Nem botlott a Ziccer, "tapadnak" a követők

Nem botlott az éllovas, a veretlen Ziccer KS a férfi Budapest bajnokság D-csoportjában, de a két követő, a KOKEC és a Szabadtéri SE B sem botlott az utóbbi mérkőzéseken.

Fordulatos mérkőzésen az első negyed után 6, félidőben pedig még 3 pontos hátrányban lévő Szabadtéri SE B Cseri Márk (21 pont), Fenyődi Szabolcs (10) és Erdősi Balázs (8/6) vezérletével, a 3. negyedet 23-13-ra megnyerve fordított, s végül 57-53-ra győzött a Berta Dániel (25/12) és Szeiberling Máté (8/6) vezette Semi Pro otthonában.

A teljes dobólista itt elérhető!

Az ASE Nemecsek - Eötvös NGRK (62-70) összecsapáson is a harmadik negyed (19-29) döntött a Koncsár Balázs (14/6), Varga Zsombor (11/6), Baroch Csaba (10/3), Kerényi Dániel (10) négyesfogat "húzta" vendégek javára a Balogh Róbert (14/6), Kis Balázs (13/9) Balczer Gábor (10) trió vezette hazaiakkal szemben.

Félidőben még döntetlenre állt a Mlinárcsik Izsák (16/6), Oláh Krisztián (14/6) és Győrffy Dávid (12) vezette SZPA HSE a Budai XI Mind1 csapatával. A második félidőben egyértelműen irányítva a játékot egységes csapamunkával, elsősorban Kovács Miklós (16), Tatai Ádám (15), Juhász István (14/3), Szilas Gábor (13/3) és Kováts Máté (10) eredményessége révén a vendégek végül magabiztos, 80-64-es győzelmet arattak.

A remek napot kifogó Molnár Bence (47/18), valamint Hebők Martin (13/3) és Béli Márton (10) vezérletével minden negyedet megnyerve, a 100 pontot elérve aratott fölényes, 100-61-es győzelmet a KOKEC csapata a Gecse Zoltán (20), Németh András (18) és Kovács Gábor (14/3) vezette Budai XI. Öregfiúk ellen.

A Kölcsey Hősei - Ziccer KS mérkőzést 0-20-as eredménnyel jegyzőkönyvezték.

A félidőben még csupán 1 ponttal vezetett a Cselószki Mátyás (15/6), Cseri (13/9) és Treiber Marcell (11/9) találataira alapozó Szabadtéri SE B a Mogyorósi Gergely (23/15), Szündér István (12) és Csáky Dániel (11) vezette Nagytétény ellen. A második félidőt jobban bírta a hazai együttes, amely végül biztosan nyert 67-48-ra.

Küzdelmes, fordulatos mérkőzésen a félidőben még 3 pontos hátrányban lévő vendéglátó KKS Nagy Ákos (28/9), Nagy Dániel (15/3) és Kóti Milán (11) ponterős játéka révén a harmadik negyedben ledolgozta hátrányát, a záró szakaszban pedig a Gál Tibor (13/9), Kovács Ádám (10) és Szeiberling (8/6) vezette Semi Pro fölé kerekedve végül 65-60-ra győzött.

A 31-9-es első negyede, valamint Köntös Gergő (29/12), Nepp László (23/3), Budinszki Gábor (17/3), Reményi Ádám (14/3) és Tóth Bálint (13/3) eredményessége révén az éllovas Ziccer KS kiütéses, 110-52-es győzelmet aratott a Gecse (27), Németh A. (10) duó vezette Budai XI Old Boys otthonában.

Bár a záró szakaszt megnyerte a Kardos Márk (16), Tonk Gábor (13/3) duó vezette, ám mindössze 5 játékossal felálló Superheroes, az első 3 negyedben 30 pontos előnyt felépítő Molnár B. (28/9), Bazsik Bence (14) és Béli (10) vezette vendég KOKEC fölényes, 71-44-es győzelmet aratott.

Egyoldalú mérkőzésen a SZPA HSE elsősorban Uzoni Simon (26), Szilágyi Áron (16/6) és Mlinárcsik Izsák (15/3) eredményes játéka révén simán verte 103-18-ra a Kölcsey Hősei együttesét, amelyből Miszlai Hunor és Kun Ádám egyaránt 6-6 pontot szerzett.

A mindössze 5 játékossal felálló, Mogyorósi (22/6) és Szündér (20) vezette Nagytétény otthonában Kóti (18/6), Nagy Á. és Nagy D. (10/6-10/6) vezérletével 66-58-ra győzött a hajrát jobban bíró KKS.

A 21-7-re megnyert harmadik negyednek, no meg az utóbbi mérkőzéseken remek formában játszó Molnár B. (28/9) és Bazsik B. (13/3) eredményességének köszönhetően a vendéglátó KOKEC 58-45-re nyert a Kis B. (12/12), Barsi Z. (11/9) és Balczer Gábor (10) vezette ASE Nemecsek ellen.

A félidőben még 3 pontos hátrányban lévő Budai XI Mind1 szünet után fölényben játszva, Kováts M. (19), Szilas G. (18/3) és Juhász I. (10) vezérletével  68-56-ra verte a Nagytétény csapatát, amelyből Csáky D. 14, Tiba Gábor 12/12, Szündér pedig 11 ponttal zárt.

A 25-12-re megnyert első negyedre, valamint Kovács Ádám (18), Gál T. (16/6), Szeiberling (16/3) és Hajmási Richárd (13) eredményes játékára építve nyert 84-70-re a Semi Pro a Szilágyi Á. (15/3), Oláh K. és Reményi Á (14/3-14/3) vezette SZPA HSE otthonában.