Maccabi bravúr, hosszabbításos rangadó

Az elmúlt hetek legnagyobb meglepetését a Maccabi VAC szolgáltatta a Student SE legyőzésével a regionális kiemelt Budapest-bajnokságban. A MAFC-Martos nem botlott az élen, a Student - Hobbi Bikák rangadó pedig csak a ráadásban dőlt .

Félidőben még Takács Péter (24 pont) és Wigand Tamás (10) eredményességére építve 4 ponttal a vendég Budafok vezetett, ám térfélcsere után összekapta magát, fölénybe került az éllovas MAFC-Martos, amely Jászay Miklós (19/9), Goran Markovics (16), Pék Árpád (10/6) és Vitályos Attila (10/3) vezérletével fordított, s végül biztos, 78-61-es győzelmet aratott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Ellentétes félidők mérkőzésen meglepetésre a félidőben még Pálfy Máté (15/9), Gyetvai Péter (14/3), Szilágyi Gábor (10/6) és Ambrusz Ákos (10) ponterősségének köszönhetően 9 ponttal vezető, esélyes vendéglátó Student SE 80-75-re alulmaradt a szünet után remek játékkal előrukkoló, Horváth József (25), Jusztin Ádám (22/15), Merza Domonkos (19/3) trió vezette Maccabi csapatával szemben.

A záró szakaszban tette biztossá a Németh Zsolt (23/15), Vadász Ákos (18) és Andics Gergely (12/3) vezette, három negyed után csupán egyetlen pont előnyben lévő Öreg Kaszások a 68-55-ös sikerét a Budai Space Jam ellen, amelyből csupán Graf András (14/6) jutott 10 pont fölé, Radnai Rudolf 8 ponttal zárt.

A szoros első szakaszt követően a két középső negyedet "uraló" BC Csepel Kakucska Kristóf (24/9 pont), Bercze Levente (21/3) és Balogh András (10/6) vezérletével színvonalas meccsen 83-68-ra győzött a Hidegkút otthonában, amelyben a Péter Zsolt (32),Jani Zoltán (18) duó mellé nem tudott más felnőni.

Egy nappal a csepeliek elleni vereség után egy végig kiegyenlített, szoros összecsapáson, egységes csapatmunkájának, s azon belül Péter 17, Ólmosi Zoltán és Szabó Bence 13/3-13/3, Laczházi Róbert 13, valamint Bakonyi Krisztián 11 pontjának köszönhetően a Hidegkút 71-68-as győzelemmel vigasztalódott a Kozma Gábor (18), Mindler István (16/9). Nitsch Gergely (15/3) és Glavatity Dénes vezette Budafok A otthonában.

Egy negyed után még a Pajor Dávid (10/3), Zurek Lajos (8/3) és Perczel Zoltán (8) vezette vendéglátó Budai XI. Öregfiúk csapatánál volt az - igaz minimális, 1 pontos - előny, ám a folytatásban Selmeczi János (10/3), Ambrusz (9), Pálfy (8/3) és Kondor Bence (8) vezérletével átvette az irányítást, s végül 58-44-re győzött a Student SE.

A színvonalas, kiegyenlített első 3 negyed után Takács P. (28/3), Wigand T. (18), Tóth Levente (13/3) és Szijj Norbert (10/3) ponterősségére alapozva csupán 1 ponttal vezetett a vendég Budafok B a Bercze L. (15), Forrai Bence (14), Makai István hármas "húzta" BC Csepel otthonában. A záró szakaszt a budafokiak bírták jobban, akik végül 84-73-ra győztek.

Egy nappal a budafokiaktól elszenvedett veresége után elsősorban jó első félidei játékának, valamint Makai (20/6), Kakucska (19/6), Forrai (13) és Bercze (12) eredményességének köszönhetően Budaörsön javított, és 77-73-ra nyert a BC Csepel.

Hullámzó, fordulatos és színvonalas mérkőzésen a szünetben még 7 pontos hátrányban lévő BLF Palota Bencze Louis (31/12), Túróczi Róbert (16), Bencze Kevin (13/3) és László Zoltán (13) vezérletével a harmadik negyedben fordított, s 1 pontos előnnyel várhatta a záró szakaszt a Hunka Zsombor (19/9), Graf (15/3), Radnai (13), Simon Kristóf (12/12) és Bácskai Mihály (11/9) vezette Budai Space Jam otthonában. A vendégek az utolsó percben már 8 ponttal is vezettek. a hazaiak két bravúros triplával feljöttek, de végül 82-80-ra a vendég BLF győzött.

A valóságos kosáresőt hozó budafoki házi rangadón a két középső negyedet Glavatity (22/12), Nitsch (17), Mindler (14) és Tigyi Ottó (10) vezérletével uraló A csapat 73-62-re verte a Takács P. (20/3), Tóth L. (15/3), Szijj N. (14/3) vezette B jelű gárdát.

Nem vesztett negyedet, így Bácskai (12/12), Radnai (12) és Simon K. (10) vezérletével biztos 64-47-es győzelmet aratott Budaörsön a Budai Space Jam.

A páros negyedekben Bartus Gergely (20/12), Jasper Wielling (15), Hensch Norbert (14), Vitályos (12), Molnár Attila (11/9) és Szúcs Imre (11) vezérletével nagy fölényben játszó vendéglátó MAFC Martos fölényes, 105-66-os győzelmet aratott a Bercze (28/15) és Forrai (18) vezette BC Csepel ellen.

Ellentétes félidők mérkőzését hozta a Student SE - Hobbi Bikák rangadó. A szünetig Selmeczi (18/9). Ambrusz (18/3) és Szilágyi G. (18) vezérletével 16 pontos előnyt szerző vendéglátó Student SE ellen a 38. percben fordított a második félidőre magára találó, Legéndi Tamás (16/3), Lőrinczy Mátyás (13/9), Szőke Ferenc (13/3) és Berényi Balázs (13) kvartett vezette Hobbi Bikák. Visszaszerezte a vezetést a Student, majd óriási izgalmak közepette a rendes játékidő végén 66-66 volt az állás, jöhetett a hosszabbítás. A 44. percben 74-69-re vezetett a szünet után nagy hátrányból felzárkózó, s így lélektani előnyben lévő Hobbi Bikák, ám az utolsó másfél percben egy 7-0-s rohamot bemutatva végül a Student nyerte a fordulatokban bővelkedő, remek mérkőzést.

Egy pillanatig sem forgott veszélyben a Vadász Á. (17), Németh Zs. (16/9), Andics (13/9), Pajor Richárd (13/3) kvartett vezette Öreg Kaszások sikere a tartalékos Budai XI. Öregfiúk ellen, amelyben senki nem tudott felnőni a Beszédes György (18/3), Jeszenkovits Ádám (18) kettős mellé.

Elsősorban a 25-7-re nyert harmadik negyed, valamint Péter Zs. (24) és Laczházi (15) eredményessége révén a Hidegkút fölényes, 74-45-ös győzelmet aratott a Horváth András (12) és Román Balázs (11/9) vezette NKE SE ellen.

Három negyeden át fej-fej mellett haladt a Mindler, Glavatity (14/9-14/9), Kozma (14) és Sára Attila (10) vezette vendéglátó Budafok A a Makai (19/6), Bercze (15), Somogyi Tamás, Baráz Márk (13/3-13/3), Kakucska (11/6) ötösfogat "húzta" Csepellel. A befejező negyedben a vendégek voltak pontosabbak, így végül 74-63-as győzelmet arattak.

Bár 3 negyedet is megnyert, a 27-13-ra elveszített harmadik 10 perc, valamint a vendéglátó Budai XI. Öregfiúk két játékosa, Zsurek Lajos (28/18) és Pajor Dávid (26/12) extra egyéni teljesítménye miatt a Bencze K. (21), Kénesi Szabolcs (16/3), Bencze L. (15/3), Koltai Péter (13/9) kvartett vezette BLF Palota egy remek mérkőzésen ha nehezen is, de nyerni tudott 88-83-ra.

Küzdelmes mérkőzésen a Budafok B a 17-8-ra megnyert első negyeddel, valamint Takács P. (24/3), Szijj (16/6) és Tóth L. (11/3) eredményességével alapozta meg 60-57-es győzelmét a Garai Gergő (19/12) és Rácz Tibor (11) vezette NKE SE otthonában.

Szintén a küzdelem dominált a Budai Space Jam - MAFC Martos összecsapáson, amelyen az egy negyed után még 4 pontos hátrányban lévő vendégek a két középső negyedben rákényszerítették akaratukat, és Wielling (16), Jászay (12/3), valamint Szűcs és Hensch (11-11) eredményessége révén 65-54-re nyertek. Hazai részről Simon K. 13/9, Buró Gergely pedig 10/3 pontig jutott.

Bár az első negyed (25-9) után megnyugtató előnyt szerzett Bencze K. (21) és Túróczi R. (16/3) vezérletével a vendéglátó BLF Palota, a folytatásban a Student SE akarata érvényesült, amely elsősorban Bognár Dániel (13/3), Szilágyi G. (11/3) és Ambrusz (11) révén fokozatosan csökkentette hátrányát, s a végén a maga javára fordítva az állást, 61-58-ra győzött.

A Maccabi-Budaörs mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

A vendéglátó Hobbi Bikák 10 perc után még 6 pontos hátrányban volt a Németh Zs. (17/9), Pajor R. (14/6), Vámosi Lóránt (13), Vadász Á. (12) négyesfogat által "húzott" Öreg Kaszásokkal szemben, ám a folytatásban már a hazaiak akarata érvényesült, akik Varga Tamás (19), Lőrinczy M. (18/9), Berényi B. (17/3) és Legéndi T. (14) vezérletével fordítottak, s végül 80-71-re nyerték a színvonalas összecsapást.

A csoport állása ezen a linken elérhető!