Nehezen őrizte meg veretlenségét az Old Flash

Menetel, s továbbra is veretlen a Hajós Alfréd DSE elleni rangadót megnyerő Sberbank Rockers Kerék, a Fortress, valamint az Old Flash is, amely nagy nehezen, 51 pontot dobva egy minimális különbségű győzelemmel őrizte meg makulátlan mérlegét a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság férfi A-csoportjában.

Az első negyed után még nyolc pontos hátrányban volt a Diósd otthonában a Sberbank Rockers Kerék, ám később Varga István (27), Dani Zoltán (16/3) és Kovács Dávid (13) révén fokozatosan átvéve az irányítást, 73-66-ra győzött.

Teljes dobólista itt található!

Hasonló volt a forgatókönyv a Saskacsák-Józsefváros B (39-56) találkozón. Az első negyed után még az Ambrus Mátyás (14)-Lukács Gergő (11/3) duó vezette vendéglátóknál volt az előny, ám a folytatásban a vendégek akarata érvényesült, akik főként Tapodi József (17/3), Mátai Péter (12/3) és Majoros Dániel (11/3) eredményessége révén fordítottak, s magabiztos győzelmet arattak.

Ellentétes félidők mérkőzésén az első félidőben kilenc ponttal vezetett Cseh István (22), Koncsag Csaba (16/9) és Fodor Norbert (14/6) ponterős játéka révén az MVSE, de szünet után nagy fölényben játszott a vendég Diósd, amely végül simán, 82-62-re nyert.

Hiába bizonyult a mezőny messze legeredményesebb játékosának a Meteor csapatából Helik Miklós (31) és volt kiváló "szárnysegédje" Bodnár Csaba (17), a pontszerzés terheit jobban megosztó, a Simon Kristóf (18/12)-Hunka Zsombor (15/9)-Radnai Rudolf (13/3)-Pék Ferenc (11/9)-Buró Szilárd (10/6) ötösfogat által "húzott" Budai Space Jam lényegében végig vezetve győzött 76-67-re.

Három negyeden át Árva Mátyás (17/9), Nagy Olivér (15/9), Fáth Ákos (14/12) és Horváth Dávid (12) jóvoltából partiban volt a vendéglátó Centi Eötvös a Sberbank Rockers Kerék csapatával. A záró szakaszban azonban egyértelműen a Varga I. (18/3), Rácz Tamás (18), Dani Lajos (17/15), Dani Z. (15/6) és Kurucz Zsigmond (11/6) által húzott, egységes csapatjátékot nyújtó vendégek akarata érvényesült, akik végül 91-72-re nyerték az összesen 21 hárompontos kosarat hozó találkozót.

A 26-6-ra megnyert második negyednek, valamint Győri Kristóf (25/12),  Buda Gergely (19), Priszler Zoltán (17/9) és Szira Zsombor (17) ponterős játékának köszönhetően a Fortress simán, 82-61-re győzött a Horváth Tibor (14/6)-Rósa László (12/6)-Hóma Csaba (10/6) trió által húzott Eldorádó otthonában.

A döntetlennel végződő első félidő után Dani Z. (23/6) és Rácz T. (20) vezérletével a 27-13-ra megnyert harmadik negyedben döntötte el a maga javára a vendéglátó Sberbank Rockers Kerék a Saskacsák elleni meccset, amelynek záró szakaszában ugyan "szárnyra kaptak" a Széles István (15), May Gábor (13) és Ambrus M. (12/6) által húzott vendégek, ám csak szorossá tudták tenni a 72-67-es hazai sikerrel végződő összecsapást, fordítani már nem voltak képesek.

A Szira Zs. (32)-Filotás Gergely (21/9)-Buda G. (14)-Hegyi László (10) kvartett vezetésével az első félidőben eldöntötte a maga javára a vendéglátó Fortress a Közgáz elleni összecsapást, amelynek második félidejét ugyan az Antal Dávid (25/6), Sziroczák Richárd (14) és Terjéki Péter (13/3) eredményességére építő vendégek, a meccset viszont magabiztosan, 92-70-re a hazaiak nyerték.

Félidőben csupán három pont előnye volt a Rósa László, Hubert Gábor (14/12-14/12), Décsi András (11/3), valamint Zala Gábor (10) által húzott Eldorádónak az MVSE otthonában. A szünet után már egyértelmű volt a vendégek fölénye, az Eldorádó végül 71-51-re verte a hazai együttest, amelyből Cseh I. 17/3, Gruiz Ádám 16/3, Koncsag Cs. pedig 11/9 pontig jutott.

Küzdelmes mérkőzésen a záró etapra két triplát tartogató Bogár Balázs (25/21) remek dobóformájára építő vendéglátó Old Flash egyetlen pontot megtartott a harmadik negyed utáni nyolc pontos előnyéből, s végül 51-50-re legyőzte a Helik M. (17/3)-Papp Gábor (10/6) duó által húzott Meteor együttesét.

Egy negyed után még minimális előnye volt a Herdinánd Balázs (29/15), Fáth Á. (15/9) és Horváth D. (10) által húzott Centi Eötvös csapatának a Diósd otthonában, ám a folytatásban fölénybe került a hazai gárda, s végül biztosan nyert 98-73-ra.

Az első félidőben szerzett 22 pontos előnyére, valamint a Pénzes Norbert (42/6)-Vághy Balázs (22)-Harangozó Gábor (20) trió tgjainak ponterős játékára alapozva a Hajós Alfréd DSE simán, 92-73-ra nyert a Tapodi József (19/3), Glacz Bernát (16/6), Biczók Gergely (11/6) és Torbó Dániel (11/3) játékára építő Józsefváros B otthonában.

Az első három negyedben - különöen a 24-7-re nyert harmadikban - fölényben játszó vendéglátó Közgáz Siklóssy Tamás, Sziroczák R. (14-14), valamint Terjéki P. (11) játékára építve fölényes, 81-52-es győzelmet aratott az MVSE KSE ellen, amelyből Cseh István 22, Gruiz Ádám pedig 16 pontig jutott.

Küzdelmes mérkőzésen a döntetlennel végződő első negyedet követő három szakaszt megnyerve, elsősorban Jobbágy Zsolt (16),  Széles István (14) és Ambrus Mátyás (11/3)  jóvoltából a Saskacsák MF 58-41-re legyőzte a Centi Eötvös együttesét, amelyből egyedül Fáth Ákos (16/6) jutott 10 pont fölé, Herdinánd Balázs 8/3 pontig jutott.

Félidőben csupán egy pont előnye volt, a szünet után viszont a remek dobóformát kifogó Dani L. (36/30) és Dani Z. (32/15), valamint Kovács Dávid vezérletével egyértelműen fölényben játszva a Sberbank Rockers Kerék 90-72-re nyerte a rangadót a Harangozó G. (25/15), Vághy B. (23/3) és Pénzes N. (15/9) által húzot Hajós Alfréd DSE otthonában.

Az első negyed után még két ponttal vezetett a Bodnár Csaba (15)-Papp Gábor (11/6)-Helik Miklós (11/3) trió eredményességére építő vendéglátó Meteor, ám a folytatásban már Szira Zs. (26), Buda G. (16) és Győri Kristóf (14/12) vezetésével a Fortress akarata érvényesült, amely végül 66-52-es győzelmet aratott.

A két középső negyedben a játékot irányítva az Eldorádó Horváth Tibor (20/9), Zala G. (17), Hóma Csaba (11/3) és Rósa L. (10/6) vezérletével 71-61-re legyőzte a Diósdi Sasok együttesét.

Minden negyedet megnyerve, Antal Dávid (17/6), Goran Buldioski (13), Kránicz András, Tabajdi Márton (12/6-12/6), valamint Sziroczák R. és Terjéki P. (10-10) ponterőssége révén a vendéglátó Közgáz simán, 91-65-re verte a Centi Eötvös együttesét, amelyből Fáth Á. 15/6, Herdinánd B. és Horváth Dávid 14-14, Árva Mátyás pedig 12/6 pontig jutott.

Hasonló forgatókönyv alapján verte biztosan a Kovács D. (20)-Dani L. (16/9),-Dani Z. (11/9)-Balogh György (11/3) kvartett által húzott Sberbank Rockers Kerék a Budai Space Jam együttesét, amelynek két legeredményesebb játékosa, Buró G. és Lovas D. egyaránt 14-14 pontig jutott.

Bár a harmadik negyedben hullámvölgybe került, Jobbágy Zs. (23/6), Széles I. (13/6) és Lovró József (12) vezérletével a Saskacsák 71-63-ra megnyerte a "sascsatát" a Diósdi Sasok otthonában.

A bajnokság állása ezen a linken látható!