Női A: 130 pont fölött kezdett a Külker

Egyetlen igazán szoros és több sima, egyoldalú találkozóval kezdődött a Cziffra Mihály Budapest-bajnokság női A-csoportjának küzdelemsorozata. A legtöbb izgalmat a BLSE-Csepel összecsapás hozta, mindössze 2 pont döntött a vendégek javára. A Külker 136 pontot dobva verte a Waldorf együttesét.

Százhalombattai KSE - BEAC-BLSE 52-68

Az első 3 negyedben Nagy V. (16), Tilkné Zám E. és Budánovics N. (12-12), valamint Kranjecz Zs. (10) vezérletével kézben tartva az irányítást győzött biztosan a BLSE a mezőny messze legeredményesebb játékosaként hazai részről egyedül kétszámjegyű pontot "termelő" Tarnai K. (30/6) vezette Százhalombatta otthonában.

A mérkőzés adatai:

Párkány Street - BEAC Budafok 30-82

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban nagy fölényben játszva győzte le Ozsváth-Hegedűs M. (23), Hujberné Mile V. (15/15), Dőry V. (13/3) és Hetényi R. (12/6) kosaraira alapozva biztosan a BEAC Budafok a Párkány Street csapatát. A vendéglátóktól egyedül Seres K. (11) jutott 10 pont fölé.

Monori SE - Törekvés SE 51-40

A 11-2-re megnyert 1. negyedre, valamint elsősorban Trikkal Anna (16/12) és Máriás Fruzsina (11/3) kosaraira alapozva győzte le a Monor a Törekvés együttesét, amelyből egyedül a mezőny legeredményesebb játékosa, Széplaki M. (18) jutott 10 pont fölé.

BEAC BLSE - Csepel Bontó 47-49

Ellentétes félidők mérkőzését nyerte meg a szünetig Szabó Andrea (13/9), Szabóné Rohodi A. (12/3), valamint Szabó Anna (11/3) vezérletével szünetig 9 pontos előnyt szerző csepeli együttes. A 2. félidőben nagyot hajrázott a Tilkné Zám E. (16), valamint Dely Sz. és Budánovics N. (10-10) eredményességére építő BLSE, de 2 pont a végére is maradt a csepeli vezetésből.

Külker SC - Regi Waldorf U23 136-26

A Külker végig nagy fölényben játszva verte Czina-Ódry A. (22), Jánosi-Aradi Z. (22), Kutrik D. (18/3), Kárpáti Cs. (15), továbbá Kicsos A., Herczeg M. és Bércziné Mihalik K. (12-12) és Monoki Bandi B. (11/9) jóvoltából nagyon simán a Waldorfot. A vendégektől egyedül a csapat pontjainak több mint felét szerző Kunert B. (14) jutott 10 pont fölé.

Százhalombattai KSE - BEAC Muff 50-59

A 16-4-re megnyert 1. negyednek, valamint nagyrészt Szűcs-Balogh R. (17/6), Fekete K. (11/6) és Szabariné Foyta D. (10/3) kosarainak köszönhetően győzött a Muff a leginkább Katona B. (22/12) és Soltész A. (10) pontjaiban bízó Százhalombatta otthonában.

Törekvés SE - Párkány Street 39-25

A mezőny legeredményesebb játékosa, a csapata pontjainak csaknem felét szerző Farkas G. (12) vezetésével a vendégek szünetig még tartották a lépést a Törekvés csapatával, de térfélcsere után Vajai V. (10/3) és Széplaki M.  (10) jóvoltából fokozatosan elhúzott, és végül 14 ponttal nyert a hazai együttes.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!