MAFC fiúk, Vasas lányok: fájó hazai vereség

A BEAC Hepp-kupa győzelmét leszámítva nem sok sikerélményük volt a múlt hét végén az élvonalbeli és másodosztályú fővárosi csapatoknak.

A női élvonalban az MTK az első negyedben még Zsovár Orsolya (13/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Benczurné Túróczi Nikolett (10/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) révén tartotta a lépést a bajnok Sopronnal, de a folytatás nagyon egyoldalú volt, a soproniak a papírformának megfelelően fölényesen (110-51) nyertek.

A Vasas lányai győzelmi reményekkel fogadták a ZTE csapatát, de a bolgár légiós Bachvarova nélkül az "elszúrt", 22-9-re elveszített harmadik negyed miatt 66-57-re kikaptak. A légiósok próbálták győzelemre vezetni a Vasast, Snezsena Csolics (15/3 pont - 14 mezőnykísérletből -, 6 lepattanó, 5 eladott labda, 8 gólpassz), Latinka Dusanics (12/6 pont, 5 lepattanó), Cassandra Rochel (11 pont, 9 lepattanó) mindent megtett, Dúl Panka (9/3 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz) is kitett magáért, ám védekezésben a ZTE legjobbjával, a messze a mezőny legeredményesebb játékosának bizonyuló, 25/9 pontig jutó Burkholderrel nem tudtak mit kezdeni a pasarétiek, így 66-57-re kikaptak.

Szintén nyerő eséllyel fogadta a MAFC az ASE együttesét, két szebb napokat is látott együttes találkozóján. A vendégek hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, Jakab Máté legénysége pedig végig futott az eredmény után. Hiába voltak remek megmozdulásai Smithnek (18/9 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 gólpassz), Sihotának (16/9 pont, 6 lepattanó) és Misek Leventének (15/12 pont, 4/5 tripla) a kritikus pillanatokban harcosabb, jobban koncentráló paksi gárda 81-68-as rajt-cél győzelmet aratott.

Ahogy a szezon elején többször, a szoros első félidő után a múlt hét végén Zalaegerszegen is a 3. negyede volt "lyukas" a Vasas férfi együttesének. Sárosi Bulcsú félidőben csupán 1 pontos hátrányban lévő együttese a 3. negyedet 30-16-ra, a meccset pedig éppen ezzel a különbséggel, 97-81-re veszítette el. A piros-kéketől Wright 16 ponttal, 7 lepattanóval zárt, Pacher 15/3 pontos, 12 lepattanós dupla-duplát ért el, Horváth Ákos 11/9, Thompson 11/3 pontig járt, Taylor (9/3 pont, 8 gólpassz) ezúttal inkább a szervezésre koncentrált.

A női másodosztályban a Hepp-kupa miatt nem volt forduló, a Vasas lányai azonban halasztott meccset, rangadót játszani utaztak Debrecenbe. A pasaréti fiatalok messze nem a legerősbb összeállításukban utaztak, többek között Dúl Panka, Mérész Beatrix és Solymosi Noémi sem játszott, s ennek tükrében dicséretes, hogy egy végig szoros, kiélezett meccset tudtak játszani a debreceniekkel. Bernáth Réka (28/9 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), valamint Varga Alíz (16 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezetésével végig partiban volt a Vasas a DEAC-cal, s végül minimális különbségű, 1 pontos, 77-76-os vereséget szenvedett.

A férfi másodosztályban a Tehetséges Fiatalok Budapest csapata Győrben játszott rangadót, s a szünetben még Beák Gábor (18/12 pont - 18 mezőnykísérlet, 4 lepattanó), Szobi Dániel (15/3 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Somogyfoki Szabolcs (13/3 pont, 7 lepattanó) és Kerkai Ákos (12/6 pont, 4 lepattanó, 2 szerzett labda) vezérletével még 1 ponttal vezettek. Szünet után azonban a vendéglátó győriek rákényszerítették akaratukat Merim Mehmedovic legénységére, s 82-68-ra győztek.

A keleti csoportban az Óbudai Kaszások ha szűken is, de minden negyedet elveszített Békésen, s a nagy dobóversenyben végül 98-84-re alulmaradt. A jól küzdő óbudaiaktól Joseph Prophet 22 mezőnykísérlettel jutott el 24/3 pontig, mellé 5 lepattanót szerezve, 3-3 eladott labdával és gólpasszal. A békési kötődésű Vámos László otthon érezte magát, 18/12 ponttal nehezítette volt csapata életét, pazar, 80%-os, 4/5-ös triplamutatóval, Nagy Szabolcs pedig  10 ponttal és 6 lepattanóval zárt.

Szintén egy nagy dobópárbajban maradtak alul saját pályájukon a MAFC fiataljai, akik 101-94-re kaptak ki a Hódmezővásárhelytől. A félidőben 10 pontos hátrányban lévő fővárosiak a harmadik negyedben Molnár Marcel (26/15 pont), Kucsora Csaba (22/12 pont, 3 gólpassz), Bordács Soma (19 pont, 13 lepattanó), és Siklós Olivér (15 pont, 6 eladott labda, 5 gólpassz) ponterősségére építve káprázatos támadójátékkal fordítottak, de ez a parádé nem tartott ki a találkozó végéig.

A Honvédnak a 32-9-re elveszített első negyed után nem volt esélye a jelentősen megerősített DEAC otthonában. Bár Máté Márk (14/6 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) és Szalay Ákos (13/3 pont, 4 eladott labda) társaihoz képest ponterős játéka révén a páros negyedekben felnőtt a feladathoz Puskás Artúr legénysége, de szorossá tenni a meccset nem volt esélye, végeredményben 100-59-es debreceni siker született.