Menetel a Ziccer, "feltámadtak" a szuperhősök

Továbbra s veretlen a Ziccer KS, amely közel 100 - 98,75 - ponttal terheli meg ellenfelei kosarát meccsenként átlagban. A Superheroes együttese két alsóházi rangadót is megnyert a közelmúltban, így próbált csatlakozást találni a középmezőnyhöz a Budapest-bajnokság D-csoportjában.

Nehezen lendültek játékba a csapatok a Szabadtéri SE B - ASE Nemecsek (70-33) meccsen, egy negyed után 8-7-re még a vendégek vezettek. A folytatásban Lukácsi Marcell (25 pont), Fenyődi Szabolcs (17) és Erdősi Balázs (12/3) vezérletével nagy fölényben játszottak a hazaiak, a vendégektől Balogh Róbert 9/6, Dinnyés László 6/3, Makó Csaba pedig 6 ponttal zárt.

Dobólista ide katintva elérhető!

A 24-11-re megnyert első negyedével alapozta meg Nagy Andor (18), Nagy Ákos (12/6), Kóti Milán (11/3) és Ferenczi László (9/3) vezérletével a meglehetősen egyemberes, Szündér István (27/3) vezette Nagytétény elleni 63-55-ös győzelmét a KKS

Dobólista ide kattintva elérhető!

Remek hajrájával, a 18-5-re megnyert utolsó negyeddel fordított és győzött 71-62-re Koncsár Balázs (17), Kégl Marcell (15) és Iklódi Zsolt (14) eredményességére építve az E5vös NGRK a Molnár Bence (15/3), Holk Zoltán (12/12) és Vartik Gyula (10) vezette KOKEC otthonában.

Minden negyedet 10 ponton belüli különbséggel "vitt el" Nagy Á. (14), Nagy Dániel (12/6), Nagy A. (11) és Kóti (10/3) vezérletével a KKS, amely 77-57-re győzött a Barsi Zoltán (21/12), Balogh R. (19/9) és Dinnyés László (14) vezette ASE Nemecsek otthonában.

Elég egyoldalú mérkőzésen Köntös Gergő (39/24), Babik Barnabás (16), Reményi Ádám (14) Horváth Ádám, Budinszki Gábor (11-11) és Ádám Szabolcs (10) vezérletével 115-55-ös győzelmet aratott a Ziccer KS a Kardos Márk (22), Pálóczi Péter (13/3) és Tonk Dávid (9) vezette Superheroes ellen.

Könyedén, 77-35-re nyert Gecse Zoltán (24), Kovács Gábor (22/12) és Bori István (13/9) vezérletével a Budai XI. a Miszlai Hunor (14) vezette Kölcsey Hősei ellen.

Az első félidőben még csupán 9 pont volt a Kovács Miklós (14), valamint Szilas Gábor és Juhász István (9-9) vezette Budai XI. Mind1 hátránya, de szünet után már nagy fölényben játszott és Tiba Gábor (23/21), Szündér István (20/6), Erdélyi László (18/12), Balázs Máté (11) és  Csáky Dániel (10/6) vezérletével fölényesen, 89-52-re nyert a vendéglátó Nagytétény.

Az első három negyedet elsősorban Szeiberling Máté (20/6) Magyar Dávid (17/3) Kriston Pál és Kovács Ádám (15-15) jóvoltából uralta és gond nélkül nyert 78-57-re a Semi Pro az Oláh Krisztián (27/15) és Győrffy Dávid (13/3) vezette SZPA-HSE ellen.

A KOKEC Molnár B. (21/9), Béli Márton (15), Bazsik Bence és Vartik (11-11) ponterősségére alapozva végig vezetve fölényes (76-40) győzelmet aratott a Cseri Márk (12) és Treiber Marcell (11/9) vezette Szabadtéri SE B ellen.

Az első negyed után Kerényi Dániel (27), Kégl (16), valamint Szánthó Lőrinc (10/6) vezérletével még a vendég E5vös NGRK vezetett, ám a folytatásban a parádézó Köntös (35/18) és Budinszki (28/9), valamint Hirpi Levente (10) jóvoltából átvette az irányítást, s 88-71-re nyert a Ziccer KS.

Félidőben még döntetlenre állt a Budai XI. Mind1-ASE Nemecsek (69-59) összecsapás, szünet után Szilas (21/6), Kováts Máté (15), Tatai Ádám (13) és Kovács M. (10/3) eredményessége révén felülkerekedtek a hazaiak, akiknek leginkább Balogh R. (28/18) és Barsi (10) nehezítette meg a dolgukat.

"Hősies", de kifejezetten pontszegény alsóházi rangadót nyert Kardos (10) és Taussig (7/3) vezetésével 31-25-re a Superheroes az Antóni Balázs (9/3) és Losonczi András (9) vezette Kölcsey Hősei otthonában.

Egy negyed után döntetlenre állt az Oláh K. (18/6), Uzoni Simon (18), Akaró Simon (15) trió által "vezérelt" vendéglátó SZPA-HSE a Budai XI. Old Boys ellen. A folytatásban a vendégektől Gecse (30) időnként magára maradt, Kovács G. (12/3) segített leginkább neki a pontszerzésben, de ez nem volt elég a sikerhez, így végül 72-65-re a hazaiak nyertek.

32-16-os második negyedével alapozta meg 77-58-as sikerét Berta Dániel (19/9), Szeiberling (17/6), Kovács Á. (15) és Hajmási Richárd (10) vezérletével a Semi Pro a Szündér (30) és Csáky (12) vezette Nagytétény ellen.

Bazsik (19/3), Molnár (15/9) és Czipczer Dávid (16/9) eredményességének köszönhetően végig vezetve, simán, 74-40-re nyert a KOKEC a KKS ellen, amelyből csupán Nagy Á. (14/6) jutott 10 pont fölé, Nagy A. 8-cal zárt.

Bár az utolsó negyedet 22-7-re megnyerte Berta (13/6), Molnár Márk (13/3) Hajmási (13) vezérletével a Semi Pro, ez csak a vereség mértékének "kozmetikázásához" volt elég a Barsi (22/12), Balogh R. (14/9) és Kis Balázs (11/3) vezette ASE Nemecsek otthonában, amely 60-53-ra győzött.

Az első félidőben 4 pontot tartva a Miszlai Hunor (12/3) vezette Kölcsey Hőseit, Kerényi (23), Erdélyi (19/6), Koncsár (16) és Petz Viktor (15) ponterős játéka révén fölényes (103-20) győzelmet aratott az E5vös NGRK.

Végig szoros, kiélezett találkozón Tonk (19), Pálóczi (17/3) és Tamási Dénes (10) vezérletével a Superheroes 62-57-re "legyűrte" a Gecse (22), Kovács G. (17/9) és Bori (10/6) vezette Budai Oldboys csapatát.

A 33-33-as első félidő után nem tűnt úgy, hogy 32 pont különbséggel, 92-60-ra nyer Szündér (31), Csáky (24) és Tiba (18/6) vezérletével a vendéglátó Nagytétény az SZPA-HSE ellen, pedig ez történt. A vendégektől Oláh 25/12, Győrffy 13/3, Uzoni pedig 12 ponttal zárt.