Nem botlott a két éllovas

Bár akadtak nehézségeik, nem botlottak a senior Budapest bajnokság élcsapatai, a Külker és a Bontó. Mögöttük viszont az Unitef jó játékkal nem csak megverte, meg is előzte a BKG DSE Senior csapatát, s most a 3. helyen áll.

A páratlan negyedeket "megnyomva" aratott magabiztos, 66-44-es győzelmet a Sándor Gábor (14), Sebestyén Tibor (13/3), Ocskovszky Ákos és Szatmári Ákos (10-10) vezette Külker a BEAC Öregfiúk ellen, amelyből Zilahy Zoltán 16, Dercze Zoltán pedig 12 pontig jutott.

A teljes dobólista itt elérhető!

Egy nappal később a másik élcsapatnál, a Bontónál "vizitált" a BEAC Öregfiúk együttese. A hazaiak Lengyel Attila (12/6), Szalay Péter (10/6) és Nagyfi László (10) vezérletével szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve biztos, 66-42-es győzelmet arattak, a vendégektől Botár László 12/3, Kovács László 8/3, Felházi Lóránd pedig 8 ponttal zárt.

A küzdelmes alsóházi rangadót a Chemol kezdte jobban, de a 6. és a 14. perc között az Igaz Bálint (22) és Bálint György (13) vezette BLSE egy 14-1-es rohammal fordított és elhúzott. Bár a Chemol Dévényi Tamás (12), Sebesi Csaba és Tóth Sándor (11/3-11/3) jóvoltából mindent megtett a fordításért, 4 pontnál közelebb nem tudott kerülni ellenfeléhez, így végül 51-43-as BLSE siker született.

Az első félidőben írd és mondd 3 pontot engedélyezett a Mészáros Nándor (20/9), Papp Péter (19) duó vezette vendéglátó Kisbojtár a BKG DSE senior csapatának, amely a folytatásban ugyan főleg Tasnádi Dávid (19/6) és Gaál Imre (11/9) jóvoltából kiegyenlítetté tudta tenni a játékot, ám a hazaiak 59-47-es "rajt-cél" győzelmet arattak.

Igaz Bálint (21/6), Szántó Péter (14) és Bódis István eredményességére építve félidőben még vezetett a vendéglátó BLSE a Külker ellen, és a záró szakasz előtt is csupán 1 pont volt a címvédő előnye. A befejező 10 percben aztán Gáll Csaba (24) és Szatmári Ákos (22/3) vezérletével a vendégek eldöntötték a meccset a maguk javára, s végül 66-58-ra győztek.

Minden negyedet megnyerve aratott Torma Péter (19/9), Csuka Attila (15/9) és Nemes Bertalan (14) vezérletével fölényes, 67-35-ös győzelmet aratott az Unitef-Céh a Vámosi Albert (12) és Pomaházy Pél (8) vezette Chemol otthonában.

A BKG senior elleni bravúrja után a Bontót is nagy küzdelemre késztette a Kisbojtár, amely bár az első negyed után 11 pontos hátrányban volt, Mészáros (16/9), Papp P. (12/6) és Szappanos G. (12) eredményes játéka jóvoltából többször is átvette a vezetést. A végjátékban azonban a Vízi Balázs (18/6), Erős Csaba (12/3) és Cziffra Csaba (11/3) vezette Bontó felülkerekedett, s végül 59-54-re győzött.

Az első negyedben szerzett 11 pontos előnyére, valamint Kurucz Miklós (25/9), Tasnádi Dávid (22/6), Boldog Zsolt (11) és Gaál Imre (10/6) ponterősségére építve a BKG DSE Senior csapata 78-65-re verte a Zilahy (24), Felházi (22), Dercze (10) trió vezette BEAC Öregfiúk együttesét.

Bár a második negyedet elveszítette, Nagyfi László (19/3), Lengyel Attila (17/9), Erős Cs. (14) és Vízi B. (12/6) eredményességének köszönhetően a Bontó magabiztos, 81-57-es győzelmet aratott a Szántó Péter (18), Pörös Oszkár (14) duó vezette BLSE ellen.

Színvonalas mérkőzésen a szünetig 21 pontos előnyt szerző Gyurácz-Németh Iván, Torma P. (22/6), Csuka A. (17/12) és Palatinus Miklós ponterősségére építő Unitef-Céh magabiztos, 92-72-es győzelmet aratott a Boldog (18), Tasnádi (16), Gaál (13/9) és Kurucz (10/6) vezette BKG DSE Senior ellen.