Nincs már nyeretlen a senior bajnokságban

A Bontó KK és a Külker továbbra is őrzi veretlenségét a senior Budapest-bajnokságban, amelyben megszerezte első győzelmét a Chemol, így nincs már nyeretlen együttes a mezőnyben.

A 26-6-os első negyed jó alapot adott az Erős Csaba (35/9 pont), Nagyfi László (17/3), Kovács Attila (16) és Török Béla (14) vezette veretlen Bontó KK csapatának a fölényes, 98-52-es győzelemhez a BLSE otthonában, amelyből Szántó Péter 22, Bódis István pedig 14 pontig jutott.

A teljes dobólista ezen a linken megtalálható!

A mezőny másik veretlen csapata, a Külker SC annyit adott ki magából Sebestyén Tibor (17/12), Tóth Sándor (9/3) és Gáll Csaba (9) vezérletével, amennyi egy kosarakban nem túl gazdag meccsen az 50-40-es diadalhoz kellett a Tóth Sándor (11/3) és Lakos András (10/9) vezette, akkor még nyeretlen Chemol otthonában. Bár a Tóth Sándorok párharcát a Chemol játékosa nyerte, a meccs végén a Külker örülhetett.

A Kisbojtár-BEAC Öregfiúk (46-51) találkozó jó példa az egy fecske nem csinál nyarat közmondás "igazolására". Hiába volt a hazaiak kosarasa, Mészáros Nándor 29/12 pontjával messze a mezőny legeredményesebb játékosa, az eredményesség tekintetében őt követő Szappanos Gábor 7 pontig jutott. A záró szakaszban a terheket jobban elosztó vendégek elsősorban Zilahy Zoltán (20), Botár László (12/3) és Felházi Lóránd (10) jóvoltából fordítani tudtak.

Az első félidőben 13 ponton tartotta az Erős Cs. (20), Cziffra Csaba (10/6), Lengyel Attila (9/9), Nagyfi L (9) kvartett vezette vendéglátó Bontó a Chemol csapatát, s végül magabiztos 71-46-os győzelmet aratott. A vendégektől Vámosi Albert 20/6, Magyar Tamás pedig 8 pontig jutott.

Zilahy Zoltán (29/9), Kovács László (13/3) és Felházi Lóránd (11/3) ponterősségére építve a BEAC-Öregfiúk magabiztos, 71-44-es győzelmet aratott az erősen tartalékos, Kirschner Zoltán (15/3) és Bódis István (13) vezette BLSE ellen.

A záró szakasz előtt csupán 3 pont volt a Torma Péter (21/9), Csizmadia Attila (13), Gyurácz Németh Iván (11) hármasfogat által "húzott" vendéglátó Unitef Céh előnye a Kisbojtár ellen. A befejező 10 percben a hazaiak még rátettek egy lapáttal, s végül biztosan győztek 66-51-re a Mészáros (19/12), Szappanos (12) és Kárpáti Tamás (9) vezette látogatok ellen.

Félidőben még 2 ponttal a Szántó Péter (22), Igaz Bálint (17/3) duó vezette vendéglátó BLSE állt jobban, de szünet után, elsősorban a 22-15-re megnyert 3. negyeddel Gyurácz Németh I. (18), Csuka Attila (13/9), Katona Sándor (13) és Nemes Bertalan (10) vezérletével fordított és végül 62-55-re nyert az Unitef Céh csapata.

Egy szinte végig szoros, kiélezett találkozón hatalmasat hajrázva, Dévényi Tamás (15/3), Varga Botond (14), Sebesi Csaba (12) és Tóth Sándor (11/6) ponterősségére építve megszerezte első győzelmét a Chemol. Az "áldozat" a Zilahy Zoltán (25/9) és Felházi Lóránd (13) vezette BEAC-Öregfiúk együttese volt, a végeredmény 59-53 lett.

Három negyeden át tartotta a lépést, s 30 perc után csupán 2 pont hátrányban volt Mészáros (20/6) és Kárpáti (14) vezérletével a vendéglátó Kisbojtár a veretlen Külker ellen, de a záró szakaszban a vendégek Ocskovszky Ákos (19/9), Szatmári Ákos (10) és Gáll Csaba (9) ponterősségére építve elléptek, s végül 59-50-re nyertek.

Érdekes rangadó volt a Bontó KK vendégjátéka Szigetszentmiklóson, a BKG DSE senior együttese otthonában. A Kurucz Miklós (29/9), Boldog Zsolt (16) és Tasnádi Dávid (12/3) trió vezette hazaiak 8-0-lal kezdtek, ám erre egy 16-2-vel felelt a Bontó. Ettől kezdve érdekes "üldözőverseny" vette kezdetét, a hazaiak egyszer "befogták" veretlen riválisukat, ám a vendég Bontó KK Nagyfi L. (21/3), Bozóki Csaba (17/9), Erős Cs. (17) és a Török B. (12) vezérletével a kritikus helyzetekben rendre újítani tudott, s egy remek meccsen végül 77-72-re győzött.