátrányban volt a Szombathely csapatát vendégül látó NKE. A záró etapban próbált hajrázni az NKE, de Kulcsár Bianka (16/6 pont - 22 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda) vezérletével csak csökkenteni tudta hátrányát, fordítani nem sikerült, s végül 55-50-es vendég siker született.