Nagy fordítások a kiemelt regionális Budapest-bajnokságban

A Budafok A saját pályáján 11, a KKS a BLF Palota A csapatának otthonában 10 pontos első negyedbeli hátrány után tudott fordítani a kiemelt regionális Budapest bajnokságban. Október végére a MAFC-Martos, az Öreg Kaszások, az NKE SE, valamint a dunaharaszti illetőségű, ám eddig csupán egy meccset játszó DMTK Haraszti Sasok maradt veretlen

Az NKE SE elsősorban Ribánszky Miklós (17/3), Petheő Gergely (14/3) és Rácz Tibor (10) eredményességére építve, az első félidőben közel 20 pontos előnyt szerezve győzte le magabiztosan 60-41-re a Maccabi VAC csapatát, amelyből egyedül Jusztin Ádám (15/12) jutott 10 pont fölé, Barna János 8/3 ponttal zárt.

A teljes dobólista itt található!

Az első negyedben szerzett 10 pont fölötti előnyére, továbbá főleg Péter Zsolt (16), Bakonyi Krisztián (15), Ibrahim El Tuhami, Szabó Bence (12/3-12/3) és Hamar Gergely ponterős játékára építve a Hidegkút 85-72-re nyert a László Zoltán (17), Kénesi Szabolcs (16/3), Turóczi Róbert (15) trió vezette BLF Palota A csapata ellen.

Az Andics Gergely (14/6), Vadász Ákos (14), Mészáros Gergő (11/9), Németh Zsolt (11/6) kvartett vezérletével az Öreg Kaszások az első félidőben megszerzett 16 pontos előnyével el is döntötte a maga javára a mérkőzést a Szijj Norbert (14) és Szenteleki László (11/9) vezette Budafok B otthonában, s biztos, 64-43-as győzelmet aratott.

Fordulatos mérkőzésen Menyhárt Miklós (15/6), Beszédes György (13/6), Zsurek Lajos (12/3) és Szondi Bence ponterős játéka révén remekül kezdett, s egy negyed után 11 ponttal vezetett a Budai XI. Öregfiúk a Budafok A otthonában. A folytatásban elsősorban Glavatity Dénes (30/18) remek dobóformájának, valamint Kozma Gábor (17/6), Nitsch Gergely (14) és Buró Szilárd (10/6) eredményes játékának köszönhetően fokozatosan csökkentette hátrányát, a záró szakaszban pedig a maga javára fordítva végül 80-70-re meg is nyerte a meccset a hazai gárda.

Minden negyedet megnyerve aratott fölényes, csaknem 50 pont különbségű, 90-41-es győzelmet, a Pék Árpád (13/6), Kárpáti András (11/9), Horváth Géza (11), valaint Csernák Ádám és Szűcs Imre (10-10) vezette MAFC-Martos az újonc Toldy Vízivárosi Hódok ellen, amelyből Fodor András 14/3, Réger Tamás pedig 12/6 pontig jutott.

Fordulatos mérkőzésen jobb hajrájának, valamint főleg Bognár Kristóf (28/6) és Szilágyi Gábor (18/3) eredményes játékának köszönhette a vendéglátó Student SE a 75-69-es sikerét a Jani Zoltán (19/6), Péter Zs. (18), Szabó B. (15/9) trió vezette Hidegkút ellen.

Hiába volt Réger T. (36/21) extra dobóformája, valamint Várkonyi Tamás 14 és Kiss Dániel 11/3 pontja, negyedet nem nyert, hármat pedig szorosan elveszített, így 90-77-re kikapott a vendéglátó Toldy Vízivárosi Hódok együttese a Takács Máté (21), Tápai Attila (15/3) és Takács Gergely (12) vezette Józsefváros A csapatától.

Vadász Ákos (33/3) és Németh Zsolt (13/3) vezetésével az Öreg Kaszások szünetig közel 30 pontos előnyt szerezve biztosan verte 85-61-re a Maccabi VAC csapatát, amelyben hiába fogott ki remek dobóformát, s jutott 25/21 pontig Jusztin Á., s ért el 20/3 pontot Barna J., érdemi segítőik nem akadtak.

Újfent a Takács  M. (19/6), Tápai A. (16), Takács G. (15/6) trió vezette győzelemre a Józsefváros A együttesét, amely a két középső negyedben 51-17-re verve a vendég Budafok B csapatát fölényes, 83-40-es győzelmet aratott. A budafokiaktól Szenteleki L. 16/9, Fejes Péter pedig 8 pontig jutott.

Bár az első negyedet még 10 ponttal megnyerte a Kénesi Sz. (25/6), Turóczi R. (16) és Báthory Gergely (10) vezette vendéglátó BLF Palota A, a folytatásban a KKS akarata érvényesült, amely Bencze Kevin (17/3), Horváth Zsolt (14) és Cserniczky Zsolt (12) eredményes játékára építve, a záró szakaszban a maga javára fordítva az összecsapást végül 78-72-re győzött.