Megállíthatatlan a Ziccer KS

Érdekes időszakon van túl a férfi D-csoportos Budapest bajnokság mezőnye. A Ziccer KS újabb magabiztos győzelmekkel erősítette meg vezető pozícióját. Volt olyan mérkőzés is, amelyen 40 dobott pont is elég volt a biztos győzelemhez, de akadt olyan találkozó is, amelyen a 74 pontot elérő gárda simán kikapott. A közelmúltban több játékos is extra egyéni teljesítményt nyújtott.

A záró szakasz közepéig partiban volt a Gecse Zoltán (15 pont), Bori István, Kovács Gábor (13/9-13/9), Németh András (13/3) négyes fogat által "húzott" Budai XI. Old Boys a vendéglátó Szabadtéri SE B csapatával, de a végét a Winkler Áron (23/3), Fenyődi Szabolcs (21/12), Cseri Márk (14) trió vezette hazaiak bírták jobban, akik végül 63-54-re nyertek.

A teljes dobólistát ezen a linken eléritek!

A vendéglátó KKS a 30-3-ra megnyert első negyeddel, Nagy Andor (21/6), Csejtei Norbert (13/3), Nagy Dániel (12/6), Pintér Patrik (12) és Ferenczi László (10) vezérletével gyorsan "lerendezte" a Kölcsey Hősei elleni mérkőzést, amelyet végül 84-23-ra nyert meg. A vendég gárda erősen egyemberesnek tűnt, Miszlai Hunor 18/3 pontot dobott.

Két remek dobóformát kifogó játékosa, Barsi Zoltán (28/18) és Kis Balázs (20/18) ponterősségére építve az első félidőben megnyugtató előnyt szerző ASE Nemecsek magabiztos, 76-56-os győzelmet aratott a Pálóczi Péter (16), Tamási Dénes (15) és Kardos Márk (11) vezette Superheroes ellen.

Végig egyoldalú meccsen a vendég Budai XI Mind1 Kovács Miklós (43), Szilas Gábor és Kováts Máté (20-20) vezérletével 113-18-ra nyert a Kölcsey Hősei otthonában, amelyből Miszlai ezúttal 10 pontig jutott.

Kosarakban meglehetősen szegény mérkőzésen Cseri (15/3) és Winkler (11) vezérletével összesen 40 dobott ponttal is biztosan győzött 40-27-re a Szabadtéri SE B a Kardos (10) vezette Superheroes otthonában.

Valóságos kosáreső esett a SZPA-HSE - E5vös NGKR (89-74) találkozón, amelyen a szédületes napot kifodó Oláh Dávid (39/30), valamint Szilágyi Áron (17/3), Győrffy Dávid (15) és Akaró Simon (13) vezette hazaiak a 30-18-as 4. negyeddel biztosították be győzelmüket. A vendégek Koncsár Balázs (18), Szánthó Lőrinc (11) és Iklódi Zsolt (10) vezérletével három negyeden át remekül tartották magukat.

Szintén egy kosarakban gazdag meccsen győzött 82-74-re két extra formában játszó játékosa, Molnár Bence (34/18) és Czipczer Dávid (31/21) ponterősségére építve a KOKEC a Mogyorósi Gergely (28/6), Szündér István (17) és Erdényi László (13/6) vezette Nagytétény otthonában.

Az első félidőben Szeiberling Máté (25/6) és Berta Dániel (16) vezérletével jól tartotta magát a Semi Pro, ám a 28-14-re megnyert harmadik negyeddel eldöntötte a maga javára a találkozót a Köntös Gergő (30/3), Budinszki Gábor (21/6), Hirpi Levente (16), Reményi Ádám (12) kvartett vezette Ziccer KS, amely végül 91-74-re győzött.

A Nagytétény ellen saját pályáján 100 pont fölé jutott a Ziccer, a 104-65-ös sikerből Köntös 27/9, Reményi 22, Budinszki 14/3, Hirpi, Ádám Szabolcs és Tóth Bálint pedig 10-10 ponttal vette ki részét. A Nagytétény csapatában ismét Mogyorósi (32/12) volt a legeredményesebb, Szündér 15 ponttal zárt.

A Mind1 Szilas (32/9), Kovács M. és Juhász István (12-12) vezérletével szünetig 12 pontos előnyt szerzett az Old Boys elleni Budai XI-es házi rangadón. Hiába nőtt föl szünet után a feladathoz a Gece (28) és Bori (18/18) vezette Old Boys, a Mind1 megtartva a szünetig szerzett 12 pontos előnyét végül 73-61-re győzött.

A Kovács Ádám (16), Szeiberling, Tarjáni Gábor, Magyar Dávid (14-14) kvartett vezette Semi Pro csapatának nem okozott gondot nagy fölénnyel, 100-22-re nyerni a Kölcsey Hősei otthonában, amelynek legjobb dobója ismét Miszlai (8/3) volt.

Hiába nyerte meg 20-13-ra a Pálóczi P. (14/3), Tonk Gábor (12/9), Tamási D. hármas fogat által "húzott" vendéglátó Superheroes a záró szakaszt, ez csupán "kozmetikázás" volt az első három negyedet Kóti Milán (12) és Szabó Richárd (11/3) vezérletével "uraló", s végül 53-42-re diadalmaskodó KKS ellen. A vendégektől nem kevesebb mint 11 játékos volt eredményes a találkozón.

Nyarat csinált egy fecske: Cseri Márk (39/15) szenzációs játékával 62-48-as győzelemre vezette a Szabadtéri SE B csapatát az E5vös NGRK otthonában. Hazai részről Szántó L. 14, Baroch Csaba 10/6, Varga Zsombor pedig 10 pontig jutott.