Nagy Péter nem engedett a 48-ból

Hol könnyebben, hol nehezebben, de hozta utóbbi meccseit a férfi Budapest-bajnokság B-csoportjának három éllovasa, a Józsefváros, a Fortress és az Iparterv. Egy egészen kivételes egyéni teljesítményről feltétlenül szólnunk kell: Nagy Péter, a 7+SC játékosa 48 ponttal - benne 9 triplával - terhelte meg a Szinyei KC kosarát.

A kiegyenlített első negyedet követően a Győri Kristóf (21/15 pont), Buda Gergely, Priszler Zoltán (17/3-17/3), Szira Zsombor (15), Kuluncsics Antal (10) "ötösfogat" jóvoltából nagy fölénybe került a vendéglátó Fortress, amely biztosan verte 90-58-ra a Nagy Péter (22/3), Herczeg Barnabás (13) duó vezette 7+SC-t.

A teljes dobólista itt elérhető!

Némi túlzással akár Latóczki Gábor (21) és Fehérvári Dániel (19/9) párharcaként is felfogható a Törekvés SE - Malév SC összecsapás, ugyanis csupán ők ketten jutottak 10 pont fölé a küzdelmes mérkőzésen. Előbbinek Beliczay Zsolt (9/3), utóbbinak Oláh István (9) volt első számú "szárnysegédje". Hiába hajrázott nagyot a Malév, 3 pont megmaradt a Törekvés előnyéből, amely végül 54-51-re győzött.

A 20-4-es első negyedre, valamint Eneko Bereciartua (18/12), Feigl Dávid (17) és Kecskés István (14/6) eredményességére alapozva a Kőbánya Oldboys magabiztos, 67-31-es győzelmet aratott a Pethő Zoltán (7/3), Pap Viktor és Rónai András (7-7) vezette TFSE Öregfiúk otthonában.

Az éllovas Józsefváros hol kisebb, hol nagyobb különbséggel, Horváth Tamás (21/9) és Csuba Attila (16) vezérletével minden negyedet megnyerve győzött biztosan 84-59-re a Velimir Jovanovics (16/3) és György Ferenc (13) vezette Szinyei KC otthonában.

Az előbbi meccshez hasonló módon fektette két vállra Oláh Dániel (22/6), Kiss Sándor (15) és Simon Péter (14) vezérletével a vendéglátó Albatrosz csapata a Pethő Zoltán (20/9), Barda Szabolcs (16) duó vezette TFSE Öregfiúk együttesét. A végeredmény 76-55 lett.

A 24-9-re nyert első negyedének, valamint Fehérvári (21/6), Bibity Norbert (19), Oláh I. (13) és Kincses Dániel (10/6) eredményességének köszönhetően a vendéglátó Malév magabiztos, 78-57-es győzelmet aratott a Honvéd Zrínyi SE ellen, amelynek legeredményesebb játékosai Jakucs Tibor (17/6) és Gál Márkó (10/6) voltak.

Minden negyedet nyerve aratott Pintér Zsolt és Szöllős Szabolcs (16-16), valamint Szobi Marcell (14/6) vezérletével magabiztos, 68-37-es győzelmet a Vice KSE a Szatmári Bendegúz (12/3) és Stoller Balázs (12) vezette Ultimate Warriors otthonában.

Hartvich Tamás (24), Filotás Gergely (17/15) és Buda G. (15) eredményességére alapozva gond nélkül hozta a papírforma győzelmet a Fortress KK a TFSE Öregfiúk ellen, amelyből Magashegyi Balázs 16, Borda Sz. pedig 10 pontig jutott.

Ellentétes félidők mérkőzésén a szünetben még az elsősorban Oláh D. (23/9) és Gulyás Dávid (11/3) ponterősségére alapozó Albatrosz 18 ponttal vezetett a Törekvés SE otthonában, szünet után azonban Latóczki (26), valamint Somogyvári Gábor és Zsoldos Márton (10-10) vezérletével fordított, s végül nagy csatában, 61-59-re nyert a hazai gárda.

Két nappal e találkozó után lehet, az Albatrosz még a hajrában elveszített meccs hatása alatt 10 pontos hátrányba került az első negyedben a Juhász András (18), Kinter Oszkár (16), Bun Zoltán (11/6) trió vezette Iparterv otthonában. Bár a vendégek a folytatásban Simon Péter (15), Kiss S. (13/6) és Gulyás D. (11/9) vezérletével kiegyenlítetté tudták tenni a játékot, végül 72-57-es hazai siker született.

Az első negyed után még 5 pontos hátrányban volt a Börönte Bence és Horváth S. (17-17), valamint Janositz Ervin (13/3) vezette Honvéd Zrínyi SE csapatával szemben a vendéglátó Kőbánya Oldboys, ám a folytatásban már a hazaiak akarata érvényesült, akik Bárdos Artúr (23). Feigl (17), Kecskés (14/6) és Herr Attila (12) vezérletével fordítottak, s végül 77-62-re győztek.

Azzal, hogy a 3, negyedben írd és mondd 3, azaz három ponton tudta tartani a Latóczki (18) és Timothée Ruet (12) vezette Törekvés csapatát, megfordította az állást a vendéglátó Vice KSE, amely a Szöllős (16), Pintér Zs. és Szobi (14-14) trió tagjainak eredményességére építve végül 57-50-re győzött.

Bár a második negyedet György F. (17/15), V. Jovanovics (12) és Jantner László (10) ponterőssége révén 31-22-re megnyerte a vendég Szinyei KC, a káprázatos dobóformát kifogó Nagy Péter (48/27), valamint Laposa Dávid (17) vezérletével a másik három negyedben egyértelműen a vendéglátó 7+ SC akarata érvényesült, amely biztos, 83-60-as győzelmet aratott.

Apránként, fokozatosan növelve előnyét aratott Harvitch Tamás (16), Székely Ágoston (14) és Szira Zsombor ponterős játékára építve 72-58-as győzelmet a Fortress KK a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Maráz Ádám (28/6) és Horváth S. (12) vezette Honvéd Zrínyi SE otthonában.

Végig szoros, fordulatos mérkőzésen a végjátékban pontosabb 7+SC az ismét remekül játszó Nagy P. (35/12), valamint Herczeg B. (14) vezérletével 66-62-re nyert a Kondor József (14), Pethő Z. (13/9), Borda Sz. és Pap V. (10-10) vezette TFSE Öregfiúk otthonában.

A félidőben 20-16-ra még "égett" a vendéglátó Iparterv a Pintér Zs., Szöllős Sz. (11-11) duó vezette Vice KSE ellen, de szünet után magára talált, s a záró etapot 22-10-re megnyerve, Juhász A. (18/12) és Horváth D. (12) vezérletével küzdelmes meccsen 58-47-re győzött.