Lépéselőnyben az Old Flash

Végéhez közeledik az A-csoportos férfi Budapest-bajnokság. Bár a Közgáz rangadót nyert a Hajós DSE ellen, ez úgy tűnik, kevés lesz a dobogóhoz. Az éllovas Old Flash kétszer is nagy küzdelemben győzött, de ahhoz, hogy megnyerje a bajnokságot, már nem szabad hibáznia.

A "tenisz jelleggel" 30-15-re megnyert első negyedre, továbbá Antal Dávid (17/3), Terjéki Péter (17), Tabajdi Márton (15/6), Erben Péter (11) és Siklóssy Tamás (11) eredményes játékára építve a Közgáz 79-68-ra győzött a Reizer Ferenc (17/6), Máthé Barabássy Attila (15) és Balogh Levente (11/3) vezette Net 54 otthonában.

A teljes dobólista itt elérhető!

Félidőben még 1 ponttal vezetett May Gábor (14/3) és Jobbágy Zsolt (13) vezérletével a vendéglátó Saskacsák, ám a 3. negyedet 18-7-re megnyerve a Jász Levente (19/3), Jász Gábor (16), Bogár Balázs (11/9) trió által "húzott" éllovas Old Flash végül nagy küzdelemben 59-52-re győzött.

A szenzációsan kezdő VárosMajor Lakos Tamás (20), Pék Tamás (15/6) és Karkosák Balázs (13) vezérletével 10 pontos előnyt szerzett az első negyedben a Hajós Alfréd DSE otthonában, ám a folytatásban a Pénzes Norbert (33/3), Vághy Balázs (30/6), Géhl Csaba (11), Bartók Csaba (9/9) kvartett jóvoltából fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerültek a hazaiak, akik végül simán nyertek 92-71-re.

Minden negyedet megnyerve, Décsi András (27/9), Rósa László (21/12), Sütő Krisztián (15/3) és Zala Gábor (12) vezérletével az Eldorádó fölényesen nyert 94-56-ra az MVSE KSE otthonában, amelyben Cseh István (29/3) időnként magára maradt a pontszerzés terén, a hazaiak második legeredményesebb játékosa, Árva Péter 10 pontig jutott.

Hasonló forgatókönyv szerint nyert simán, 74-40-re Helik Miklós (22), Puskás Róbert (14) és Bodnár Csaba (10) vezérletével a Meteor a Lukácsi László (14/6), Bánfalvi István (11/9) duó vezette BC Csepel otthonában.

Valuska László (18/3) és Hedry Zsolt (16/3) vezérletével szédületes, 21-8-as első negyedet produkált a vendéglátó BEAC Kobak a Közgáz ellen, de a folytatásban a Kránicz András (16/12), Antal D. és Terjéki P. (12-12), valamint Erben P. (10) kvartett vezette vendégcsapat akarata érvényesült, amely végül 72-61-re győzött.

Két nappal később, a Kerék SC otthonában is jól kezdett (22-14) a BEAC Kobak, amely Hedry (24/3) és Tircsi Tamás (10) vezetésével a folytatásban nagy küzdelemben végül 69-64-re győzött a Kárpáti Zsolt (20/3) és Harangozó Gábor (20) vezette vendéglátók ellen.

A Pénzes N. (28), Vághy (24/3) duó jóvoltából csupán egy, jelesül a 3. negyedben tudta kiegyenlítetté tenni a játékot a Hajós Alfréd DSE a Közgáz otthonában rendezett rangadón, így a hazaiak Kránicz (20/12), Terjéki (14) és Siklóssy (10) vezérletével magabiztos, 82-64-es győzelmet arattak.

Minden negyedet megnyerve a Centi Eötvös Fáth Ákos (17/6), Herdinánd Balázs (15/6), Herczeg György (14) és Tomasovszky Márton (10) vezérletével fölényes, 76-48-as győzelmet aratott a Net 54 otthonában, amelyből Reizer F. 14/6, Ruppert Tamás pedig 12/3 ponttal zárt.

Három negyedet megnyerve, a negyediket - pontosabban a másodikat - pedig döntetlenre adva, Dani Lajos (26/15), Mezősi Attila (19), Kereszti Ádám (18/6) és Hedry (11) ponterős játékára építve a BEAC Kobak fölényes, 95-68-as győzelmet aratott a Cseh I. (19), Fekete Kristóf (17), Árva P. és Kovács Zsolt (11-11), valamint Máté Ádám (10/3) vezette MVSE otthonában.

Fordulatos mérkőzésen az éllovas Old Flash Jász G. (27/3), Jász L. (20/6), Bogár Balázs (12/12) és Pintér Zoltán vezérletével szünetben 10 ponttal vezetett, ám remek harmadik negyedével a Pék Ferenc (20/12), Lakos T. (19), Pék T. (15/3) és Bárány Csaba (14) vezette VárosMajor fordított. A hajrában az új erőre kapó Old Flash látszott győztesnek, de egy 7-0-lal egyenlítettek a hazaiak, ám Bogár triplája után már nem tudtak fordítani.

A bajnokság állása ezen a linken található!