Már csak a MAFC-Martos veretlen

A Student SE magabiztos győzelmet aratott a találkozó előtt még veretlen Budai XI. Öregfiúk ellen, ezzel egyetlen csapat maradt veretlen a budapesti regionális kiemelt bajnokságban: a MAFC-Martos

Az Öreg Kaszások a fordulatos első félidő után még 1 pont hátrányban volt az extra egyéni teljesítményt nyújtó, csapatából egyedüliként 10 fölé jutó Péter Zsolt (29 pont) vezette vendég Hidegkút ellen, de szünet után Németh Zsolt (24/2), Vadász Ákos (13), Mészáros Áron (12) és Mészáros Gergő (11/9) eredményességének köszönhetően a hazaiak akarata érvényesült, akik végül 71-59-re nyertek.

A 18-6-ra megnyert második negyedben döntött a Nitsch Gergely (20/3), Glavatiy Dénes (17/9) Mindler István (14/6) Kozma Gábor (12) kvartett vezette Budafok A, amely 65-52-re verte a NKE SE csapatát, amelynek legjobb dobói Garai Gergő (10/3) és Jánosi Soma (9/3) voltak.

Roppant fordulatos "budai belharcban" az első negyed után 29-13-ra vezetett Graf András (21/3), Simon Kristóf (18/12), Zimon Péter (16/3) és Radnai Rudolf (12) vezérletével a Budai Space Jam, ám főként a 31-9-re megnyert 3. negyed, és Pajor Dávid (25/12), valamint Menyhárt Miklós (9), Zsurek Lajos és Beszédes György (8/3-8/3) továbbá Jeszenkovits Ádám ponterőssége jóvoltából végül 84-75-re a vendég Budai XI. Öregfiúk győzött.

Egy igazán fordulatos első félidő után csupán egyetlen ponttal vezetett Bognár Dániel (22) és Ambrusz Ákos (20/6) eredményes játéka révén a Student Csepelen, de a harmadik negyedet 17-4-re, a meccset pedig 71-54-re nyerte a vendég együttes a pontszerzés tekintetében erősen "egyemberes" - Makai István (29/12) egymaga jegyezte a gárda pontjainak több, mint a felét  - alakulatnak tűnő hazaiakkal szemben.

Végig vezetve magabiztosan győzött 87-68-ra a Kénesi Szabolcs (23), Túróczi Róbert (22/6), Bencze Kevin (14) és Koltai Péter (10/3) vezérletével a BLF Palota a hozzá látogató Laczházi Róbert (24), Szabó Bence (11/3), Jani Zoltán (11) és Péter (10) vezette Hidegkút ellen.

Marton Ferenc (22), Tóth Márton (15), Szőke Ferenc (13), valamint Lőrinczy Mátyás és Varga Tamás (10-10) jóvoltából, azaz igazi csapatmunkát bemutatva nyert fölényesen, 93-62-re Budaörsön a Hobbi Bikák.

Hiába hajrázott nagyot, s nyerte 18-8-ra a Barna János (22), Brunner Brúnó (9/3) és Horváth József (8) vezette vendég Maccabi a záró szakaszt, a MAFC-Martos Molnár Attila (16/9), Csernák Ádám (9/3), Jászay Miklós és Szűcs Imre (8-8) pnterőssége révén az első három negyed után 18 ponttal vezető vendéglátó MAFC-Martos 66-58-ra győzött.

Csapatként kosarazva aratott magabiztos, 79-60-as győzelmet Pálfy Máté (15), Körtvélyessy Zsolt (14/9), Gyetvai Péter (16/6) és Fuchs Máté (13/3) eredményességére építve a Student a Zsurek (18/9) és Beszédes (12/3) vezette Budai XI. Öregfiúk ellen.