Menetel a MAFC-Martos

Őrzi veretlenségét a MAFC Martos a regionális kiemelt bajnokságban, amelyben  az utóbbi időszakban akadtak egészen sima mérkőzések, valamint hatalmas fordulatokat hozó, végletekig kiélezett csaták egyaránt.

Három küzdelmes negyeden át Hankó Gergely (11 pont), Menyhárt Miklós (9/3) és Zsurek Lajos (8/6) vezérletével tartotta a lépést a Budai XI. Öregfiúk a Brunner Brúnó (23/15), Horváth József (10/3) és Barna János (10) vezette vendég Maccabi VAC csapatával, végül a záró szakaszban a remek dobóformát nyújtó, pontjai csaknem felét a 4. negyedben szerző látogatók nyertek 59-49-re.

A dobólista ezen a linken elérhető!

Elsősorban Bartus Gergely (23/12), Hensch Norbert (20), Szűcs Imre (10), valamint Kárpáti András (9/9) jóvoltából az első félidőt "uraló" vendég MAFC Martos szünetig megszerzett 12 pontos előnye elég volt a Kozma László (20/3), Garai Gergő (17/9), Bubcsó Kristóf (13/6) és Jánosi Soma (10/3) vezette NKE otthonában egy 79-71-es sikerhez.

Szintén az első félidőben, s szintén a vendégek, a Vadász Ákos (29), Pajor Richárd (15/9), Németh Zsolt (13/3), Andics Gergely (10/3) négyesfogat által "húzott" Öreg Kaszások javára dőlt el a Radnai Rudolf (11), Simon Kristóf (8/6), Graf András és Zimon Péter (8-8) vezette Budai Space Jam otthonában lejátszott találkozó, amelyen a látogatók 71-53-ra győztek.

Illés Bence (22), Balogh András (19/9) Makai István (15/3), Szabó Tamás és Forrai Bence (10-10) eredményessége révén az első három negyedet irányítása alatt tartó BC Csepel magabiztos, 89-72-es győzelmet aratott a Kozma Gábor (26/3), Bán Csanád (14/6) és Nitsch Gergely (11) vezette Budafok A ellen.

Az első negyed után még elsősorban Takács Péter (27), Tóth Levente (12) és Szijj Norbert (11/3) eredményességének köszönhetően vezetett a vendég Budafok B, de a folytatásban Bencze Louis (20), Koltai Péter (19/12), Kénesi Szabolcs (11), Bencze Kevin és László Zoltán (10-10) vezérletével a vendéglátó BLF Palota akarata érvényesült, s végül 85-73-as hazai siker született.

Szőke Ferenc (14), Marton Ferenc (12/6), Lőrinczy Mátyás (12/3) és Szabó Zoltán (10) vezetésével a Hobbi Bikák a 29-8-ra megnyert első negyedével eldöntötték a Zimon (16) -Radnai (10) duó által vezetett Budai Space Jam elleni találkozót, amelyet végül 77-39-re nyertek meg.

Szintén gyorsan, az első félidőben (40-9) döntött Pálfy Máté (15), Gyönyörű Csaba (12/3) és Fuchs Máté (11/6) vezérletével a Student SE a Budafok A ellen, amelynek legeredményesebb játékosa Mindler István (8/6) volt. A végeredmény 73-36 lett.

Az Öreg Kaszások - BC Csepel mérkőzést 20-0-lal jegyzőkönyvezték.

A Laczházi Róbert (18), Péter Zsolt (13) és Szabó Bence (10) vezette Hidegkúti KK 5 pontot megtartott a Budaörs ellen az első félidőben megszerzett 12 pontos előnyéből, s végül 64-59-re nyert.

Pálfy (23/3), Ambrusz Ákos (9), Fuchs és Körtvélyessy Zsolt (8/3-8/3) eredményességének köszönhetően a 23-7-re nyert első negyedével a Student jó alapot teremtett magának a Thomas Mattens (10/3) és Horváth András (8/6) vezette NKE SE otthonában egy 61-50-es diadalhoz.

Ellentétes félidők mérkőzésén nyert 68-63-ra a Péter Zsolt (18), Laczházi (14), Fábri Bence (9/3) trió vezetésével az első félidőben 18 pontos előnyt szerző Hidegkúti KK a szünet után Graf, Buró Gergely (16-16), valamint Bácskai Mihály (9/3) vezérletével magát alaposan "összekapó" Budai Space Jam otthonában.

Egy negyed után Kakucska Kristóf (19/15) és Makai (19/3) vezetésével 14 ponttal a vendéglátó BC Csepel, szünetben viszont már 33-28-ra a Bencze Louis (20) és Bencze Kevin (15) duó által "húzott" vendég BLF Palota vezetett, amely végül 72-64-re nyerte ezt a fordulatos találkozót.

A Lőrinczy (14/6), Marton (12/3) és Berényi Balázs (10) vezetésével 20-9-re megnyert második negyednek köszönhetően tudott 64-58-ra nyerni a Hobbi Bikák a Maccabi otthonában, amelyből Merza Domonkos (15), Brunner (14/9) és Szikora Tamás (11/9) jutott 10 pont fölé.

Kosarakban és fordulatokban egyaránt gazdag mérkőzésen remek hajárának, valamint Takács P. (25/6), Szijj (22/3) és Kőrösi Bertalan (10/3) eredményességének köszönhetően tudott nyerni 83-79-re a Budafok B Budaörsön.

Szintén kosáresőt hozott a MAFC-Martos - Budai XI. Öregfiúk (93-80) összecsapás, amelyet a Bartus (27/12), Molnár Attila (23/9) és Hensch (14) vezette hazaiak végig irányításuk alatt tartottak, bár a látogatók Menyhárt (25/6), Hankó (17) és Zsurek (15/6) ponterős játéka révén nem adták olcsón a bőrüket.

Küzdelmes meccsen vezette 58-51-es győzelemre a Kondor Bence (16), Bognár Dániel (15/3), Fuchs (12) trió a Studentet a Hidegkút otthonában, amelyből Laczházi 19, Péter pedig 12 ponttal zárt.

A 19-9-re megnyert záró szakasszal biztosította be 70-57-es győzelmét a Glavatity Dénes (20/15), Mindler (21/9), Nitsch (10) és Bán (9/9) vezette Budafok A az Öreg Kaszások ellen, amelyből Mészáros Gergő 21/15, Vadász pedig 15 pontig jutott.

Hatalmas hajrával fordított, s nyert 62-60-ra Bácskai (13/9), valamint Graf (12) vezérletével a Budai Space Jam a Takács P. és Tóth L. (12-12) vezette Budafok B otthonában.

Bár gyakorlatilag végig vezetett, Glavatity (19/12), Nitsch (19) és Mindler vezérletével a 24-15-re megnyert záró szakaszban biztosította be 73-60-as győzelmét a Budafok A a Bencze L. (15/6), Kénesi (14) és Turóczi Róbert (10) trió vezette BLF Palota otthonában.

Nem a védekezés dominált a Budaörs-MAFC-Martos (92-101) meccsen, amelyet a szünetben 56-55-re vezető vendégek elsősorban Vitályos Attila (27/6), Ágoston László (24/3), Molnár A. (14/6), Bartus (11/3) és Jászay Miklós (10) eredményességére építve nyertek meg.

Hihetetlen hullámzások jellemezték az első negyedben 26, a másodikban viszont csupán 3 pontig jutó, az ismét a Menyhárt (16/3), Zsurek (14/6), Hankó (11) trió vezette Budai XI. Öregfiúk játékát, amely végül 68-51-re kikapott a Marton (19/6), Legéndi Tamás (14), Berényi (11/3) és Lőrinczy (9/3) ponterősségére alapozó, kiegyensúlyozottabb teljesítményt nyújtó Hobbi Bikák otthonában.